Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що повинен уміти дитина в 11 місяців?

30-01-2016, 16:34
430
0
Що повинен уміти дитина в 11 місяців?
Перший рік життя довгоочікуваного малюка – найважливіший в житті батьків. Коли він підходить до кінця, маму і тата, звичайно ж, цікавить, що повинен вміти дитина в 11 місяців і чи відповідає його розвиток віком. Адже від цього багато в чому залежить життя сім'ї та подальше психічне і фізичне благополуччя вашого чада. Тому розглянемо, які ж необхідні навички повинен мати 11-місячний член вашої сім'ї.
Найважливіші вміння дитини в 11 місяців
Зазвичай розвиток дитини в 11-12 місяців йде просто семимильними кроками. Від уважних батьків не вислизне те, що їх син або донька вже цілком здатні:

 • Не тільки самостійно вставати біля опори, але і досить швидко без сторонньої допомоги пересуватися вздовж неї. Іноді жага пізнання світу виявляється настільки сильною, що малюк вже робить перші самостійні кроки без підтримки. І тут завдання батьків – максимально забезпечити безпеку юного дослідника. Тому обов'язково подстрахуйте крихітку і купіть хорошу ортопедичну взуття : зараз вона знадобиться йому як ніколи.

 • Грати в досить складні ігри. Зараз дитина вчиться не тільки маніпулювати різними предметами, складати кубики або збирати пірамідки, але й освоює сюжетно-рольові ігри. Імітуючи дії дорослих, він катає лялькову коляску, укладає улюбленого плюшевого ведмедика в ліжко або годує його. Слід зазначити, що наявність такого етапу розвитку дитини на 11 місяці життя говорить про готовність малюка надалі інтегруватися в соціум, освоювати взаємодію з іншими людьми і ідентифікувати свою належність до певної статі.

 • Виконувати найпростіші розумові операції, до яких відносяться конкретизація і узагальнення. Тобто малюк легко поєднує предмети у групи за якимось загальним ознакою, наприклад, формою чи кольором. І в той же час він розуміє, що потрібно принести саме ляльку Олю, а не Юлю або Іру, в той же час усвідомлюючи, що все це ляльки.

 • Говорити. Звичайно, фахівці, якщо ви задасте питання, що повинен говорити дитина в 11 місяців, дадуть відповідь, що все це індивідуально. Проте вважається нормою вживання малюком не тільки простих слів типу «мама», «тато» або «баба», але і поява в його словнику перших звукоподражательных слів: «кіс-кіс», «дай», «на», «ав-ав», «бай» і т. п. Ваше чадо навіть може придумати свою мову, зрозумілий тільки вам і йому: «бах» буде означати несподіване падіння чогось, а «фа» - наприклад, головний убір. При цьому дитина чітко вживає певні слова тільки у конкретних ситуаціях.

 • Підбирати навіть самий дрібний предмет будь-якими частинами вказівного і великого пальців.

 • Розуміти мову батьків, зокрема, слово «не можна», хоча, безперечно, далеко не всі діти слухаються в цьому випадку.

 • Грати в прості ігри. Це те, що дитина, на думку психологів, повинен робити в 11 місяців. До них відносяться «Ладушки», «Сорока-білобока», «Ку-ку», «Привіт–поки» (малюк махає ручкою в знак привітання або прощання). Багатьом дітям приносить величезне задоволення гра в м'яч, коли вони котять його батькам назад.

 • Що повинен уміти дитина в 11 місяців?
  Висловлювати свої бажання словами або жестами, на відміну від плачу, як це було раніше.

 • Самостійно пити з чашки, обходячись без сторонньої допомоги, а також пробувати самому управлятися з ложкою під час їжі. Найчастіше з усіх навичок, що стосуються того, що повинен уміти дитина в 11 місяців, цей виявляється найважливішим. Адже це дозволяє розвантажити і без того зайняту маму.

 • Розуміти значення основних приводів «з», «в», «на», «під». Наприклад, малюк не намагається дістати іграшку через стінку прозорою банки, а вже усвідомлює, що ручку потрібно засунути в отвір.
 • Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Ваш малюк тал дорослішими ще на місяць. Як швидко біжить час, і ось вже малюк їсть нову їжу, сидить і робить ще дуже багато нових речей, які не так
  8 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  8 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  Дитина активно пізнає світ, адже тепер немає часу лежати в своїй затишній ліжечку, тепер малюк досліджує все навколо себе на четвереньках. А що ще
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
  За якихось пів року ваш малюк неймовірно виріс і вже навчився робити досить багато. Його фізичний, психічний, а також інтелектуальний розвиток йде
  Ігри з дитиною в 8 місяців
  Ігри з дитиною в 8 місяців
  У восьмимісячного віці крихти стають надзвичайно активними, адже більшість з них освоїли повзання, і тепер за ними просто не встигнути. Всі отримані
  11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
  11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
  Кожен батько обов'язково відстежує розвиток свого чада, особливо пильна увага приділяється в перший рік життя, адже це час найбільш активного росту