Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що повинен вміти дитина 8 місяців?

30-01-2016, 16:12
983
0
Що повинен вміти дитина 8 місяців?
Вісім місяців пролетіли непомітно, поки розібралися з коліками - полізли перші зуби, навчилися тримати голову, а тепер вже впевнене сидимо і повзаємо, крім того матуся уже поступово запроваджує в раціон нові страви. Словом, малюк уже багато в чому досяг успіху, тому можна підбити перші підсумки: що вміє робити дитина в 8 місяців, що він говорить, що їсть, скільки у нього зубів, який зріст і вагу. І це зовсім не для того, щоб похвалитися перед родичами або іншими матусями на дитячому майданчику. Ні, в цьому віці батькам необхідно пильно стежити за динамікою розвитку дитини, щоб бути впевненими, що все йде своєю чергою і без відхилень.

Що має робити дитина в 8 місяців?


Незважаючи на те, що в цьому віці малюк росте вже не так стрімко, такі параметри як ріст і вага батьки повинні тримати під контролем. У нормі вага 8-ми місячної дитини коливається в межах 7-10 кілограмів, а зріст – 66-73 сантиметрів. Звичайно, потрібно враховувати і індивідуальні особливості, але явний недобір або перебір, залишати без уваги не можна.
Далі поговоримо про придбаних навичках. Що повинен уміти робити дитина в 8 місяців:

 • Однозначно, здоровий і розвинений дитина 8 місяців вже впевнено сидить. При цьому малюк легко повертається в лежаче положення самостійно, бере в ручки поруч лежачі предмети

 • Матуся може зітхнути з полегшенням – перекинуться і зайняти зручне положення під час сну дитина може без сторонньої допомоги.

 • Деякі малюки можуть підніматися на ніжки, тримаючись за опору.

 • До кінця 8-го місяця багато дітки починають повзати, але не варто турбуватися і переживати – повзати подобається далеко не всім, деякі вважають за краще відразу вставати і йти. Хоча, справедливості заради потрібно відзначити, що повзання дитині дуже потрібно для зміцнення м'язів опорно-рухового апарату, зокрема, спини, а тому бажано, щоб дитина не пропускав цей етап свого дорослішання.

 • Говорячи про те, що вміє робити малюк в 8 місяців, не можна не згадати про дії, що виконуються ручками: взяти і потрясти брязкальце, зловити двома пальчиками дрібний предмет, поплескати в долоні або вказати пальцем на об'єкт, що цікавить – все це по силам восьмимісячній дитині.

 • Багато діток вже добре орудують кухонними приналежностями: стукай ложкою по тарілці, п'ють з чашки або поїлки.

 • Також малюки вчаться роздягатися, особливо їм подобається знімати шкарпетки.


 • Що повинен вміти дитина 8 місяців: психічний розвиток


  Мозок 8-ми місячної дитини, як губка, - він вбирає будь-яку інформацію, що надходить, звідси колосальне навантаження на нервову систему. Не дивуйтеся, що сон дитини в цьому віці став неспокійним: вночі дитина може прокидатися, плакати, крутитися, повзати, вставати – все це тимчасові явища, викликані надмірними навантаженнями на незміцнілу нервову систему малюка. Однак, і успіхи дитини в плані психоемоційного розвитку вже очевидні:

 • Активно розвивається пам'ять – дитина вже в змозі запам'ятовувати останні події.

 • Малюк добре орієнтується а просторі, наприклад почувши питання: «де?» – починає активно крутити головою в пошуках заданого предмета.

 • Можна сказати, що з цього віку починається, так званий «період мавпочки» причому завершиться він не скоро. А поки батьки можуть тільки радіти, оскільки їх чадо на даному етапі наслідує тільки їм.

 • Що стосується мови. Що говорить дитина у 8 місяців, - зрозуміти, у кращому випадку зможе тільки мама. Тим не менш, його мови вже присутні всі звуки рідної мови, рідше 8-ми місячні малюки «видають» найпростіші слова типу «мама» чи «тато».
  Що повинен вміти дитина 8 місяців?
  До речі, зараз дуже корисно включати дитині музику, розповідати віршики та казки, описувати свої дії і навколишні предмети, оскільки таким чином малюк формує свій, поки ще пасивний словниковий запас.

 • Що, напевно, вміє робити дитина в 8 місяців, причому як хлопець, так і дівчина, так це відрізняти рідних людей від незнайомих. У дитини з'являються страхи, особливо малюк боїться розлучатися з мамою – це цілком нормальне явище, яке свідчить про те, що дитина розвивається правильно.
 • Читайте також
  10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  В 10 місяців малюки, як правило, уже дуже багато чого вміє робити, а найбільш нетерплячі навіть освоюють перші кроки! Розвиток дитини в цьому віці
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  За якихось пів року ваш малюк неймовірно виріс і вже навчився робити досить багато. Його фізичний, психічний, а також інтелектуальний розвиток йде
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...
  Коли дитина починає тримати голову?
  Коли дитина починає тримати голову?
  Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,