Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування

16-09-2014, 14:51
1200
0
Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
Контагіозний вірус
- захворювання, що викликається вірусом віспи. Цю хворобу можна зустріти у дітей у віці від 1 року до 5 років. При цьому виді захворювання на шкірі у дітей з'являються характерні висипання.

Причини вірусу у дітей


Контагіозний молюск передається безпосередньо від хворої людини здоровій, однак хворобу можна підхопити і через загальні предмети вжитку: рушник, іграшки або якісь інші речі, які дитина взяв у хворої дитини. Зустрічаються випадки, коли ця хвороба з'являлася у дітей після походу в плавальний басейн.

Симптоми контагіозного вірусу


У дитини спостерігаються блискучі перламутрові вузлики. Розташування їх може бути різноманітно: на обличчі, руках, ногах, животі. Вузлики можуть бути як зовсім невеликі за розміром, так і досягати розміру великої горошини, в поодиноких випадках спостерігаються у дітей вузлики розміром в декілька сантиметрів. Це відбувається через злиття декількох вузликів в один. При натисканні на них виділяється кашецеобразная маса, яка складається здебільшого з ороговілих частинок.

У цієї хвороби існує інкубаційний період (від моменту зараження до появи перших ознак). Він складає декілька тижнів, а в деяких випадках - кілька місяців. Як правило, контагіозний вірус не приносить особливих незручностей або неприємних відчуттів хворій людині і навіть при відсутності лікування може пройти сам через 2-3 місяці, іноді півроку.


Лікування контагіозного вірусу у дітей


При подібних висипаннях на шкірі необхідно звернутися до лікаря-дерматолога. Саме він може визначити ступінь розвитку інфекції та здатність організму самостійно впоратися з хворобою. Хворих дітей необхідно ізолювати. Виділення з бульбашок видавлюються або выскабливаются. Перед процедурою і після неї шкіру необхідно продезінфікувати. Необхідно стежити за тим, щоб выдавливаемая творожистая маса не потрапляла на здорову шкіру, так як може відбутися ураження вірусом нових ділянок.
Лікар призначає спеціальні аерозолі або мазі для шкіри. Якщо вузликів дуже багато і вони приносять дискомфорт дитині, то лікар призначає антибіотики. Крім того, щоб запобігти повторне захворювання, необхідно знезаразити речі хворої дитини, особливо іграшки, особисті рушники та одяг, тобто ті речі, з якими малюк проводить найбільше часу або стикається найчастіше.
Оскільки контагіозний вірус містить ДНК, то після первинного інфікування він може перейти в хронічну форму. Важливу роль відіграє міцний імунітет . Навіть якщо дитина перехворіла один раз цим захворюванням, то при хорошому імунітеті частота повторного зараження невелика. Важливо, щоб дитина дотримувався правила особистої гігієни, використовував тільки свої рушник, мочалку і інші засоби купання. В першу чергу необхідно стежити за чистотою рук.
У дитини зі слабким імунітетом ймовірність підхопити контагіозний вірус набагато вище, ніж у малюка з міцним здоров'ям. Тому необхідно зміцнювати життєві сили організму.
Якщо один з членів сім'ї захворів контагіозний вірусом, то йому необхідна хоча б часткова ізоляція. У нього повинні бути особиста посуд, засоби гігієни. Необхідно уникати тісного контакту з цією людиною, поки він повністю не вилікується від вірусу.
Читайте також
Молюски у дітей
Молюски у дітей
Контагіозний молюск - досить поширене вірусне захворювання серед дітей. Як розпізнати ознаки хвороби і як лікувати, -читайте в нашій статті.
Вірус Епштейн-Барра у дітей
Вірус Епштейн-Барра у дітей
Одним з вірусних захворювань у дітей, що зустрічаються частіше у віці від 4 до 15 років є зараження, так званим, вірусом Епштейна-Барра. Його
Папіломи у дітей
Папіломи у дітей
Виникнення папілом на шкірі дитини - проблема, яка виникає за ряду причин, в числі яких зараження вірусом папіломи людини. Вирішувати проблему варто
Контагіозний молюск у дітей - лікування
Контагіозний молюск у дітей - лікування
Одним з шкірних вірусних захворювань, нерідко вражають дітей, є зараження контагіозний молюском. Це досить серйозна шкірна проблема і її лікування
Герпес у дітей. Що робити?
Герпес у дітей. Що робити?
Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.
Контагіозний молюск у дітей
Контагіозний молюск у дітей
В силу того, що контагіозний молюск у дітей викликається вірусами, що передаються при контакті, захворювання класифікується як інфекційне.