Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чи можна хрестити дитину без хресних?

Чи можна хрестити дитину без хресних?

30-01-2016, 16:35
2868
0
Чи можна хрестити дитину без хресних?
Малюку вже виповнився місяць від народження і батьки починають замислюватися про те, щоб привести його в лоно церкви – тобто охрестити. Робити це можна буквально з самого народження, але найчастіше хрестять починаючи з сорокового дня після появи немовляти на світ.
Хто повинен стати хрещеними батьками малюка?
На майбутніх хрещених батьків покладається велика місія – привести дитину під боже заступництво, а для цього самі кандидати в другі батьки повинні бути істинно віруючими людьми.
Сьогодні всі масово почали відвідувати церковні богослужіння. От тільки насправді в мирському житті вся ця показна віра в бога кудись випаровується.
Ось чому багато тата і мами, не бачачи гідних кандидатів, хочуть знати, чи можна хрестити дитину без хресних батьків, щоб не брати кого-небудь «для галочки».
Відповідь на це питання можуть дати лише служителі церкви, але він дуже простий – якщо ви сумніваєтеся, чи можна хрестити дитину без присутності хрещених, відкиньте всі сумніви з цього приводу, адже церква дозволяє це. Вважається, що краще вже дитині зовсім не мати духовних наставників, ніж мати кого-небудь невідповідного в їх ролі.
Сучасні батьки не заглиблюються в таїнство хрещення і вважають, що хрещеними повинні бути близькі друзі або родичі, щоб вони могли дарувати дитині подарунки на Різдво і день народження. А ось для чого насправді потрібні малюкові хресні, мало хто замислюється.
Некрещенный дитина не може потрапити у призначений йому час в Царство Боже, але після процедури хрещення він стає одним з тих, кому можна сповідатися, причащатися і здійснювати всі церковні обряди для спасіння душі.
Хресні виступають в ролі вчителів і наставників, це ті люди, які перед Господом зобов'язуються дбати про моральному і духовному розвитку свого підопічного.
Чи можна хрестити дитину без хресних?
Для дівчаток та хлопчиків дуже важливий один хресний аналогічного з ним статі.
Питання чи можна хрестити дитину без хресного батька або матері аналогічний тому, що можна взагалі обійтися без цих людей, якщо не знайдені відповідні. Так, це робити можна, але тоді вся відповідальність за зв'язок дитини з Богом лягає на плечі батьків, які прищеплюють дитині змалку поняття про віру.
Якщо ж мама і тато не дуже релігійні і не вважають, що дитині це необхідно, то тоді немає потреби взагалі хрестити його в церкві. Така дитина, коли подорослішає, сам визначить свій життєвий шлях і зможе вирішити, чи потрібно йому хреститися в християнській вірі або так і залишатися атеїстом.
Читайте також
Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
Відмовлятися від почесної пропозиції стати хрещеною малюкові негарно і більш того, грішно. Але що робити, якщо дівчина незаміжня, і хрещеною мамою їй
По яких днях хрестять дітей?
По яких днях хрестять дітей?
Готуючись до першого важливого та відповідального події у житті малюка, батьки ретельно збирають інформацію про правила проведення обряду, щоб все
Можна бути хресною у кількох дітей?
Можна бути хресною у кількох дітей?
Батьки вибирають хресних особливо ретельно, адже вони мають стати для дитини духовними наставниками, виховувати в них любов Бога і наставляти їх на
Можна перехрестити дитину?
Можна перехрестити дитину?
Трапляються в житті ситуації, коли хресний дитини не виконує своїх обов'язків, а то і зовсім відмовляється від хрещеника. І тоді у батьків виникає
Хрестять дітей у пост?
Хрестять дітей у пост?
У багатьох батьків, які обирають дату хрещення малюка, виникає питання, коли краще хрестити дитину і чи можна це робити в піст. Церквою дозволяється
Навіщо хрестити дитину?
Навіщо хрестити дитину?
Питання віри в сучасному світі неоднозначне, і багато ходять в церкву і навіть виконують церковні обряди, не маючи правдивої віри в серці. Звичайно,