Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?

30-01-2016, 16:12
1278
0
Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
В перший рік свого життя малюк здатний дивувати батьків новими вміннями щодня. Кожен місяць мама може відзначати цілий ряд різних досягнень свого карапуза. Існує приблизний перелік навичок для кожного віку, який дає деяку інформацію про розвиток дитини. Тому мамі корисно знати про те, що може робити дитина в 7 місяців.
Фізичний розвиток
За цей місяць діти зазвичай набирають приблизно 600 гр, і виростають на 2 див. У багатьох малюків у цей час починають прорізуватися зуби.
Дитина вчиться повзати і старанно удосконалюється в цьому. Самостійно сидіти і стояти біля опори - те, що повинен уміти малюк в 7 місяців, і це говорить про нормальний розвиток дитини. Але не варто переживати, якщо малюк не володіє такими вміннями, так як всі діти індивідуальні. Дитина намагається тягнутися до предметів, які зацікавили його. Він може пробувати їсти ложкою. Але не треба чекати, що діти в такому віці можуть поїсти і не забруднитися. Однак батькам варто заохочувати бажання дитини самостійно є столовими приладами і пити з чашки.
У дітей поліпшується координація рухів, вони вчаться перекладати предмет з руки в руку. До цього часу малюк вже спробував прикорм і потроху його раціон розширюється. В меню вводять м'ясо. Це може бути телятина, курка. Режим дня повинен бути комфортним для мами і малюка, і залежить від індивідуальних особливостей.
Розумовий і емоційний розвиток
Карапуз із задоволенням вивчає навколишній світ. Дитина в 7 місяців робить перші відкриття, що сприяє емоційному і інтелектуальному розвитку. Для цього віку характерні такі особливості поведінки малюка:

 • відрізняє знайомі предмети один від одного;

 • діти активно цікавляться своїм тілом і розглядають своє відображення в дзеркалі;

 • у малюка з'являється улюблена іграшка, яку він виділяє з усіх інших;

 • відкриває ящики, закриває їх, дістає з них речі;

 • може рвати папір на шматки;

 • впізнає близьких, проявляє до них ніжні почуття;

 • насторожено ставиться до незнайомців;

 • не любить залишатися одна;

 • дізнається улюблені пісеньки, вірші;

 • починає виявлятися почуття гумору;

 • дізнається своє ім'я;

 • вчиться говорити склади, подвоює їх, вимовляє ланцюжки з них;

 • діти вже розрізняють інтонацію, вміють сміятися.


 • Все, що вміє робити дитина в 7 місяців важливо, і ці навички вимагає від дитини сил і енергії.
  Зір і слух
  У цьому віці малюк здатний стежити поглядом за швидкими переміщеннями предметів. Він з цікавістю може розглядати яскраві дитячі книжки. Для такої мети добре вибирати ті, в яких представлені великі ілюстрації.
  Також варто відзначити, що у дитини 7 місяців з'являється вміння розрізняти кольори на рівні дорослої людини.
  Дитина починає розрізняти навіть тихі звуки, точно визначає його джерело, повертає до нього голову.

  Чому можна навчити дитину в 7 місяців?


  Тепер дітям особливо цікаві дії з предметами, тому потрібно залучати його до матчів з кубиками, пірамідкою. Якщо розкладати іграшки на деякій відстані від малюка, то це викличе в нього інтерес і спонукає самостійно дістатися до мети.
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Цей вік дає добрий ґрунт для навчання карапуза. Мамі може здаватися, що дитина в 7 місяців погано розуміє, про що йому говорять, але через час результат буде помітний.
  Для розвитку мовлення потрібно багато розмовляти з дитиною, чітко промовляючи слова. Всі свої дії треба промовляти словами. Все це дозволяє навчити малюка розуміти мову, а також дасть можливість йому запам'ятати багато нових слів.
  Можна навчити малюка простим жестів, наприклад, махати рукою «Поки», показувати «Дай».
  Читайте також
  10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  В 10 місяців малюки, як правило, уже дуже багато чого вміє робити, а найбільш нетерплячі навіть освоюють перші кроки! Розвиток дитини в цьому віці
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  За якихось пів року ваш малюк неймовірно виріс і вже навчився робити досить багато. Його фізичний, психічний, а також інтелектуальний розвиток йде
  Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
  Ваш чотиримісячний малюк набрався сил і вже навіть опанував пару-трійку корисних і серйозних навичок. З кожним днем малюк буде все сильніше і
  Розвиток дитини 5 місяців
  Розвиток дитини 5 місяців
  П'ятимісячний малюк продовжує стрімко розвиватися. Батькам дуже важливо, щоб навички і вміння дитини відповідали нормам. Для цього потрібно розуміти,
  Розвиток дитини по місяців до 1 року
  Розвиток дитини по місяців до 1 року
  Крихти ростуть і розвиваються з неймовірною швидкістю. Лише за якийсь рік вони від несмышленых і безпомічних малят перетворюються в справжніх