Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Новорічні казки для дітей

31-01-2016, 13:30
2966
0
Новорічні казки для дітей
Казки є надзвичайно важливим елементом у житті кожної дитини. Накопичуючи в собі мудрість попередніх поколінь, ці короткі і довгі літературні твори мають воістину чарівною силою.
Чим корисні казки для дітей?
За допомогою казок можна познайомити малюка з навколишнім його простором або певними поняттями, причому зробити це ненав'язливо, в простий і жартівливій формі, яка дуже подобається маленьким дітям і полегшує процес сприйняття. Під час читання відбувається активне розвиток мовлення малюка і розширення його словникового запасу. Крім того, читання казок дитині, особливо на ніч, зміцнює психо-емоційний зв'язок між ним і його батьками і полегшує подальший контакт.
Сьогодні казки також використовуються в лікувальних цілях, наприклад, при неврологічних розладах у хлопчиків і дівчаток. Сучасні педагоги і психологи успішно користуються таким напрямком, як казкотерапія. Даний метод лікування передбачає штучне створення таких умов, у яких дитина, працюючи з казкою, на емоційному рівні знаходить вирішення всіх своїх проблем і життєвих труднощів.
Напередодні Нового року, коли на вулиці кружляють білі сніжинки, дуже популярними стають зимові історії та оповідання. Книги з веселими і сумними новорічними казками для дітей повинні бути в кожному будинку, адже саме вони сприяють створенню чарівного настрою, пов'язаного з приходом цього чудового свята.

Кращі новорічні казки для дітей


Далі ми пропонуємо вашій увазі список найкращих смішних і сумних новорічних казок для дітей, з якими обов'язково потрібно познайомити кожного дитині:

 • «Снігова королева». Чудова історія Ганса Христіана Андерсена про велику і всепоглинаючої любові, доброті і відданості. Ця казка є не тільки надзвичайно цікавою і захоплюючою, але і повчальною, оскільки з тексту її розповіді можна зробити корисні висновки. Звичайно, для самих маленьких дітей ця новорічна казка не підходить, але для хлопчиків і дівчаток старше 5 років вона повинна стати однією з улюблених і найпопулярніших книг.

 • Для малюків, у свою чергу, відмінно підійде відома народна казка «По щучому велінню». У цій історії бідняк Омелько несподівано виловлює з ополонки чарівну щуку, яка розмовляє людським голосом і здатна виконати будь-яке його бажання.

 • Напередодні Нового року відбувається дія в цікавою казкою-п'єсою «Дванадцять місяців». Зла мачуха в люту холоднечу відправляє свою пасербицю збирати проліски, абсолютно не піклуючись про те, що на вулиці зима. За мотивами цієї історії знятий чудовий двосерійний фільм, який дуже люблять дивитися хлопці зимовими холодними вечорами. Крім того, такі новорічні казки-п'єси часто використовуються в якості сценарію для постановки спектаклів для дітей.

 • «Морозко». Російська народна казка, що розповідає про те, через які випробування довелося пройти головним героям Настусі і Івану на шляху до свого щастя і любові.

 • «Бабуся-Метелиця». Повчальна і пізнавальна казка братів Грімм, головними персонажами якої є зла мачуха, її рідна лінива дочка, працьовита падчерка і чарівниця пані Метелиця.

 • Для дітей від 4 років відмінно підійде новорічна казка у віршах «Дід Мороз і коза-дереза» - смішна і добра народна історія про бодливую козу, добру вівцю, Діда Мороза, Снігуроньку, хитру лисичку і голодного, але доброго вовка. Нерідко за сюжетом цієї казки у дитячих садках організовують театралізовані дійства, приурочені до Нового року.

 • Також для малюків може бути цікава народна казка «Два Морозу» про братів Морозі Синьому носі і Мороз Червоний ніс.

 • У казці Р. Х. Андерсена «Ялина» дія відбувається саме в Новий рік.

 • Новорічні казки для дітей
  Крім того, малюкам обов'язково сподобається розповідь В. Р. Сутєєва «Ялинка», а також мультфільм, поставлений за його мотивами і має назву «Сніговик-поштовик». Заслуговують на увагу й інші твори цього автора – веселі та добрі казки «Дід Мороз і сірий вовк», «Коли запалюються ялинки», «Снігова зайчик» і «Веселий Новий рік».

 • Нарешті, старші хлопці зможуть винести урок з п'єси Е. Шварца «Два брата». У цій історії молодший брат образився на старшого і пішов з дому в переддень Нового року. Батько ж, у свою чергу, відправив старшого шукати молодшого в ліс, де він і зустрів Дідуся Мороза.
 • Читайте також
  Новорічні заходи для дітей
  Новорічні заходи для дітей
  В очікуванні новорічної ночі чудес хочеться подарувати дитині більше радості і веселощів! Урізноманітнити дозвілля в передноворічний час легко - в
  Зимові казки для дітей
  Зимові казки для дітей
  Як хочеться холодним зимовим вечором, коли за вікном завиває хуртовина, залізти під теплу ковдру з мамою і татом і разом почитати казки на ніч.
  Радянські мультики про Новий Рік
  Радянські мультики про Новий Рік
  Новий Рік, мабуть, найулюбленіше свято дітей і дорослих. І щоб дитині було цікаво готуватися до його зустрічі і він перейнявся атмосферою наближення
  Казкотерапія для дошкільнят
  Казкотерапія для дошкільнят
  Відносно новий напрям в психології - казкотерапія, набирає все більшу популярність, частково за рахунок того, що її нерідко застосовують навіть
  Мультики про Новий рік
  Мультики про Новий рік
  Наближається Новий рік. І дорослі, і діти з нетерпінням чекають цього свята. А атмосфера навколо потихеньку наповнюється запахом цукерок, мандарин і
  Різдвяні казки для дітей
  Різдвяні казки для дітей
  Що може бути краще перед сном для дитини, чим зручніше розташуватися з мамою або татом в затишній ліжечку і з захватом слухати казки, які їм читають