Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що повинна уміти дитина в 9 місяців?

30-01-2016, 16:37
1642
0
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
В 9 місяців дитина виявляє суперечливий характер: з одного боку, він цікавий, постійно відповзає в пошуках нових вражень, з іншого, – він часто проявляє нерішучість і боязкість у незнайомому середовищі. Дитина починає краще усвідомлювати навколишній світ, ділячи людей, предмети на «мої» і «чужі». Він добре орієнтується в знайомій обстановці, знає свої іграшки, йому комфортно серед знайомих і близьких людей, часто малюк проявляє занепокоєння, навіть плаче на руках сторонніх і в гостях. У домашній обстановці цікаво поспостерігати за поведінкою малюка і дізнатися, як проходить розвиток дитини 9 місяців і що він вміє.
Почнемо з комунікації. Дитина ще не говорить, але з допомогою лепету може висловлювати свої бажання і наміри. Він вже реагує на своє ім'я та на окремі короткі слова. Тому батькам, щоб налагодити двостороннє спілкування, краще розмовляти з малюком короткими і знайомими для нього фразами.
Для розвитку дитини на 9 місяці життя важливим фактором залишається рух. Малюк активно повзає, подорожуючи по квартирі. Тому необхідно забезпечити йому для цього комфортні і безпечні умови. Улюбленим заняттям ставати ходьба. Дитинка часто намагається вставати на ніжки, спираючись на предмети, які зустрічаються на його шляху. При підтримці батьків він вже впевнено стоїть, спираючись на підошви.
У цей період дитина може освоїти ще один навик – лазіння по сходах. Якщо дитина посилить перші щаблі, тоді він відчує азарт і легко підніметься на самий верх. 9 місяців – прекрасний час для початку розвитку дрібної моторики. Малюк навчився брати іграшки великим і вказівним пальцем.

Психічний розвиток дитини в 9-10 місяців


Малюки в цьому віці починають повторювати рухи і відтінки інтонації батьків. Це говорить про те, що у них поліпшується слухова і зорова пам'ять, а також формується увагу. Дитина добре відчуває зміни в інтонації дорослої людини і відповідно по-різному реагує: хмуриться, дивується або сміється.
Малюки добре реагують на прості прохання дорослих, наприклад, показати або дати який-небудь предмет, показати, де у ляльки очі, носик і т. д.
Малюк починає усвідомлювати, що таке правильно і неправильно. Він запам'ятовує, як виглядає звичайний порядок речей. Тому якщо ви перевернете машину догори колесами, то малюк спробує перевернути її правильним образом.
У цьому віці діти люблять грати з дрібними предметами, наприклад, гудзиками, конструктором , кубиками, а також йому приносить задоволення витягувати предмети з ємностей – банок, коробок і т. д. В 9-10 місяців малюкам подобаються ті іграшки, які можна збирати, наприклад, нескладні піраміди. Ігрова діяльність у цьому віці стає диференційованою: ложкою малюк стукає, м'ячик катає, гортає книжку.
З дитиною вже потрібно грати в розвиваючі ігри, знайомлячи його з світом предметів. Наприклад, якщо ви накриєте предмет серветкою, її малюк відкриє і з подивом виявить, що предмет нікуди не зник. Такі ігри в хованки дитина грає з задоволенням, знайдений предмет викликає у нього величезний сплеск емоцій. Цікавими і розвиваючими будуть ігри на самостійне витяг дрібних предметів з скляній ємності, полотняного мішечка і т. д. Таким чином, у дитини виникає розуміння предметних співвідношеннях.
Розвиток малюків, що народилися раніше терміну
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
У середньому, недоношена дитина в 9 місяців відстає в психомоторному розвитку від звичайних діток на 1-15 місяці, а до кінця першого року життя вони, як правило, наздоганяють своїх однолітків. При вазі 1700-2000 грам, дитина у віці 9-10 місяців самостійно встає, тримаючись за бар'єр, сідає, виконує короткі прохання, довго займається іграшками, повторює окремі склади. Якщо малюк важить 1500-1700 грам, то ці навички він засвоює трохи пізніше – у 95–12 місяців.
Розглянувши, що повинен вміти дитина в 9 місяців, пам'ятайте, що малюк краще і швидше буде розвиватися в спілкуванні з дорослими. Тому часто з ним розмовляйте, включайтеся в його гру, допомагайте йому, якщо у нього щось не виходить, але не забирайте у крихти ініціативу.
Читайте також
Розвиток дитини до року
Розвиток дитини до року
Наші малюки ростуть неймовірно швидко! Народившись, крихта, тільки за перший рік життя, скільки всього нового дізнається і вчиться робити! Детальніше
10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
В 10 місяців малюки, як правило, уже дуже багато чого вміє робити, а найбільш нетерплячі навіть освоюють перші кроки! Розвиток дитини в цьому віці
Як розвивати дитину в 11 місяців?
Як розвивати дитину в 11 місяців?
Маленькі невгамовні дослідники ростуть, і з кожним днем стають все любознательнєє. Вони дуже засмучуються, якщо щось навколо відбувається без них,
Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
Ваш малюк тал дорослішими ще на місяць. Як швидко біжить час, і ось вже малюк їсть нову їжу, сидить і робить ще дуже багато нових речей, які не так
Розвиток дитини 5 місяців
Розвиток дитини 5 місяців
П'ятимісячний малюк продовжує стрімко розвиватися. Батькам дуже важливо, щоб навички і вміння дитини відповідали нормам. Для цього потрібно розуміти,
Ігри з дитиною в 8 місяців
Ігри з дитиною в 8 місяців
У восьмимісячного віці крихти стають надзвичайно активними, адже більшість з них освоїли повзання, і тепер за ними просто не встигнути. Всі отримані