Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

З якого віку можна садити дитину в ходунки?

30-01-2016, 16:39
1700
0
З якого віку можна садити дитину в ходунки?
Сьогодні у продажу є величезна кількість різних пристосувань, покликаних розважити дитину і, в той же час, трохи розвантажити маму. Особливо актуально це стає після досягнення дитиною віку 6 місяців, адже він вимагає все більше уваги і хоче досліджувати все довкола, а пересуватися самостійно не може. Одним з таких пристосувань для діток старше 6 місяців є ходунки, які дають можливість дитині своїми силами переміщатися по квартирі і обстежити його цікавили місця.
Питання, потрібні ходунки протягом тривалого часу залишається відкритим. Іноді мами так звикають до цього пристосування, що без нього вже не можуть. Деякі лікарі вважають, що в цьому пристосуванні немає нічого поганого, інші ж, навпаки, категорично забороняють садити малюка в ходунки. У кожному разі, робити це раніше, ніж дитина досягне віку 6 місяців, категорично не можна, так і для старших дітей це не завжди нешкідливо.
В цій статті ми розповімо вам, з якого віку можна садити дитину в дитячі ходунки, а також буде від них користь, якщо робити це вчасно.

В якому віці дитину садять в ходунки?


Середній вік, в якому мами вдаються до використання ходунків, це 7-8 місяців. Між тим, у більшою мірою можливість посадити дитину в це пристосування обумовлюється його віком, а фізичною і психологічною готовністю. Малюк, якого можна сміливо посадити в ходунки в перший раз, обов'язково повинен володіти наступними навичками:

 • самостійно вставати біля опори;

 • сидіти, не заваливаясь, протягом тривалого часу;

 • рачкувати.


 • В яких випадках категорично не можна використовувати ходунки?
  Існують певні протипоказання, при яких дитина категорично не можна садити в ходунки, незалежно від його віку, а саме:

 • знижений або підвищений, а також нерівномірний тонус ніг;

 • рахіт;

 • порушення функції опорно-рухового апарату;

 • у дитини є які-небудь ушкодження шкіри в тих місцях, де він стикається з ходунками.


 • З якого віку можна садити в ходунки хлопчика і дівчинку?


  Незважаючи на значні фізіологічні особливості хлопчиків і дівчаток, педіатри рекомендують садити їх в ходунки в одному і тому ж віці – не раніше 6 місяців, за умови фізичної готовності дитини. Слід пам'ятати, що при знаходженні в ходунках ніжки малюка повинні стояти на підлозі повною стопою. Якщо цього не досягається, слід надягати ортопедичні сандалі.
  Крім того, пристрій має бути відрегульоване по росту дитини, щоб не натирати і не травмувати статеві органи. Нарешті, варто обмежувати час перебування малюка в ходунках – загальна тривалість їх використання в добу не повинна перевищувати 40 хвилин, починати варто не більше ніж з 3-5 хвилин.
  Які ходунки вибрати?
  В даний час в дитячих магазинах представлені різні види ходунків, кожен з яких має свої переваги і недоліки:

 • Класичні ходунки мають найпростішою конструкцією – вони мають вигляд каркаса, який розташований на коліщатках, а всередині нього розміщується сидіння для малюка. При виборі подібного пристосування зверніть увагу на можливість регулювання сидіння і стійкість всієї конструкції.
 • З якого віку можна садити дитину в ходунки?

 • Ходунки-трансформери поєднують в собі функції класичних ходунків, качалки, а також ігровий панелі. При виборі цього варіанту варто віддати перевагу моделі зі знімною стільницею.
 • З якого віку можна садити дитину в ходунки?

 • Нарешті, самий безпечний вид ходунків – ходунки-каталка. Вони являють собою елементарну конструкцію на колесах, яку малюк штовхає перед собою і, спираючись, таким чином, намагається ходити. При цьому не створюється ніякого навантаження на хребет, чим небезпечні звичайні класичні ходунки. Між тим, при використанні каталки також необхідно слідкувати за правильною постановкою стоп, адже вони нерідко провокують формування у дитини неправильної ходи.
 • З якого віку можна садити дитину в ходунки?


  У будь-якому випадку, варто вибирати ходунки з максимальною кількістю коліс, адже чим їх більше, тим менше ймовірність того, що дитина випадково перевернеться. Оптимальною кількістю коліс вважається 6-8 штук.
  Читайте також
  Дитячі ходунки
  Дитячі ходунки
  Багато мами мало не з народження дитини вписують в список покупок і подарунків пункт «ходунки». Наскільки необхідно це пристосування, кожен батько
  Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
  Чому не можна садити дітей до 6 місяців?
  Багато батьків кваплять події, бажаючи якнайшвидше навчити дитину повзати, сидіти, ходити Однак важливо не нашкодити малюкові, адже це зовсім не йде
  Потрібні ходунки дитині?
  Потрібні ходунки дитині?
  У питанні про необхідність придбання ходунків для дитини суперечки не вщухають донині. Звичайно, з допомогою ходунків дитина отримує більше свободи і
  Ходунки - «за» і «проти»
  Ходунки - «за» і «проти»
  Сьогодні точиться чимало суперечок з приводу необхідності використання ходунків для малюків. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси ходунків і
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...