Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли можна садити дівчинку?

30-01-2016, 16:28
1814
0
Коли можна садити дівчинку?
Для багатьох батьків самим хвилюючим в розвитку малюка є питання, коли можна садити дитину, а саме дівчинку. Адже маля, яка вже не знаходиться постійно в горизонтальному положенні як би набуває новий статус і піднімається на щабель вище в своєму фізичному вдосконаленні.
Дівчинка, яка розвивається благополучно і не має будь-яких неврологічних вроджених або набутих захворювань, має всі шанси вчасно сісти самостійно, коли прийде час. А воно настає, як правило, у всіх по-різному, але батьки, не розуміючи індивідуальності дитини, прагнуть у що б то не стало форсувати події.
Мами помічають, що у віці 3-4 місяців маля активно робить спроби підняти голівку і сісти, якщо взяти її за ручки і злегка потягнути. Навіть в положенні лежачи дівчинка може кряхтеть, піднімаючи голову і навіть плечі. Так вона тренує м'язи і готується до самостійного сидіння. Але ці вправи ніяк не є сигналом для батьків, що дитину пора садити.
Трохи фізіології
Питання, коли можна починати садити дівчаток, дуже актуальний, але поспішати з цим не слід, так як раннє сидіння загрожує великими проблемами у дитини в майбутньому. В першу чергу – це порушення в хребті, адже, як відомо, чим пізніше на нього почнуться навантаження, тим здоровіше він буде. А сидіння, це саме те тиск на міжхребетні диски, які ще не зміцніли.
Кісткова система ще досить слабка і не здатна витримувати вертикальне положення. Організм сам знає, коли дитині потрібно сісти і відбувається це найчастіше в 7-8 місяців, після того, як маля самостійно встала на коліна і поповзла.
Багато чули про можливі гінекологічних проблемах у дівчинки в майбутньому, у разі, якщо садити її раніше півроку. І хоча офіційно медициною не встановлена така закономірність, ризикувати здоров'ям дівчинки не варто. Саме з цієї причини дівчаток можна привчати до вертикального положення на пару тижнів пізніше, ніж хлопчиків.
Коли можна садити дівчинку напівсидячи?
Але не всі положення, відмінні від горизонтального заборонені дитині. Часто на прогулянці дівчинка просто категорично відмовляється лежати, а сидіти їй ще рано. У цьому випадку можливе положення, коли головка і спинка злегка підняті за рахунок підкладеною подушечки або механізму сидіння у візку.
У такому положенні дитини можна возити вже 5 місяців. Кругозір дитини за рахунок цього буде розширено і прогулянка принесе більше користі. Те ж саме можна сказати і про положення напівсидячи на руках у мами. З піднятою верхньою частиною тулуба, маляті буде набагато цікавіше спостерігати за тим, що відбувається навколо неї.

Коли можна садити недоношену дівчинку, народжену семимісячної?


Щоб не спровокувати будь-яких проблем з опорно-руховою системою, недоношеним діткам взагалі не варто квапити події. Насильно саджати в подушки, сподіваючись, що маля стане сидіти самостійно, не можна ні в якому разі.
Кращим методом вплинути на здатність самостійно сидіти будуть масаж і гімнастика, але тільки після консультації з лікарем. Як правило, дітки, народжені раніше терміну, починають освоювати повзання,
Коли можна садити дівчинку?
сидіння і ходьбу в ті ж терміни, що і доношені дітки, а тому переживати не варто.
Питання, коли можна починати садити дівчаток, в принципі не повинен стояти перед батьками, адже дитина взагалі нічого і нікому не повинен. Він розвивається відповідно до своїх особливостей та індивідуальних ритмів, і втручатися в цей процес не слід.
Найкраще, що можуть зробити батьки – усіляко заохочувати рухову активність – робити з ним щодня зарядку, займатися грудничковым плаванням, освоїти простий загальнозміцнюючий масаж і тоді маленька неодмінно порадує маму і тата новими досягненнями.
Читайте також
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
Багато батьків кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити дитину повзати, сидіти, ходити Однак важливо не нашкодити малюкові, адже це зовсім не йде
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Чому не можна садити дівчаток до 6 місяців?
Кожен раз, коли ваш малюк вчитися чомусь новому, ви нескінченно ради. Безумовно, величезним досягненням є вміння сидіти, але цей навик дається не так
Коли можна садити хлопчиків?
Коли можна садити хлопчиків?
У гонитві за досягненнями своєї дитини, батьки часто кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити малюка перевертатися або сидіти. Але насправді, не
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
У скільки місяців можна садити дитину?
У скільки місяців можна садити дитину?
Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...