Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли можна садити хлопчиків?

30-01-2016, 16:28
1517
0
Коли можна садити хлопчиків?
В перший рік свого життя дитина здобуває навички основних рухів – він вчиться перевертатися, сидіти, повзати і потім ходити. При цьому всі малюки освоюють те чи інше вміння в різні строки, що зумовлено індивідуальністю самого процесу розвитку кожної дитини.
Так, одна дитина починає повзати в 7 місяців, інший – в 9 а третій взагалі пропускає цей етап і відразу починає ходити.
Дуже багато батьків прагнуть допомогти своєму чаду, скоріше навчити його основним навичкам. Але не всі враховують один важливий момент – навчити настільки маленького дитину чого-небудь неможливо, особливо, якщо він фізично до цього не готовий. Давайте розглянемо дане питання на прикладі того, коли можна садити дитину, а точніше хлопчика.

Коли можна починати садити хлопчиків?


Отже, основним показником того, що дитина вже може сидіти, є готовність до цього його хребта. Недостатньо зміцніла спинка малюка не може витримати надмірною для нього навантаження, тому діти, яких садять рано, зазвичай швидко втомлюються, не тримають рівновагу і падають вперед або на бік. Якщо ви хочете, щоб у вашого крихти в подальшому не було проблем зі спиною, не варто цього робити, насильно надаючи йому вертикальне положення – він ще просто не готовий до цього.
Сигналом про готовність буде служити те, що малюк сам почне підніматися з положення лежачи. Але і це ще не знак того, що дитини потрібно саджати, підкладаючи під спинку подушки. Таким чином малюк просто тренує м'язи спини, і коли він чисто фізично зможе прийняти і утримувати вертикальне положення досить тривалий час, він сяде абсолютно самостійно. Це може статися як в 5 місяців, так і в 7 і навіть пізніше.
Як було сказано вище, педіатри не рекомендують присаживать діток раніше, ніж це передбачено природою. Але багато немовлята до 4-5 місяців уже не хочуть спокійно лежати в своєму ліжечку: вони вередують, кричать, вигинаються та всіляко намагаються дати батькам зрозуміти, що вже не проти розглядати те, що відбувається навколо.
У цьому випадку можна надати маляті положення «напівсидячи», підклавши йому під спину велику подушку або поклавши його самого в дитячий шезлонг. Також у деяких моделей колясок передбачена така позиція спинки, що дуже зручно для прогулянок з дітьми цього віку.
Що ж стосується відмінності між тим, коли можна садити хлопчиків і дівчаток, тут справа йде таким чином. Теоретично різниці в будові хребта у дітей різної статі не існує, а значить, ці норми і правила для них однакові.
Існує думка про те, що дівчаток нібито не можна садити раніше 6 місяців, оскільки це загрожує загином матки і появою гінекологічних проблем в майбутньому. Однак насправді цей факт не доведений наукою і є скоріше міфом, аніж правдою. І вже тим більше це не означає, що немовлят чоловічої статі дозволяється садити раніше цього умовного терміну в 6 місяців.
Багато цікавляться, коли можна садити хлопчиків «подушки». Так робили наші мами і бабусі, обкладаючи дітей, які ще не вміють сидіти, з усіх боків великими подушками.
Коли можна садити хлопчиків?
Зафіксований таким чином дитина нікуди не падає, і батьки радіють – він сидить! Насправді ж це не зовсім так, і користі такі вправи не принесуть. Спираючись на м'яку поверхню, хребет дитини все одно залишається напруженим, а навантаження на спину посилюється. Цей спосіб краще не застосовувати, якщо вам важливо, щоб малюк зростав здоровим.
Вирішуючи питання про те, коли можна садити немовляти хлопчика, орієнтуйтеся насамперед на його фізичну готовність, у цій справі не потрібно нікуди поспішати. Пройде буквально пару місяців, і ваш малюк чудово навчиться сидіти самостійно, без будь-якої підтримки і допомоги дорослих.
Читайте також
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Багато батьків кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити дитину повзати, сидіти, ходити Однак важливо не нашкодити малюкові, адже це зовсім не йде
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Кожен раз, коли ваш малюк вчитися чомусь новому, ви нескінченно ради. Безумовно, величезним досягненням є вміння сидіти, але цей навик дається не так
Коли можна садити дівчинку?
Коли можна садити дівчинку?
Багатьом батькам не терпиться дочекатися, коли їх дитина почне самостійно перевертатися, сидіти, ходити. Часом батьки роблять непоправні помилки у
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
У скільки місяців можна садити дитину?
У скільки місяців можна садити дитину?
Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...