Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?

30-01-2016, 16:41
587
0
Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
Кожній мамі хочеться, щоб її дитина якомога швидше освоїв нові навички. Одна з найперших навичок, яку набуває дитина, - навик перевороту з живота на спину і назад.
Нові здібності дають можливість дитині розвиватися далі, а також вивчати навколишній світ під іншим кутом зору. Крім того, вміння перевертатися дозволяє карапузові дотягнутися до цікавить його об'єкта.
Існують певні норми, на які спираються лікарі-педіатри при оцінці розвитку малюка. Так, піврічна дитина повинен перевертатися в обидві сторони через ліве і праве плече. Між тим, всі діти розвиваються по-різному, і далеко не завжди всі навички отримуються вчасно.
Причин, по яких маля не може перевернутися тоді, коли, здавалося б, до цього вже є всі необхідні передумови, може бути досить багато. Можливо у дитини спостерігається гіпотонус або гіпертонус м'язів, внаслідок чого він не може досить добре ними управляти. Деякі малюки народилися недоношеними, а значить, можуть набувати деякі навички трохи пізніше інших дітей. Крім того, іноді батьки просто не беруть участь у руховій активності дитини, не даючи йому можливості розвиватися.
Щоб дитина вчасно опановував усіма необхідними навичками, потрібно брати участь у його активності, займатися з ним гімнастичними вправами, які зміцнюють мускулатуру, а також показувати, як треба робити те чи інше дію. У даній статті ми розповімо вам, як швидко і правильно навчити дитину перевертатися з живота на спину, і коли можна приступати до занять.
Навчання малюка переворотів з живота на спину повинно проходити в 3 етапи – спочатку малюк вчиться повертатися зі спини на бік, потім – на живіт і лише потім приступати до переворотів з живота на спину. Зазвичай при достатньої фізичної активності дитина освоює перший етап в 4 місяці, другий – в 5 і останній, самий складний, близько 6 місяців.
Як навчити малюка перевертатися зі спини на бік?
Щоб приступити до вправ першого етапу, малюк повинен досягти 3-4 місяців і почати активно цікавитися іграшками. Найголовніше при навчанні – викладати дитину на тверду поверхню. Ліжко або диван в даному випадку не підійдуть. Не підкладайте під малюка матрац, скористайтесь невеликим ковдрочкою або пледом. Вибравши відповідне місце, покладіть улюблену іграшку вашого чада зліва або справа від нього. Намагаючись дотягнутися до цікавить його об'єкта, малюк досить скоро повернеться на бік. Вправи необхідно повторювати щодня.
Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
Щоб допомогти малюкові освоїти і другий етап, потрібно також стимулювати перевороти за допомогою улюбленої іграшки. Корисно займатися з ним масажем, загартовуванням і плаванням. Крім того, можна скористатися наступними гімнастичними вправами:

 • Покладіть дитину на спину, зігніть ліву ногу і повільно заводьте її над правою, акуратно повертаючи таз малюка в праву сторону, домагаючись того, щоб дитина перекинувся. Аналогічно в ліву сторону.

 • Закиньте одну ніжку малюка на іншу і притисніть його коліно до поверхні столу.
  Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
  Таке положення незручно для дитини, і він буде прагнути перевернутися, щоб його змінити.


 • Як навчити малюка перевертатися з живота на спину?


  Ви зможете навчити малюка перевертатися з живота на спину, як тільки малюк освоїть перші два етапи. Для цього просто покладіть дитину на живіт, а улюблену іграшку розташуйте на відстані приблизно 50 см. Спочатку повільно переміщайте яскравий предмет у різні боки, щоб привернути увагу дитини, а потім помістіть його збоку від малюка на невеликій відстані. Швидше за все, карапуз потягнеться до іграшки і перевернеться. Якщо немає – трохи допоможіть йому.
  Читайте також
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Малюк освоює техніку перевертань до 3-5 місяців сам. Але якщо вам не терпиться наблизити момент такого серйозного досягнення малюка, або ви
  Як навчити дитину перевертатися?
  Як навчити дитину перевертатися?
  Будь-який батько хоче, щоб його дитина якомога швидше опанував всьому необхідними навичками - навчився тримати голівку, перевертатися, повзати,
  Коли дитина починає перевертатися?
  Коли дитина починає перевертатися?
  Природою закладено так, щоб кожен навик навик дитини: тримання голови, перевороти, сидіння, повзання і ходьба, поступово освоювався в той момент,
  Як навчити дитину робити колесо?
  Як навчити дитину робити колесо?
  Одним з гімнастичних вправ, що розвивають м'язи і координацію дитини, є всім відоме колесо. Для деяких воно може здатися складним, але діти з радістю
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
  Гімнастика для немовлят
  Гімнастика для немовлят
  З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і