Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як розвивати дитину в 4 місяці?

30-01-2016, 16:36
1977
0
Як розвивати дитину в 4 місяці?
Молодим матусям не терпиться, щоб їх малюк почав проявляти перші ознаки самостійності як можна раніше, і вони буквально з перших тижнів життя займаються розвиваючими іграми зі своїми дітками. Особливо результат такої діяльності починає бути помітним у віці 4 місяців і тоді хочеться знати, як правильно розвивати дитину, щоб стимулювати його розумовий і фізичний стан.
Про те, як потрібно розвивати дитину в 4-5 місяців можна знайти масу як потрібною, так і не дуже інформації. Дитячий лікар, як правило, більше турбуватися про нормативних показниках розвитку, ніж про уміннях малюка.
Тому мами активно цікавляться самі, як в 4 місяці розвивати дитину і в що грати з ним, щоб такі заняття приносили користь. Адже саме в цьому віці діти стають соціально активними і починають сприймати оточуючих з нового ракурсу.
Розвиток рухових навичок
У віці чотирьох місяців багато діток вже активно перевертається зі спинки на животик і назад. Якщо ваш малюк припізнився з цим вмінням, то саме час його підштовхнути до такого досягнення. Щоденні короткочасні масажі кінцівок і торсу добре стимулюють нервові закінчення, і імпульси від головного мозку починають краще передаватися до потрібних для нових досягнень м'язам.
Крім переворотів малюк вже намагається піднімати голівку, коли його підтягують за ручки, і робить спробу сідати. Природно, саджати його ще дуже рано, але тренувати м'язи спини і шиї дуже корисно саме зараз.
Для цього використовують всі ті ж масажі з акцентуванням на плечовий пояс, а також різноманітні гімнастичні вправи, які проводяться на рівній поверхні або на гімнастичному м'ячі ( фітболі ).
Крім того, грудничковое плавання теж добре допомагає дитині розвивати м'язову систему, яка незабаром візьме на себе велике навантаження, а тому вона повинна бути до цього готова.
Викладаючи дитину на животик, мама помічає, як він вже високо піднімає не тільки голівку, але і плічка, спираючись при цьому на руки. Пройде ще небагато часу, і дитина стане намагатися стати на карачки. Щоб прискорити процес, мама може вже зараз допомагати дитині - згинати ніжки по черзі в положенні на животику, тим самим стимулюючи його вміння повзати. Якщо покласти попереду яскраву іграшку, малюк у що б то не стало буде прагнути дотягнутися до неї.
Розвиток зору і запам'ятовування інформації
До четвертого місяця оченята в нормі вже перестають косити, але якщо це часом продовжує відбуватися, то слід звернутися до окуліста, щоб не пропустити серйозне порушення зору. Стимулювати розвиток вічко можна, пропонуючи дитині іграшки різного розміру і кольору. Всі яскраві предмети зараз дуже привертають його увагу.
Коли мама тримає малюка на ручках, то вона помічає, як дитина активно цікавиться оточуючими його предметами. Це означає, що саме зараз він починає відокремлювати себе від мами і сприймати як особистість, нехай і маленьку.
Різні тактильні відчуття від дотику до різноманітних поверхнях відмінно тренують дрібну моторику,
Як розвивати дитину в 4 місяці?
яка відповідальна за інтелектуальні можливості, пам'ять і мову. Даючи дитині пробувати на дотик шорсткі, колючі, гладкі, холодні і теплі предмети, ви даєте йому поживу для розуму, хоча на перший погляд це непомітно.
Мова дитини
У віці чотирьох-п'яти місяців малюк стає дуже товариським і для правильного розвитку його мовлення потрібно розмовляти з ним як можна більше. Ні, не дзвонити без угаву, а розповідати дитині казки, вірші і потішки. Дітки, поповнюючи свій пасивний словниковий запас, вже скоро починають вимовляти перші осмислені звуки.
Читайте також
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Як розвивати дитину в 7 місяців?
Як розвивати дитину в 7 місяців?
Малюк росте на очах, і ось він уже сидить і, напевно, навіть повзає, - саме час для пізнання навколишнього світу! Дитині безсумнівно потрібна
Як розвивати дитину до 8 місяців?
Як розвивати дитину до 8 місяців?
У 8 місяців малюк вже досить кмітливий, багато розуміє, багато вміє і ще більшого хоче неодмінно навчитися Дослідження квартири перетворюються в
Як розвивати дитину в 3 місяці?
Як розвивати дитину в 3 місяці?
Період новонародженості вже позаду, перші труднощі подолані, і батьки встигли встановити тісний контакт з малюком. Тепер можна подумати про те, як
Як розвивати дитину в 5 місяців?
Як розвивати дитину в 5 місяців?
У 5 місяців активність малюків значно зростає, адже вони вже вміють перевертатися, і навіть починають повзати по-пластунськи, а значить починаючим
Коли дитина починає тримати голову?
Коли дитина починає тримати голову?
Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,