Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитячі ходунки

30-01-2016, 16:58
844
0
Дитячі ходунки
Дитячі ходунки - досить поширене пристосування, яке вже давно не є нововведенням. Однак це ніяк не впливає на кількість спорів, які постійно виникають між мамами про користь і шкоду дитячих ходунків.
Конструкція ходунків

 • Класичним варіантом даного пристосування є рама з металу на коліщатках. Малюк без зусиль в змозі самостійно переміщати таку конструкцію по кімнаті. В центрі конструкції розташовується крісельце. Зазвичай воно матерчатое, рідше - жорстке з пластмаси. Розділене посередині перемичкою, між якою володіють ноги дитини. У рух дане пристосування наводиться за допомогою коліщаток. Вони обертаються навколо своєї осі, в результаті малюк може самостійно вибирати напрямок руху. Дуже часто такі дитячі ходунки називають каталкою.

 • Також існують, так звані, ходунки-трансформери які при необхідності можуть виконувати функцію дитячого столика після від'єднання коліс, і застосовуватися для годування дітей у віці 6 місяців.

 • Останнім варіантом даного пристосування є ходунки-стрибуни для дітей. Їх конструкція досить проста. У центрі також розташовується сидіння з тканини, що кріпиться до рами на вазі з допомогою пружин. Дитина, відштовхнувшись від підлоги обома ногами - підстрибує. Дитячі стрибуни не переміщаються, тобто можуть бути використані для того, щоб навчити дитину стояти самостійно, а також для розваги малюка.


 • Коли починати ставити дитину в ходунки?
  Часто мами, змучені постійні клопотами, задають педіатрам питання: «Зі скількох місяців (з якого віку можна використовувати ходунки для дітей?».
  Звичайно це 4-5 місяців. Ні в якому разі не варто ставити дитину в ходунки раніше, інакше, у дитини можуть виникнути проблеми: ноги ще не міцні і не здатні утримувати вагу його тіла.
  Аргументи "за" і "проти" ходунків
  Багато педіатри категорично не радять використовувати ходунки. Вони пояснюють це тим, що після їх використання малюк навідріз буде відмовлятися ходити самостійно. До того ж велика ймовірність розвитку патологій опорно-рухового апарату: викривлення хребта, деформація нижніх кінцівок дитини. Причиною їх появи є те, що дитина тривалий час перебуває у вертикальному положенні і поміняти його самостійно не може, із-за чого м'язи постійно напружені.
  Також стопи малюка при ходьбі в ходунках приймають не фізіологічне положення. В результаті діти звикають і вже при самостійному пересуванні починають крокувати навшпиньки. У такому разі лікарське втручання вже неминуче.
  Регулярне використання даного пристосування мамою сприяє тому, що у малюка з працею розвивається почуття рівноваги. Коли приходить час, і дитина повинна ходити самостійно, він постійно втрачає рівновагу і падає. Після декількох невдалих спроб він категорично може відмовитися від ходьби без ходунків.
  Дитячі ходунки

  Плюси даного пристосування не так вже багато. Основним з них є той, що у мами при їх використанні з'являється вільна хвилинка, яку вона може зайняти для клопоту по господарству. Також самі ходунки приваблюють малюків. Вони відчувають безліч позитивних емоцій, коли пересуваються самостійно. Однак не варто залишати малюка надовго без нагляду. Після того як дитина освоїться, він буде не ходити, а бігати в ходунках, що досить травматично для нього.
  Тому перед тим, як вибирати і купувати ходунки для дітей, краще зважити всі "за" і "проти".
  Читайте також
  З якого віку можна садити дитину в ходунки?
  З якого віку можна садити дитину в ходунки?
  Незважаючи на спірність питання про те, чи потрібні взагалі дитячі ходунки, багато батьки все ж вдаються до їх використання. До того ж, зараз
  З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
  З якого віку можна садити дитину в стрибуни?
  Малюк потроху підростає, і ось уже батькам не терпиться придумати дитині нові ідея для дозвілля так, щоб це приносило ще й користь. Про такий
  Потрібні ходунки дитині?
  Потрібні ходунки дитині?
  У питанні про необхідність придбання ходунків для дитини суперечки не вщухають донині. Звичайно, з допомогою ходунків дитина отримує більше свободи і
  Ходунки - «за» і «проти»
  Ходунки - «за» і «проти»
  Сьогодні точиться чимало суперечок з приводу необхідності використання ходунків для малюків. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси ходунків і
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
  Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...