Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як розвивати дитину в 3 місяці?

30-01-2016, 16:32
1025
0
Як розвивати дитину в 3 місяці?
Ваш тримісячний малюк все більше радує своїми успіхами. У цьому віці діти активно розвиваються і набувають нові навички. А батьки можуть підтримати свою дитину на цьому цікавому шляху пізнання світу. Давайте поговоримо про те, як правильно розвивати дитину в 3 місяці, на що потрібно звернути особливу увагу.
Рухові навички
Дитина в 3 місяці найчастіше вже вміє перевертатися зі спини на бік, тримати голівку, стискати і розтискати кулачки, тримати в руці іграшку. Для подальшого розвитку малюка батько може виконувати наступні дії:

 • масаж - допомагає зміцнювати м'язи;

 • водні процедури – загартовування і зміцнення імунітету;

 • гімнастика.


 • Давайте розглянемо, як розвивати дитину в 3-4 місяці з допомогою простих фізичних вправ:

 • Дитина лежить на спині, дорослий згинає його ніжки в колінах і легко схиляє їх в одну сторону. Малюк найчастіше слідом за ніжками намагається повернутися. Потім, те ж саме в іншу сторону. Якщо не виходить з першого разу, нічого страшного.

 • Початкове положення те ж. Батько піднімає праву руку малюка над його головою, ліву ніжку обережно згинає в коліні і повертає вправо, тим самим провокуючи дитину на поворот.

 • Вправа «Дотягнися до іграшки». Малюк лежить на животі. Попереду нього на деякій відстані батько кладе іграшку і допомагає дитині дістатися до неї, підставляючи під зігнуті ніжки долоню. Так малюк може відштовхнутися від руки дорослого і переміститися ближче до мети.

 • Дуже корисні заняття на фітболі - великому гімнастичному м'ячі.


 • Музичний розвиток
  У віці 3 місяців малюки вже з задоволенням слухають різні твори: дитячі пісеньки, класику, мамин спів. Тільки треба враховувати, що такі заняття мають тривати не більше 5 хвилин.
  Ви можете показати дитині, що різні предмети по-різному звучать. Наприклад, дзвіночок, брязкальце, сопілочка.
  Більше розмовляйте з дитиною. Так формується пасивний словниковий запас вашої дитини.
  Зорове сприйняття
  Як розвивати дитину в 3 місяці?
  Дитина в цьому віці вже вміє фокусувати погляд на предметі. А значить можна урізноманітнити ваші заняття з малюком. Пограйте в «ку-ку», покажіть дитині дзеркало. Рухаючи перед ним іграшки, поступово збільшуйте амплітуду.
  Для розвитку тактильних відчуттів, батькам потрібно пропонувати своїм діткам іграшки різної фактури. Можна самим змайструвати таку річ. Наприклад, килимок або книжку зі сторінками з різної тканини.
  Якщо ви продовжуєте розвивати свого малюка в 3 місяці, пам'ятайте, що заняття повинні радувати як вас, так і вашої дитини.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Як розвивати дитину в 7 місяців?
  Як розвивати дитину в 7 місяців?
  Малюк росте на очах, і ось він уже сидить і, напевно, навіть повзає, - саме час для пізнання навколишнього світу! Дитині безсумнівно потрібна
  Як розвивати дитину в 4 місяці?
  Як розвивати дитину в 4 місяці?
  У чотири місяці ваш малюк ще зовсім крихітний, але вже дуже багато чому навчився. Він все більше проявляє допитливість, а значить, саме час почати
  Як розвивати дитину в 1 місяць?
  Як розвивати дитину в 1 місяць?
  Всі дбайливі і уважні батьки хочуть займатися зі своєю дитиною, щоб він ріс розумним і здоровим. Але як займатися з малюком, якому ледь виповнився
  Як розвивати дитину в 2 місяці?
  Як розвивати дитину в 2 місяці?
  Другий місяць життя дитини - час дивовижних відкриттів і оволодіння все новими і новими навичками. Малюк вже не той спокійно лежить грудочку, яким
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове