Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток дитини 5 місяців

30-01-2016, 16:08
1134
0
Розвиток дитини 5 місяців
Малюк росте і розвивається дуже швидко. Здавалося б, зовсім недавно він з'явився на світло, а зараз вже впізнає маму і тата, усміхається їм, перевертається і намагається грати самостійно з іграшками. Розвиток дитини 5 місяців повно несподіваних приємних сюрпризів, які проявляються не тільки з фізіологічної сторони, але і з психоемоційної.

Фізичний розвиток дитини 5 місяців


Карапуз цього віку виростає від свого зростання при народженні приблизно на 15 см, а його вага збільшується в два рази. Він вільно перевертається зі спинки на бочок і хапає ручками іграшки. І це далеко не все. Фізичний розвиток дитини на 5 місяці життя можна охарактеризувати наступним:

 • малюк намагається робити шажочки, якщо його взяти пахви;

 • піднімає плечі, лежачи на спинці;

 • може перевернутися зі спини на животик і назад;

 • намагається дотягнутися до якогось цікавого предмета або іграшки;

 • впевнено спирається на ручки або передпліччя, лежачи на животі.


 • Для більш впевненого розвитку дитини 5 місяців педагогами придумані ігри, які не тільки стимулюють фізичну активність дитини, але і дозволяють розвивати його мислення, зір і координацію. Найпоширеніша забава полягає в тому, що малюкові пропонують вибрати предмет. Для цього дитину кладуть на живіт і на невеликій відстані від нього ставлять кілька яскравих іграшок. Малюк не тільки потягнеться за вподобаним йому предметом, але і буде намагатися до нього доповзти.

  Психоемоційні норми розвитку дитини 5 місяців


  У цьому віці у малюка з'являються нові, досі не знайомі йому почуття і емоції. Зараз його вже дуже легко злякати, дитина стає більш уважним до оточуючих предметів, вчиться слухати і розрізняти звуки. 5-й місяць розвитку дитини в цій області можна охарактеризувати такими основними моментами:

 • дитина розрізняє гучні і тихі шуми;

 • він може відрізняти кольори, хоча сині, жовті та червоні залишаються в пріоритеті у;

 • малюк з легкістю дізнається людей, які за ним доглядають і, як правило, посміхається їм;

 • карапуз може боятися сторонніх, особливо коли вони беруть його на руки;

 • він уважно слухає прості слова та звуки;

 • активно агукает, гулить, сміється, намагається вимовляти голосні звуки.


 • Дуже часто на прийомі у педіатра від матусь можна почути ряд питань, що стосуються того, чи правильно відбувається розвиток у дитини на 5 місяці життя, і що він повинен уміти робити. Відразу хочеться всіх заспокоїти і пояснити, що чітких меж виконання тих чи інших норм не існує. Кожен малюк індивідуальний і в одних дітей вчитися перевертатися, наприклад, відбувається дуже швидко, тому що вони непосиди за своїм характером, а в інших повільніше, оскільки ці крихти більш спокійні.
  Простимулювати розвиток дитини 5 місяців і зрозуміти, що повинен і що вміє робити ваш малюк, допоможуть нескладні ігри:

 • «Дізнайся мене». Ця забава дуже проста у виконанні. Для цього достатньо мати маску або кілька яскравих різнокольорових шарфів. Основне завдання дізнатися, як дитина реагує на появу знайомого, і людини з незнайомим йому особою. Спочатку ви підходите до ліжечка і малюк повинен вас привітати посмішкою, далі отворачиваетесь і обматываетесь шарфом або одягайте маску, і знову показуєтесь дитині. Правильна реакція малюка – він вас не дізнається.

 • «Хто як розмовляє?». Що вміє дитина 5 місяців від роду, і чи правильно у нього відбувається розвиток слуху, уваги і пам'яті, допоможе визначити ця гра. Для цього необхідно підготувати пальчикові іграшки або барвисті книжки. Мета забави познайомити дитину з простими звуками. Вказуючи на зображенні, наприклад, на курча мама вимовляє: «Пі-пі», на паровозик: «Ту-ту» і т. п. Як показує практика, малюк із задоволенням буде слухати нові звуки і розглядати незнайомі картинки або іграшки.


 • Розвиток недоношеної дитини в 5 місяців


  У цьому віці карапузи, які народилися раніше покладених 38 тижнів, практично наздоганяють своїх ровесників, як у вазі, так і в зростанні.
  Розвиток дитини 5 місяців
  Вони, так само як і інші дітки, допитливі, намагаються перевертатися зі спини на животик і назад, і ходити за підтримки дорослих. Як пояснюють педіатри, якихось серйозних відхилень у їх розвитку від малюків, які з'явилися на світ у строк, як правило, не спостерігається.
  Наприкінці хочеться відзначити, що 5-ти місячним дітям, насамперед, дуже потрібні увага і любов мами і тата. Оточивши дитину турботою, граючи з ним, ви щодня зможете спостерігати, як дитина вчиться вимовляти звуки, виражати свої емоції та виконувати нові рухи, даруючи вам свою посмішку і безмежну любов.
  Читайте також
  Розвиток дитини до року
  Розвиток дитини до року
  Наші малюки ростуть неймовірно швидко! Народившись, крихта, тільки за перший рік життя, скільки всього нового дізнається і вчиться робити! Детальніше
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Як розвивати дитину в 5 місяців?
  Як розвивати дитину в 5 місяців?
  У 5 місяців активність малюків значно зростає, адже вони вже вміють перевертатися, і навіть починають повзати по-пластунськи, а значить починаючим
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Ваш малюк тал дорослішими ще на місяць. Як швидко біжить час, і ось вже малюк їсть нову їжу, сидить і робить ще дуже багато нових речей, які не так
  Розвиток дитини в 4 місяці
  Розвиток дитини в 4 місяці
  Стрімкий розвиток малюків в 4 місяці продовжує вражати батьків. Крихітки неймовірно швидко освоюють нові межі, ще вчора для них недоступні.
  Розвиток дитини по місяців до 1 року
  Розвиток дитини по місяців до 1 року
  Крихти ростуть і розвиваються з неймовірною швидкістю. Лише за якийсь рік вони від несмышленых і безпомічних малят перетворюються в справжніх