Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Новорічні ранки в дитячому саду - підготовча група

31-01-2016, 13:29
1917
0
Новорічні ранки в дитячому саду - підготовча група
Новорічне свято у дошкільному закладі – один із найдивовижніших, красивих та чарівних свят у маленьких карапузів. До нього починають підготовку за пару місяців до запланованої дати проведення і організація багато в чому залежить від сценарію, наявності костюмів для дорослих акторів, декорацій, музичного супроводу і яких-небудь додаткових атрибутів.
Основні складові свята
Для підготовчої групи З в основному, прийнято проводити у вигляді гри-діалогу на різні теми між дорослими персонажами урочистості та дітьми.

Дитячі костюми
У цьому віці малюків вже не наряджають тільки в Сніжинок і Зайчиків, а рекомендують розділити їх на кілька рольових груп, в залежності від того, кого вони зображують на святі. Крім цього, крім основних категорій: Зірочок, Сніговиків і т. д. у діток бувають «головні ролі»: Новий рік, Метелиця, Грудень і Січень і т. д. Як всім відомо, на виготовлення костюмів треба час, тому батькам про те, яка роль у їх карапуза, потрібно повідомити мінімум за місяць.
Слова для дітей
Як вже говорилося вище, новорічний ранок в підготовчій групі прийнято проводити у формі діалогу. Це може бути не тільки стандартний розмова між Снігуронькою та малюками, на тему «Давайте покличемо Діда Мороза», але і різні сценки з груповими відповідями між дорослим персонажем або дітьми, що грають головних персонажів, і іншими карапузами. Як ви розумієте, ролі головних героїв» дістаються особливо артистичним малюкам, здатним не тільки перевтілитися в свого персонажа, але і вивчити досить велику кількість тексту. Приклад такого діалогу між Новим Роком і дітьми наведено нижче:
Новий Рік: Є ще гра для вас:
Я почну вірші зараз.
Я почну, а ви кінчайте!
Хором дружно відповідайте.
На дворі сніжок іде
Скоро свято
Діти: Новий рік!
***
Новий рік: М'яко світяться голки,
Хвойний дух йде від
Діти: Ялинки!
***
Новий Рік: Гілки слабо шелестять.
Намисто яскраві
Діти: Блищать!
***
Новий рік: Білоус, краснонос,
Під гілками Дід
Діти: Мороз!
***
Новий рік: Двері навстіж,
Точно в казці, хоровод несеться
Діти: Танці!
***
Новий Рік: І над цим хороводом
Говірку, пісні, дзвінкий
Діти: Сміх!
***
Новий Рік: Вітаємо з Новим роком,
З новим щастям відразу
Діти: Всіх!
Сценарій
Новорічний ранок у садочку біля підготовчої групи передбачає наявність в ньому не тільки віршів, діалогів, танців і пісень, але і ігор. Одними з найпоширеніших забав для дітей цього віку є такі:

 • «Наздожени рукавицю Діда Мороза». Вона полягає в тому, що у дідуся Метелиця забрала рукавичку, а Сніговик намагається її зловити. Для цього діти стають у довгу ланцюжок або коло і передають предмет один одному, так, щоб Сніговик не міг рукавицю швидко взяти в руки.

 • «Ялинка». Гра-перевертиш, в якій Баба Яга спеціально намагається заплутати хлопців, запитуючи про розміри ялинки: велика, маленька, широка і т. д. На питання «Ялинка велика?» - діти піднімають руки вгору, а Баба Яга навпаки опускає їх до підлоги і т. п.


 • Цікавий новорічний ранок для підготовчої групи може включати в себе не тільки наявність у сценарії стандартних рубрик, але і такий, як «Загадування бажань». Це відносно нове бачення проведення свята і являє собою своєрідний діалог між дорослим персонажем і малятами:
  Персонаж: З новим роком вітаємо!
  Діти: Так-так-так!
  Персонаж І, звичайно ж, бажаємо!
  Діти: Так-так-так!
  Персонаж Бути красивими, добрими, милими!
  Діти: Так-так-так!
  Персонаж І галасливими, і забіякуватими.
  Діти: ні-Ні-ні!
  Персонаж Обов'язково щасливими!
  Діти: Так-так-так!
  Ідеї для сценаріїв
  Як вже стало зрозуміло, сюжетів може бути безліч, але ніхто не буде заперечувати, що в сценарії мають бути як позитивні, так і негативні герої, які будуть взаємодіяти з Дідом Морозом і зі Снігуронькою.
  Новорічні ранки у підготовчій групі з казок можна робити на основі як класичних творів «Незнайка та його друзі», так і сучасних: «Маша і ведмідь» та ін Приклад одного з таких сценаріїв наведено нижче:
  «Маша, Ведмідь та Дід Мороз»
  Дорослі дійові особи: Мишко, Дід Мороз, Снігуронька, Лісовик, Баба Яга, Хуртовина.
  Дитячі головні герої: Маша, Білочка, Місяць.
  Групи дітей: Сніжинки, Зірочки, Зайчики, Сніговики і т. д.
  Напередодні нового року Баба Яга викрадає Машу, щоб з'їсти її, і Ялинку, щоб новий рік не настав. Мишко відправляється через ліс їх рятувати. По дорозі він зустрічає Білочку, яка вирішує показати йому дорогу. Дізнавшись про це, Баба Яга напускає на них Завірюху і Лісовика, що вміє перевтілюватися в різних тварин. Завірюха засипає снігом, а Лісовик, користуючись становищем, краде Білочку і відносить її Бабі Язі. Після цього лиходій повертається до Мишка, перетворюється на Білочку, і, показуючи йому неправильну дорогу, зникає. Настає ніч, на галявину до зневіреному Мишка спускається Місяць. Дізнавшись про те, що трапилося, він вирішує допомогти ведмедю і просить Зірочок вишикуватися в лінію, дотримуючись якої, Мишко знайде Бабу Ягу, а також обіцяє повідомити Дідові Морозу про витівки лиходіїв. Мишко починає шлях, по дорозі знайомлячись з зайчиками, вовками, сніговиками і т. д. Всі герої підходять до хати лиходіїв і тут вискакують Баба Яга, Завірюха і Лісовик. Вони починають чаклувати, і всі герої засинають, але тут з'являються Дід Мороз зі Снігуронькою і заморожують лиходіїв, будять Ведмедика та його друзів, рятують Машу і Ялинку. Після цього дідусь запалює ялинку і настає Новий рік.
  Крім цього для підготовчої групи можна провести новорічний
  Новорічні ранки в дитячому саду - підготовча група
  ранок - маскарад, де у всіх малюків повинні бути маски. Сценарій до цього свята може бути будь-якої тематики, але з однією загальною складовою, наприклад, за мотивами творів А. С. Пушкіна або по російським народним казкам і т. д.
  Сучасний новорічний ранок для підготовчої групи ніколи не буде обходитися без чудес. І тут можна проявити творчість по повній програмі: запалити ялинку не посохом Діда Мороза, а, наприклад, з допомогою танцю Зірочок або Гномиків-ліхтарників, дарувати подарунки не за розказані вірші, а за те, що малюки вкрадений Бабою Ягою мішок Діда Мороза відшукали і т. д. Фантазуйте, і ваші вихованці разом з батьками будуть вам вдячні.
  Читайте також
  Дитячі новорічні ігри
  Дитячі новорічні ігри
  Ігри під новорічною ялинкою мають особливе значення для дітей. Пісні, хороводи, змагання та веселі танці - все це сприяє прекрасного святкового
  Новорічні ранки в дитячому саду – молодша група
  Новорічні ранки в дитячому саду – молодша група
  Для самих маленьких вихованців дитячого садка проведення новорічних святкувань повинно проходити по-особливому. Тому, готуючись до ранку, потрібно
  Новорічний ранок у дитячому садку старша група
  Новорічний ранок у дитячому садку старша група
  Малеча обожнює всілякі новорічні дійства і шалено рада приймати участь у ранках, адже це довгоочікуване свято з ялинкою та подарунками , всілякими
  Новорічні танці в дитячому саду
  Новорічні танці в дитячому саду
  У дитячому саду діти тільки вчаться танцювати, роблять свої перші невпевнені кроки в мистецтві хореографії. Тому музичному керівнику варто уважно
  Новорічні частівки для дітей 6-7 років
  Новорічні частівки для дітей 6-7 років
  Ці милі й забавні віршики люблять і дітки-малята, і дорослі, до того ж, вони легко розвеселять засмучену компанію. Дитина легко запам'ятає їх, і з
  Смішні новорічні частівки для дітей
  Смішні новорічні частівки для дітей
  Без веселих і легких частівок не обходиться жоден концерт, присвячений новому року. Діти просто обожнюють, і до того ж, їх дуже легко запам'ятовувати