Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?

30-01-2016, 16:39
1331
0
10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
Батьки щиро радіють найменшим успіхам свого малюка. Всі діти індивідуальні. Вони відрізняються один від одного поведінкою, вміннями. Але є певні параметри, характерні для більшості здорових дітей того чи іншого віку. Вони дозволять турботливої матусі зазначити, чи відповідає розвиток дитини нормам. Деякі батьки ведуть щоденники, записуючи в них досягнення малюка. Це дозволяє легше аналізувати інформацію. У перший рік розвиток дітей протікає найбільш активно.
Розвиток дитини в 10-11 місяців протікає насичено і цікаво. До цього віку малюк повинен накопичити цілий багаж знань і умінь, на які уважні батьки обов'язково звернуть увагу.

Особливості розвитку дитини 10 місяці життя


Дітки у віці 10-ти місяців вивчають навколишній світ. Вони із задоволенням розглядають предмети і речі, розташовані поруч. Малюк вже здатний запам'ятовувати розташування об'єктів. У цей період діти впевнено сидять, повзають, стають на ніжки біля перешкоди і ходять, тримаючись за опору.
Малюки спілкуються з оточуючими, починають цікавитися іншими дітками, виявляють до них інтерес. Тому мамі варто частіше проводити з дитиною час на дитячому майданчику серед інших діток.
Дитина може запам'ятати і повторити деякі рухи, показані дорослими, і застосовувати їх за призначенням, наприклад, «поки», «привіт», «ладушки». Дитина намагається наслідувати батьків. Тому потрібно частіше показувати йому певні дії. Наприклад, можна вчити мити руки, натискати кнопки, качати іграшки, розчісувати волосся. Усі рухи слід промовляти і пояснювати дитині, навіщо це робиться.
Для цього часу характерне прояв живого інтересу до творчості. Поки що неможливо сказати, що дитина в 10 місяців вміє малювати чи ліпити. Просто мами вчать крихт тримати в руках олівець чи воскову крейду, водити їм по аркушу паперу, відривати шматочки тіста. Також варто разом з дітками танцювати під музику. Це допоможе розвинути координацію рухів.
Зараз діти починають вивчати взаємозв'язки між предметами. Саме з цієї причини вони ламають іграшки. Адже їм хочеться дізнатися принцип роботи різних речей.
Багато часу слід приділяти читанню книг і перегляду картинок в них.
Багато хто цікавиться, що повинен вміти говорити дитина в 10 місяців при нормальному розвитку. У цьому віці малюки вслухаються в мову батьків і намагаються копіювати їх. Вони можуть виділяти забавні на їх погляд поєднання звуків і сміятися над ними. Окремі слова у дітей найчастіше поки не виходять.
До цього віку діти вміють проявляти емоції у відповідності з ситуацією. Тобто вони вередують, якщо їм щось не подобається, вимагають бажану іграшку, радіють, коли бачать близьких. Це говорить про те, що малюк навчається адекватно оцінювати обстановку.
Розвиток дрібної моторики
Варто виділити, що вміє робити дитина в 10 місяців. Адже дрібна моторика сильно позначається на розвитку дітей. До необхідним навичкам відноситься:

 • перебирати дрібні предмети, наприклад бусини, крупи, пересипати їх в різні ємності;

 • відкручувати кришки від пляшок і тюбиків;

 • грати зі шнурками, стрічками;

 • 10 місяців дитині - розвиток, що повинен вміти?
  пересипати сніг або пісок лопаткою;

 • знати пальчикові ігри.


 • Якщо батьки аналізують, що вміє робити дитина в 10 місяців, і відзначають, що якісь дії дитині поки не під силу, потрібно розвивати ці навички. У цьому віці оптимально, якщо дитина буде виконувати дії двома руками, а не тільки правою.
  Якщо мама запідозрила, що малюк відстає в розвитку від норм, краще всього показати малюка педіатра. При наявності підстав, він направить дитину до інших фахівців, які допоможуть впоратися з проблемою.
  Читайте також
  Дитина 10 місяців - розвиток
  Дитина 10 місяців - розвиток
  З кожним дні ваш малюк стає все цікавіше і вправніший. Всього за 10 місяців свого життя він стільки встиг навчитися! А його жага до пізнання нового,
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Як розвивати дитину в 11 місяців?
  Як розвивати дитину в 11 місяців?
  Маленькі невгамовні дослідники ростуть, і з кожним днем стають все любознательнєє. Вони дуже засмучуються, якщо щось навколо відбувається без них,
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 7 місяців - що повинен вміти?
  Ваш малюк тал дорослішими ще на місяць. Як швидко біжить час, і ось вже малюк їсть нову їжу, сидить і робить ще дуже багато нових речей, які не так
  Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
  Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
  Ваш чотиримісячний малюк набрався сил і вже навіть опанував пару-трійку корисних і серйозних навичок. З кожним днем малюк буде все сильніше і
  11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
  11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
  Кожен батько обов'язково відстежує розвиток свого чада, особливо пильна увага приділяється в перший рік життя, адже це час найбільш активного росту