Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?

30-01-2016, 16:09
1384
0
Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
Турботливі батьки уважно стежать за здоров'ям і розвитком дитини з самого народження. Вони напевно відзначать, що в перший рік свого життя малюк буде щодня дивувати їх новими досягненнями. Молодим мамам корисно вести щоденник, в якому потрібно відзначати зміни в поведінці малюка і його нові навички. Це приємна пам'ять на довгі роки. Але також це інформація, яка допоможе оцінити розвиток дитини в 4 місяці, тому корисно заздалегідь дізнатися, що повинен вміти дитина в такому віці.
Фізичний розвиток
Малюки в цей період свого життя починають проявляти активність. Батькам слід бути уважними, і весь час стежити за малюком. Ось перелік основних умінь, якими карапуз буде радувати своїх близьких:

 • дитина повинна впевнено тримати голову;

 • під час неспання малюк зазвичай активно рухає кінцівками, а помітивши наближення рідних, рухи стають більш інтенсивними;

 • якщо ж поруч з'явився незнайомий чоловік, діти можуть насторожитися;

 • може перевернутися з живота на бік;

 • багато діток в такому віці роблять спроби самостійно сісти з положення лежачи;

 • малюк старанно намагається дотягнутися до зацікавили його об'єктів;

 • у цей час деякі діти починають пробувати повзти.


 • На перший погляд може здатися, що дитина в 4 місяці вміє робити не так вже й багато. Але таке уявлення помилкове. Для такого маленького чоловічка всі ці навички є справжніми досягненнями. Також корисно буде знати, що діти в 4 місяці можуть намагатися вимовляти деякі склади, які не слід приймати за перші слова.
  Малюки можуть спати близько 2 годин поспіль. Якийсь час малюк здатний самостійно зайняти себе. Наприклад, він може розглядати якусь іграшку чи предмет.
  Все, що вміє дитина в 4 місяці, ставиться рівно до хлопчикам і дівчаткам. Індивідуальні особливості впливають на розвиток малюка, але стать не відіграє в цьому провідну роль, однак він позначається на фізичних параметрах, таких як вага, зріст.
  Соціальний розвиток
  Ось якими здібностями і навичками може порадувати крихітка батьків:

 • більшість дітей із задоволенням слухають музику, проявляють інтерес до нових звуків, визначає їх джерела;

 • дитина радіє увазі іграшок;

 • дізнається голос мами та інших близьких;

 • любить, коли його беруть на руки і тримають в позі, яка дає можливість уважно оглядати все навколо;

 • починає реагувати на своє ім'я;

 • белькоче, гулить, пробує можливості свого голосу.


 • Деякі діти сміються в цьому віці, але далеко не все. Слід пам'ятати, що дитина в 4 місяці може показувати радість активними рухами рук, ніг.
  Як розвивати дітей в 4 місяці?
  В даний час існує багато методик раннього розвитку, а також відповідних ігор і розвиваючих матеріалів. Молоді мами цікавляться ними і прагнуть застосовувати при вихованні свого малюка. Тому їм буде цікаво розібратися, чому варто вчити дитину в 4 місяці.
  Для формування гармонійної особистості дуже важливо розмовляти з немовлям. Нехай навіть може здатися, що дитина нічого не розуміє. Насправді дитина дуже уважно слухає дорослих і швидко розуміє, що ж таке розмова. Також відомо, що для формування правильної мови необхідно з раннього
  Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
  дитинства багато читати дитині. Але слід підбирати книги у відповідності з його віком. Батькам, які задаються питанням, що читати дитині 4 місяці, можна порадити звернути увагу на дитячі потішки і прості вірші. Вони легко сприймаються дитиною, допомагають розвитку пам'яті.
  Корисно включати для дітей приємну музику, співати дитячі пісеньки і колискові. Спілкуватися з дитиною потрібно виключно ласкавим голосом.
  Ще потрібно пам'ятати, що недоношена дитина в 4 місяці вміє менше, ніж той, який народився в строк, однак до року їх досягнення будуть приблизно однаковими.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Ваш малюк тал дорослішими ще на місяць. Як швидко біжить час, і ось вже малюк їсть нову їжу, сидить і робить ще дуже багато нових речей, які не так
  Розвиток дитини в 4 місяці
  Розвиток дитини в 4 місяці
  Стрімкий розвиток малюків в 4 місяці продовжує вражати батьків. Крихітки неймовірно швидко освоюють нові межі, ще вчора для них недоступні.
  Дитина 3 місяці: розвиток і психологія
  Дитина 3 місяці: розвиток і психологія
  У статті обговоримо особливості фізичного і психологічного розвитку дитини в тримісячному віці, як росте дитина, що вміє робити і які навички вже
  Що має робити дитина в 2 місяці?
  Що має робити дитина в 2 місяці?
  Перші посмішки, «агу» і ще багато всього іншого здатний подарувати світу двомісячних малюк! Ці милі щічки не перестають дивувати і радувати. Такий ще
  Коли дитина починає тримати голову?
  Коли дитина починає тримати голову?
  Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,