Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

8 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?

30-01-2016, 16:12
688
0
8 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
Всі діти індивідуальні, тому набуті навички в одному і тому ж віці можуть відрізнятися. Однак, для приблизного орієнтування є загальні норми, з яким батьки можуть звірятися час від часу. Розглянемо тему розвитку дитини 8 місяців, що він повинен уміти робити в цьому віці. Ще раз підкреслимо, що це усереднені показники. Якщо ваш малюк ще не освоїв пару-трійку пунктів, але успішно розвивається в іншому, то, швидше за все, все йде своєю чергою. Не переживайте.

Навички та вміння дитини 8 місяців


Багато малюки в цьому віці повзають, встають в ліжечку і, тримаючись за бортик, пересуваються боком. У 8 місяців діти вміють перевертатися з живота на спину і назад, самостійно сідати й лягати.
Малюки дуже люблять, коли батьки з ними спілкуються та граються. Дитина 8 місяців вже розуміє, що у нього є своє ім'я, і чує, коли дорослі звертаються саме до нього. Дітям в цей час часто подобається гра в хованки. Вони легко знаходять іграшку, сховану у них на очах, і маму, яка закрилася долонями. Цей процес доставляє дітям задоволення. Також дитина в цьому віці любить і вміє грати в м'яч, перекочуючи і відштовхуючи його, нанизувати кільця на пірамідку. А скільки радості приносять заняття з дзеркалом, адже малюк вже впізнає в ньому себе.
Багатьом батькам приємно дізнатися, що в 8 місяців дитина може вимовляти склади, вкладаючи в них певне значення. Наприклад, «ма-ма-ма» - «мама», «так-так» - «дай» і т. д. Хоча склади не обов'язково будуть так схожі на дорослі слова. Наприклад, він може звати тата – «та-та-та». Спостерігаючи за малюком, ви зможете зрозуміти, що означають ті чи інші повторювані склади і звуки.
З навичок самообслуговування можна відзначити те, що деякі діти в 8 місяців вчаться тримати кружку і пити з неї, роблять успіхи в освоєнні горщика. Також дітки цього віку можуть відкушувати і жувати нетверду їжу, тому потрібно давати їм таку можливість.
Заняття з дітьми восьми місяців
Перший рік життя дитини – час активного розвитку. Добре, коли батьки, бажаючи допомогти йому, часто спілкуються і займаються з малюком.
8 місяців – вік, коли можна вчити дитину таким іграм, як «Сорока-сорока» та «Ладки», складання пірамідки і вежі з кубиків.
Важливо робити масаж і гімнастику. Педіатри радять для таких занять ранок. Після пробудження, під час перевдягання дитини, м'яко втерти йому ручки, ніжки, перевернути на живіт і погладити спинку. Ранкова гімнастика може включати в себе наступні вправи:

 • Розвиток м'язів: поглажування ручок та ніжок, що переходить у плавне згинання – розгинання.

 • Якщо малюк ще не повзає: коли дитина лежить на спині, зігнути його ніжки в колінах, підставити руку під п'ятки і легким рухом допомагати йому відштовхуватися і повзти.

 • Для розвитку навички самостійно підніматися: потрібно, щоб дитина міцно обхопив великі пальці рук батьків. Мама або тато тримають малюка за ручки. Далі дорослий злегка підводить дитину, щоб спинка відірвалася від поверхні, і опускає тому. Спочатку такі підйоми повинні бути невеликими. Потім поступово збільшувати амплітуду. Важливо стежити за дитиною. Йому повинно бути комфортно і приємно таке вправу.

 • Якщо дитина погано перевертається: коли малюк лежить на спині потрібно злегка повернути його на бік, підтримуючи під сідниці, допомагаючи йому.
  8 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  Поворот він повинен завершити сам. Так зробити і в одну, і в іншу сторони.

 • Масаж є важливою складовою ранкових процедур, оскільки сприяє зміцненню і розвитку відповідних м'язів. Процедура починається з погладжувань, далі йдуть м'які розтирання, пощипування і пиляння. Таким чином, потрібно пройтися по всьому тілу малюка: від п'ят до пальчиків на руках.


 • Хоча лікарі рекомендують для гімнастики саме ранок, не забороняється займатися цими процедурами і протягом дня. Тільки після їжі повинно пройти не менше двох годин.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  За якихось пів року ваш малюк неймовірно виріс і вже навчився робити досить багато. Його фізичний, психічний, а також інтелектуальний розвиток йде
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і