Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Новорічний квест для дітей

31-01-2016, 16:12
7725
0
Новорічний квест для дітей
З ранніх років дітки чекають від новорічних свят яскравих емоцій, бажаних подарунків, «море» смачненького і захоплюючих пригод. Але, на жаль, культурно-розважальна святкова програма в більшості сімей однотипна і передбачувана. Спочатку ранок у дитячому саду або школі, потім зустріч Нового Року в колі рідних і близьких, а після - прогулянка до міської ялинки. Особливо свідомі батьки можуть зводити дитину в театр або кіно, відправитися в дитячий розважальний центр або на каток. Як правило, на цьому ліміт натхнення у дорослих закінчується, а мрії карапузів отримують статус «нездійснених».
Виправити таке положення справ допоможуть новорічні квести для дітей, які можна проводити як вдома, так і на вулиці, як дошкільнятам, так і учням середньої і навіть старшої школи. Що ж це таке, і як організувати подібний захід своєму нащадкові, - ми вам зараз розповімо.
Новорічний квест: модне віяння або захоплююча пригода?
Багато плутають квести з тематичними вечірками із запрошеними провідними і заздалегідь складеною програмою. Почасти таке визначення можна вважати правильним. Але, тим не менш, квест зовсім не обов'язково повинен мати настільки грандіозні масштаби. Наприклад, щоб організувати новорічні квести для дітей у квартирі, батькам цілком достатньо придумати оригінальний сценарій і завдання, які будуть відповідати віку і розвитку дитини. Головне завдання такої гри – це досягнення мети через подолання перешкод. Найчастіше сюжетна лінія новорічних квестів для дітей будинку розвивається навколо пошуку скарбу, а точніше подарунка. Така задумка оптимальна для дітлахів віком до 14-15 років, дещо складніше йдуть справи зі старшими підлітками. Тут банальним пошуком подарунка в межах квартири не обойдешся. Втім, давайте разом поміркуємо на тему організації квестів для діток різних вікових категорій.

Дитячий новорічний квест для дошкільнят


Самі маленькі шукачі пригод навряд чи оцінять по достоїнству геніальну задумку Діда Мороза, тому ідею з організацією новорічного квесту краще притримати поки дитині не виповниться як мінімум 4 роки. У цьому віці діти вже добре відгадують загадки, складають пазли – такі нескладні завдання і, звичайно, допомога дорослих, швидко приведуть їх до заповітної мети. Працюючи з юною аудиторією, головне правильно подати інформацію і «підігріти» інтерес. Наприклад, лист від Діда Мороза з першим завданням-підказкою може принести хтось із сусідів, або ж можна «випадково» знайти під ялинкою після того як мама проветрила кімнату.

Новорічна квест-гра для дітей шкільного віку


Набагато більше можливостей та ідей для організації новорічних квести для школярів. Як і малюків їх можна відправити на пошуки скарбу по квартирі, а можна пофантазувати. Наприклад, влаштувати тематичні змагання двох команд на вулиці. У такому разі завдання потрібно придумувати відповідно до обраної тематики, яка може бути зовсім і не новорічній. Наприклад, дітям від 8 до 12 років будуть цікаві пригоди в стилі Гаррі Поттера або Володаря кілець. Звичайно, проводити дитячі новорічні квести на вулиці взимку не так цікаво, оскільки погода вносить свої корективи і обмеження. До речі, останнім часом подібні заходи проводяться і в школах. Наприклад, на пошуки підказок дітлахам відводяться цілі поверхи, а в кожному кабінеті їх чекають різні персонажі, які вимагають виконання певних завдань, натомість на підказку.
Чарівне дзеркало Снігової королеви
Новорічний квест для дітей
Зараз ми спробуємо разом скласти сценарій новорічного квесту, а в основу сюжетної лінії покладемо казку про Снігову королеву.
Завчасно подбаємо про необхідні дрібниці. Зокрема, перед початком гри змайструємо чарівне дзеркало. Для цього візьмемо аркуш картону, виріжемо з нього овал, на одній стороні схематично намалюємо карту, яка підкаже, як знайти подарунок. Потім поверх карти наклеїв скотч і з допомогою клей-олівець приклеїмо фольгу. Після цього разрежем наше дзеркало на складові, і на кожному шматочку напишемо завдання. Також заздалегідь пояснити малюкам правила гри, і розповімо, у яких персонажів їм доведеться перевтілитися.
Тепер, коли потрібний інвентар готовий, а діти перебувають у передчутті захоплюючої пригода, пофантазуємо. Наприклад, можна сказати малюкам, що зла Снігова королева сховала їх подарунки, і знайти їх вони зможуть тільки якщо зберуть всі осколки чарівного дзеркальця і виконають завдання.
Далі учасникам видається перший уламок з підказкою, яка натякає, що їм належить пройти випробування в квітковому саду у чарівниці (якщо гра проводиться в школі під садом можна розуміти кабінет біології, будинки сад замінить плюшевий або картонний квітка, приготований заздалегідь). Потрапляючи в «сад» діти отримують завдання. Так можна запропонувати малюкам змайструвати квіточка з пластиліну або інших підручних засобів, найменші можуть просто намалювати його.
Виконавши завдання, учасники отримують другий уламок, який направляє їх у гості до ворону. Ця важлива птах просить розповісти або придумати віршик, заспівати пісеньку. В нагороду ворон вручає наступний осколок з підказкою «Знайдіть символ королівської влади» (знову-таки, школярів можна відправити, наприклад, в учительську, а вдома – визначити потрібне місце картонній короною).
Прибувши у вказане місце дітки отримують завдання від королевича і королівни. Як варіант, можна запропонувати малюкам знайти відмінності на картинках, скласти пазл, зробити намисто, розмалювати картинку. За виконане доручення малюки отримують наступний осколок і направляються до маленької разбойнице. Вона дає завдання на влучність, наприклад, збити збудовані кеглі або вежу з кубиків одним ударом.
Впоравшись із завданням, діти отримують п'ятий осколок, направляє їх до лапландке і фінки. Останні попросять малюків розгадати ребус або домальовувати малюнки на аркуші з різними закарлючками. Закінчивши роботу, учасники отримують ще один уламок і відправляються в палац снігової королеви (звичайно, до холодильника або на вулицю).
Тут варіантів кілька: якщо ви відправили дітей на кухню до холодильника, нехай складуть новорічне привітання з магнітів-букв або намалюють Снігову королеву на папері, якщо ж школярі вирушили на засніжений шкільний двір – нехай сліплять сніговика. Впоравшись із завданням діти одержують останній осколок, складають з усіх частин дзеркальце і отримують картку, яка приведе їх до сюрпризу.
Новорічні квести для підлітків
Організація захоплюючих квестів для підлітків - справа непроста, але цікава.
Новорічний квест для дітей
Наприклад, своє підросло чадо можна відправити на пошуки подарунка, залишаючи підказки в міській бібліотеці, в шафці супермаркету та інших громадських місцях. Тільки не забувайте, що у святкові дні подібні заклади можуть не працювати, тому таку затію краще все ж відкласти до дня народження.
Можна провести новорічний квест «знайди подарунок» для дітей-підлітків і вдома. Але при цьому варто врахувати, що в цьому віці складність завдань виходить на зовсім інший рівень. Підказки краще придумувати у вигляді ребусів, фраз з перемішаними літерами або написаних задом наперед, цифрових шифровок.
Читайте також
Дитячі новорічні ігри
Дитячі новорічні ігри
Ігри під новорічною ялинкою мають особливе значення для дітей. Пісні, хороводи, змагання та веселі танці - все це сприяє прекрасного святкового
Новорічні ігри для дітей біля ялинки
Новорічні ігри для дітей біля ялинки
Ігри в новорічні свята наділені особливим змістом, адже у своїй більшості вони проводяться біля ялинки, а це неодмінно масові ігри, і неодмінно з
Дитячі новорічні малюнки
Дитячі новорічні малюнки
Дитячі малюнки до Нового року завжди просякнуті трепетним очікуванням і вірою в чудеса. Хлопці чекають чогось особливого від чарівної ночі.
Новорічні заходи для дітей
Новорічні заходи для дітей
В очікуванні новорічної ночі чудес хочеться подарувати дитині більше радості і веселощів! Урізноманітнити дозвілля в передноворічний час легко - в
Дитяче новорічне свято
Дитяче новорічне свято
Новорічні свята для дітей мають особливе значення, і в силах батьків зробити так, щоб для дитини кожен рік запам'ятовувався чудовими митями. Так віра
Новорічні ранки в дитячому саду – молодша група
Новорічні ранки в дитячому саду – молодша група
Для самих маленьких вихованців дитячого садка проведення новорічних святкувань повинно проходити по-особливому. Тому, готуючись до ранку, потрібно