Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чи можна хрестити дитину на Трійцю?

30-01-2016, 16:36
3247
0
Чи можна хрестити дитину на Трійцю?
Час для обряду Хрещення вибирають, як правило, тепле. Це обумовлено тим, що малюкові якийсь час доведеться побути голеньким і, щоб він не замерз, бажано, щоб і на вулиці було вже не холодно. Однак, справедливості заради, треба сказати, що і взимку всі храми обігріваються і вода в купелі нагрівається до температури 36-37 градусів, тому боятися охрестити малюка в холодну пору року не варто. Отже, ви все ж вирішили здійснити обряд хрещення влітку, і вже вибрали дату.
Так буває, що всі родичі, друзі і хресні батьки малюка не можуть одночасно зібратися. Тому батьки ретельно підбирають день, коли б всіх гостей влаштувало приїхати на таїнство. І трапляється, що вони можуть зібратися на вихідних, які потрапляють на церковне свято. Чи можна хрестити дитину на Трійцю і як краще підійти до цієї ситуації, зараз спробуємо розібратися.
За церковними канонами немає заборони на вчинення обряду в свята. Тому хрестити дитину на Трійцю можна, хоча тут можуть бути певні труднощі.
Що робити, щоб малюка охрестили?

 • Вибрати підходящий храм. Краще вибирати маленьку церкву, оскільки швидше за все парафіян, які відвідують цей храм, навіть у свято, буде не багато.

 • Попередньо поговорити з батюшкою. Хрестять дітей у Трійцю, у вибраному вами храмі, залежить від того, наскільки будуть зайняті церковнослужителі. У свята у них багато роботи і викроїти час для обряду буде дуже складно.

 • Якщо церква дозволила, то сміливо можете приступати до організації хрестин. Попередньо уточніть в панотця або в послушниці церкви, які речі у вас повинні бути з собою, де купувати натільний хрестик і з якого металу він може бути зроблений, т. к. золотими виробами, як правило, не хрестять. А так же, в котрій годині потрібно під'їхати до храму, щоб не порушити його розклад і не починати обряд похапцем.


 • Якщо говорити про самому обряді хрещення на Трійцю або будь-яке інше церковне свято, то якщо вам пощастило і ви домовилися з батюшкою, постарайтеся не припиняти обряд і не спізнюватися на нього. Якщо у вас маленька дитина, і ви знаєте, що він зможе зголодніти, краще візьміть з собою заздалегідь приготовлену пляшечку з їжею, щоб можна було хрещеним батькам погодувати дитину. Батюшка навряд чи, в таке свято, буде чекати, поки мама буде десь годувати малюка.
  Хрестини перед Трійцею
  Як говорилося раніше, охрестити дитину можна в будь-який день. Однак, існує таке поняття, як «батьківська субота», одна з яких випадає якраз перед Трійцею. У цей день прийнято ходити до церкви, ставити свічки за упокій своїх померлих батьків, бабусь, дідусів і взагалі предків. Причому, в цей день, варто згадати не тільки фізичних батьків, але і тих, хто був дня вас наставникам і духовним батьком. Тут варто помолитися, і весь день провести в роздумах про те, хто були для вас батьки. Чи можна хрестити дитину перед Трійцею, «батьківську суботу», питання скоріше навіть не до церкви, а до самим батькам та гостям.
  Чи можна хрестити дитину на Трійцю?
  Якщо хрестини не збираються бурхливо відзначати, а будуть задовольнятися тільки скромним обідом у покаянні, то з моральної точки зору це буде прийнятно. Але, як правило, хрестини - це веселий і довгоочікуване свято, на якому хочеться сміятися і жартувати, тому поєднати такі два різних дні з психологічної складової, буде дуже не просто. І якщо ви збираєтеся щиро радіти хрещення свого малюка, краще перенесіть обряд.
  Отже, вирішите ви хрестити дитину на Трійцю, в інший церковний свято або просто звичайний день залежить від вашого морального стану та зайнятості служителів церкви. Пам'ятайте, що хрестини – це перехід людини в лоно Боже і день тут значення не має.
  Читайте також
  Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
  Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
  Бути хрещеною - дуже відповідально і почесно, адже вам належить стати другою, духовної, мамою дитини. Важливо ретельно підготуватися до хрестин,
  Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
  Можна незаміжній дівчині першу хрестити дівчинку?
  Відмовлятися від почесної пропозиції стати хрещеною малюкові негарно і більш того, грішно. Але що робити, якщо дівчина незаміжня, і хрещеною мамою їй
  В який день тижня хрестять дітей?
  В який день тижня хрестять дітей?
  З хрещенням дитини пов'язано безліч прикмет і звичаїв. Тому, готуючись до такого важливого дня, батьки перестраховуються, і хочуть дізнатися як можна
  По яких днях хрестять дітей?
  По яких днях хрестять дітей?
  Готуючись до першого важливого та відповідального події у житті малюка, батьки ретельно збирають інформацію про правила проведення обряду, щоб все
  Коли можна хрестити дитину після народження?
  Коли можна хрестити дитину після народження?
  Деякі батьки вважають за краще не поспішати з хрещенням малюка, відкладаючи проведення таїнства на час, коли малюк підросте і зміцніє. Інші ж,
  Хрестять дітей у пост?
  Хрестять дітей у пост?
  У багатьох батьків, які обирають дату хрещення малюка, виникає питання, коли краще хрестити дитину і чи можна це робити в піст. Церквою дозволяється