Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?

31-01-2016, 13:22
2550
0
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Маленький пухкий карапуз радує око жалісливих родичів і матусі. І можливо, пухкі щічки і складочки в такому ранньому віці – явище шкідливе, але надалі переїдання може мати негативні наслідки. Саме тому батькам необхідно знайти ту «золоту» середину щодо харчування немовляти, щоб не перегодувати його і, в той же час, забезпечити зростаючий організм необхідними вітамінами, мінералами і іншими корисними мікроелементами.
Вже 2 місяці батькам варто замислитися, скільки з'їдає їх дитина, чи вистачає йому молока, і в яких випадках малюка потрібно догодовувати сумішшю.

Скільки повинен є дитина в 2 місяці: вікові та індивідуальні норми


Кожен малюк унікальний, і це стосується не тільки загального розвитку, але й апетиту. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, їсть на вимогу, при цьому він здоровий, активний і добре набирає вагу, турбуватися про те, скільки повинен є дитина в 2 місяці, батькам не варто. У такому випадку дитина з'їсть рівно стільки, скільки йому належить, а достатня щомісячна надбавка у вазі підтвердить, що з апетитом і маминого молока жирністю все в порядку.
Про нестачу молока і необхідності введення догодовування мамі стане відомо ще до того, як дільничний педіатр повідомить, що дитина погано набирає вагу. Якщо малюк голодний, це позначиться на його поведінці: капризи, поганий сон і настрій – все це перші ознаки того, що малюк не з'їв належну порцію. Підтвердити або спростувати припущення можна за допомогою простих обчислень і спостережень.
Не чекаючи вердикту лікаря, мама може сама розрахувати і порівняти добову порцію, скільки повинен з'їдати дитина в 2 місяці з тією кількістю, яку він з'їдає за фактом.
У середньому в цьому віці за добу малюк повинен з'їсти 800 мілілітрів молока або суміші. Ця порція повинна рівномірно розподіляться на 7-8 годувань, тобто в середньому за одне годування малюк повинен з'їдати 120 мілілітрів. Але це лише приблизні цифри, які можуть змінюватись в залежності від індивідуальних потреб дитини, часу доби, настрою і стану здоров'я.
Звичайно, при штучному вигодовуванні мамі значно простіше контролювати ситуацію. Бачачи, скільки суміші їсть її дитина в 2 місяці за один раз, в який час доби апетит у малюка краще, вона може скласти оптимальний режим харчування малюка.
Складніше це зробити при грудному вигодовуванні. Щоб визначити, скільки грам молока їсть дитина в 2 місяці за одне годування, можна зважити дитину до і після їжі. Таким чином можна переконатися, що малюк отримує необхідну порцію, або ж, в іншому випадку, вжити заходів щодо поліпшення лактації або ввести докорм сумішшю.

Скільки повинен є дитина в 2 місяці: точні розрахунки


Крім узагальнених норм існують більш точні методи, які дозволяють обчислити оптимальні потреби кожного маляти. Приміром, згідно з методом Рейху, добова порція молока обчислюється наступним чином: вага дитини в грамах ділиться на ріст і отримане число помножується на сім.
Ще простіше вирахувати необхідну кількість молока за методом Гейберна. Згідно з останнім, до 2-х місяців нормою являє п'ята частина ваги маляти, після 2-х до 6-и місяців – шоста частина.
Можливі проблеми з лактацією
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Як правило, налагодити режим харчування новоспеченим матусям вдається до 3-4 тижнів після народження. Але, судячи за спостереженнями фахівців і досвідчених мам, 2 місяці кількість молока починає знижуватися, тому в цей час украй важливо стежити за тим, щоб малюк отримував необхідну йому порцію. У разі, якщо побоювання підтвердилися і молока дитині дійсно не вистачає, не варто відразу кидатися в крайності і в терміновому порядку вводити докорм. Для початку краще випробувати всі можливі способи для відновлення лактації. Варто пам'ятати, що годує жінка повинна повноцінно харчуватися і відпочивати, при нестачі молока регулярно зціджувати, пити більше рідини і приймати гарячий душ.
Читайте також
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Молоді мами часто переживають з приводу харчування їх крихт: добре їсть малюк, чи вистачає йому молочка або суміші, нормальної чи жирності молоко, і
Скільки повинен з'їдати дитина в 3 місяці?
Скільки повинен з'їдати дитина в 3 місяці?
Потреби новонародженої дитини змінюються так само швидко, як він росте. Тому батьків постійно хвилюють питання, чи вистачає дитині молока або суміші,
Скільки молока потрібно дитині 1 місяць?
Скільки молока потрібно дитині 1 місяць?
Період новонародженості підходить до кінця, і крихта вже встиг трохи підрости. Тепер йому потрібно більше молочка або суміші, і мамі важливо знати,
Скільки повинен є дитина в 3 місяці?
Скільки повинен є дитина в 3 місяці?
Хороший апетит у дитини має велике значення для кожної мами. Проте є інша небезпека - систематичне переїдання для дитини набагато небезпечніше, ніж
Скільки повинен є дитина в 1 місяць?
Скільки повинен є дитина в 1 місяць?
Під час годування дитини забезпечується тісний зв'язок, в якій так потребує дитина. Тому часто новонароджені висять на грудях куруглосуточно. Щоб
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке