Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?

30-01-2016, 16:41
684
0
Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
Дитина, з'явившись на світ, не вміє самостійно перевертатися зі спинки на животик і йому ще належить освоїти це і багато інші вміння. Все має йти своєю чергою і перші перевороти, як правило, починаються після того, як дитині виповниться три місяці, але основна маса діток освоює їх ближче до п'яти. А ще через пару місяців дитина навчиться перевертатися в зворотному порядку – з живота на спину.
Звичайно ж, всі ці дані досить умовні і розвиток рухових навичок - суто індивідуальний процес для кожної дитини. Але природно, кожній мамі хочеться, щоб її малюк вписувався в ці середньостатистичні норми, а то й випереджав їх. Для цього потрібно докласти зусилля у вигляді спеціальних вправ і масажу.
Якщо ви не знаєте, як правильно навчити дитину перевертатися зі спини на живіт і боїтеся нашкодити малюкові, то ці побоювання марні, масаж не принесе шкоди організму, а як раз навпаки, стимулює його на м'язову активність. Але все ж варто узгодити свої дії з дитячим неврологом, щоб він дав добро на це і виключив можливі протипоказання.

Як за допомогою масажу навчити малюка перевертатися зі спини на живіт?


Як правило, призначають масаж немовлятам за показаннями, але загальнозміцнюючий може проводити і сама мама, освоївши прості масажні дії. Саме основна вимога – малюк повинен бути в гарному настрої і після годування повинно пройти не менше години.
В кімнаті, де проводиться масаж, повинно бути досить тепло, адже роздягнути дитину бажано, щоб мати можливість кінцівки масажувати і торс без перешкод у вигляді одягу. Буде потрібно спеціальне масажне масло, яке дозволяє маминим рукам вільно ковзати по шкірі, не натираючи її.
Під час процедури, яка триває близько півгодини або трохи менше, використовуються такі прийоми, як погладжування, розтирання, поплескування, щоб спочатку привести м'язи в тонус, а потім їх розслабити. Починати масаж слід з пальчиків на ніжках, розминаючи їх по черзі, і плавно переміщаючись вгору. Після цього настає черга спинки і плічок, і наостанок ручок.
Після розминання м'язів можна приступати до згинань і разгибаниям ніжок і ручок. Корисно закидати ногу малюка тримаючи її за гомілку на протилежну сторону, стимулюючи поворот на бік, таким чином, щоб коліно прикоснулось до поверхні, на якій лежить дитина. Такі рухи потрібно робити з обома ногами поперемінно.
Використання фітболу
Як фітбол допомагає навчити малюка перевертатися зі спини на живіт? Справа в тому ж тренуванні м'язів, які зміцнюються, коли дитина лежить на пружинящем м'ячі. Для цього малюка викладають поперемінно спинкою і животиком на фітбол, покритий пелюшкою і, притримуючи за ніжки і плічка, прокочують взад-вперед.
Такі щоденні тренування приносять користь не тільки м'язовій системі, але і всьому організму в цілому, включаючи вестибулярний апарат.
Тренування за допомогою іграшки
Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
У кожного малюка є своя улюблена іграшка. З її допомогою можна швидко навчити дитину перевертатися на бік, а після цього і на животик. Для цього, коли малюк лежить на спині потрібно привернути його увагу цікавою іграшкою. Так, щоб дитина сфокусував на ній погляд. Потім іграшку переміщують у бік, змушуючи дитини повертати слідом за нею голову, а потім і торс.
Дитина починає тягнутися за іграшкою, а мама повинна трохи допомогти – закинути ніжку в потрібну сторону. Як тільки дитина зрозуміє, що в такому положенні він отримає бажане, справа піде швидше, і незабаром малюк і сам стане перевертатися на животик, а значить, з того моменту за ним потрібен буде око та око.
Читайте також
Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
Малюки неймовірно швидко ростуть і розвиваються, і ось, ви не встигли оглянутися, а малюк вже навчився перевертатися зі спини на живіт. Тепер за ними
Як навчити дитину перевертатися?
Як навчити дитину перевертатися?
Будь-який батько хоче, щоб його дитина якомога швидше опанував всьому необхідними навичками - навчився тримати голівку, перевертатися, повзати,
Коли дитина починає перевертатися?
Коли дитина починає перевертатися?
Природою закладено так, щоб кожен навик навик дитини: тримання голови, перевороти, сидіння, повзання і ходьба, поступово освоювався в той момент,
Викладання новонародженого на живіт
Викладання новонародженого на живіт
В перші дні свого життя новонароджений рухається дуже мало. Але це зовсім не означає, що він повинен весь день тихенько лежати на спинці. Для
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
У скільки місяців можна садити дитину?
У скільки місяців можна садити дитину?
Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за