Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому дитина гикає?

Чому дитина гикає?

16-09-2014, 14:52
2839
0
Чому дитина гикає?
Що таке гикавка? Це не дуже приємний стан, але воно абсолютно безпечно. А чи знаєте ви про чоловіка з Айови, на ім'я Чарльз Осборн, який гикав 68 років? Так, саме так! При цьому він примудрився зіграти не одну весільну церемонію і народити жодної дитини. Зрештою, під кінець життя, він все-таки вилікувався від цієї напасті.
Звідки береться гикавка?
Вона часто виникає через сміху, від скорочень діафрагми, які виникають абсолютно мимоволі. Цей нервовий тик з'являється подразнення блукаючого нерва, що проходить через діафрагму вздовж нашого стравоходу. Нерв починає діяти від сильного сміху, з мимовільним заковтуванням повітря, або різкому вдиху під час переляку.
Гикавка плоду в утробі матері
Майбутні матусі часто запитують, чому дитина гикає в животі . Це відбувається в останньому триместрі вагітності і вважається нормальним процесом. Час від часу, напади гикавки зростають, іноді стають значно рідше, при чому, в обох випадках, вагітна відчуває хвилювання. А як же їй не переживати, якщо лікар лякає можливістю гіпоксії?

Причини гикавки у дітей


Блукаючий нерв пов'язує між собою всі людські органи і проводить їх через діафрагму. Він викликає ритмічні скорочення цієї самої діафрагми. Затискаючи її, він може принести шкоду організму, тому, захищаючись, мозок отримує сигнал про небезпеку і скорочує її, звільняючи блукаючий нерв. Гикавка супроводжується характерним звуком, тому що з легень виходить повітря, проникаючи крізь зачинені щілину.
Вчені вважають, що ікання в утробі - це навчання малюка дихати самостійно, так само це розвиває навички смоктання. Наикавшись в животі, доношена дитина зможе активно прикластися до маминих грудей, на відміну від недоношених діток , які не встигли навчитись до народження.
Навколоплідні води
В утробі дитина заковтує навколоплідні води, коли це відбувається понад норми, він починає гикати, щоб вивести зайву рідину. Таким чином, у вас виникає можливість з'ясувати, що саме з вашого раціону харчування найбільше по душі малюкові. Приміром, якщо він полюбив солодке, а ви з'їли шоколаду, відразу відчуваються невеликі монотонні поштовхи в животі (гикавка), це він посилено заковтував навколоплідні води, відчуваючи в них солодкість, ось чому дитина часто гикає в животі. Версій існує багато, неважливо, яка з них вірна, головне, що це звичайний процес і турбуватися не варто.

Чому дитина гикає після годування?


Зазвичай гикавка виникає, якщо дитина хоче пити, або коли замерзне. Також вона може з'явитися у відповідь на різкий звук. Після годування, діти гикають, якщо при ссанні грудей або соски, наглотаются повітря. У цьому, знов-таки, немає нічого страшного, просто візьміть собі за правило, завжди пару хвилин тримати малюка вертикально, після того, як він докушает. Він відригне повітря і гикавка повинна пройти. Якщо ж вона залишилася, погладьте своє чадо по спинці, дайте водички, або покладіть на животик.


Чому грудної дитина гикає?


Гикавку викликає велику кількість їжі. Стежте, щоб ваша дитина не переїдав, так як у нього почнуть розтягуватися стінки шлунка, а це призведе до скорочення діафрагми. Якщо дитина на штучному харчуванні, то соска при годуванні повинна бути повністю заповнена молочком, це не дасть проникнути повітрю. Вибирайте соски з самими маленькими отворами, або користуйтеся спеціальними антиколиковыми пляшечками, не пропускають повітря.
Якщо з маминих грудей або пляшечки занадто рясно тече молоко, це так само призводить до гикавці. Якщо годуєте грудьми, періодично варто виймати сосок з рота, якщо сумішшю - зменшіть отвір у сосці.


Чому дитина довго гикає?


Якщо гикавка триває тривалий час і методи боротьби з нею не допомагають, краще перестрахуватися і сходити до дитячого лікаря, тому що це може бути знаком сильних захворювань, таких як запалення легенів хвороба печінки або шлункові інфекції. Це може говорити про ушкодженні спинного мозку та грудної клітки.
Якщо вашій дитині вже хоча б 3 роки, можете попросити його затримати подих, коли він гикає. Це дуже дієвий метод. Чим старша дитина, тим рідше напади гикавки. Головне, не вірте в народний метод - лякання, він ні до чого доброго не призведе.
Тепер ви знаєте, чому дитина гикає , менше переживайте з цього приводу і все у нього буде в порядку. Здоров'я вам і вашому малюкові!
Читайте також
Чому гикають новонароджені діти?
Чому гикають новонароджені діти?
Малюки часто гикають вже в утробі матері, захоплюючи навколоплідні води, а народившись, продовжують своє "улюблене" справу. Від чого гикають
Чому новонароджений гикає після годування?
Чому новонароджений гикає після годування?
Дуже часто батьки новонародженого стикаються з незрозумілими, на перший погляд, явищами і поведінкою дитини. Наприклад, багато дитини після годування
Дитина часто гикає
Дитина часто гикає
Навіть таке, здавалося б, невинне явище, як гикавка у дітей, здатне насторожити батьків, особливо, якщо гикавка повторюється часто. На думку лізуть
Гикавка у новонароджених - що робити?
Гикавка у новонароджених - що робити?
Немовля з перших днів життя може досить довго і часто гикати, особливо після годування. Перелякані мами при цьому задаються питанням, що ж робити, як
Чому немовля часто гикає?
Чому немовля часто гикає?
У батьків маленьких дітей завжди знаходиться чимало причин для занепокоєння. Іноді їм починає здаватися, що дитина занадто часто гикає. Чому так
Чому новонароджена дитина гикає?
Чому новонароджена дитина гикає?
Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.