Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями

31-01-2016, 16:21
5646
0
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями
Розгадувати загадки люблять всі діти і дорослі. Особливо якщо ці невеликі літературні твори подаються в жартівливій формі. Як правило, загадки виявляються приурочені до якогось свята чи пам'ятної дати і несуть в собі певне смислове навантаження.
В тому числі, розгадування веселих і жартівливих загадок у віршах або прозі нерідко входить у програму новорічного ранку, ялинки і будь-якого іншого заходу будинку, в дитячому садку, школі та інших дитячих установах. Як правило, Снігуронька, Дід Мороз чи інші персонажі свята загадують для дітей веселі новорічні загадки, хвалять їх за кмітливість і винахідливість і, звичайно, дарують подарунки.
Подібна розвага дозволяє хлопчикам і дівчаткам відчути впевненість у своїх силах і відчути себе більш кмітливими. Крім того, у розгадуванні загадок завжди присутній змагальний мотив, що змушує малюків швидше реагувати.
У чому користь загадок для дітей?
Незважаючи на те, що багато людей вважають розгадування загадок безглуздим розвагою, насправді, це далеко не так. Це заняття не тільки дозволяє весело і цікаво провести час, але і сприяє розвитку інтелекту дітей у віці.
У процесі відгадування загадок у дитини формується уявлення, уява, а також просторово-образне, логічне, абстрактне, нестандартне, асоціативне і творче мислення. Оскільки правильну відповідь у більшості випадків криється в тексті загадки, малюки вчаться уважно слухати і чути, що може бути дуже корисно для подальшого навчання в школі.
Коли дитина обмірковує запропоновані йому загадки, у нього може виникнути відразу кілька можливих варіантів відповіді, які доводиться порівнювати. У цей час розвивається здатність визначати подібності та відмінності певних предметів або понять і встановлювати логічні зв'язки між ними.
Крім того, не варто забувати, що розгадування загадок – це, в першу чергу, словесна гра, а значить, вона сприяє розвитку мови і значному розширенню словникового запасу. Діти, які захоплюються подібними розвагами, в переважній більшості випадків розмовляють і читають набагато краще і швидше своїх однолітків, завдяки чому вони успішно справляються з будь-якими починаннями, в тому числі і під час навчання у школі.
Новорічна ялинка – це захід, який практично ідеально підходить для того, щоб запропонувати хлопцям загадки. Далі ми пропонуємо вашій увазі смішні новорічні загадки для дітей з відповідями, які відмінно підійдуть для того, щоб розважити хлопців і дівчат під час свята.

Короткі і смішні дитячі новорічні та зимові загадки з відповідями


Короткі загадки особливо подобаються маленьким діткам, оскільки вони легко запам'ятовуються. Напередодні Нового року вони звичайно бувають пов'язані з Дідом Морозом і Снігуронькою, подарунками, ошатною ялинкою та ялинковими прикрасами, а також взимку, снігом і льодом. Щоб розважити малюків, їм можна запропонувати такі короткі літературні твори:
Ця дружна ланцюжок навколо ялинки біжить.
Лунко ляскає в долоні і від радості верещить. (Хоровод)
***
З неба – зіркою, на долоньку – водою. (Сніг)
***
Скатертина біла весь світ одягла. (Сніг)
***
Прозорий, як скло, а не вставиш у вікно. (Лід)
***
На дворі горою, а в хаті водою. (Сніг)
***
Без рук, без ніг, а малювати вміє. (Мороз)
***
Я вода, да по воді ж і плаваю. (Лід)
***
Біла морква взимку росте. (Бурулька)
***
Біжать по доріжці дошки та ніжки. (Лижі)
***
Під гору коняшка, в гору деревинка. (Санки)

Веселі дитячі новорічні загадки у віршах


Загадки на будь-яку тему нерідко мають віршовану форму. Такі короткі віршики не тільки захоплюють малюків, але й знайомлять їх з поняттям рими і формують почуття ритму. Багато хлопців, які володіють літературним хистом, із задоволенням складають подібні загадки самостійно і пропонують відгадати їх своїм батькам і друзям. Для групи дітей чудово підійдуть такі жартівливі новорічні загадки з відповідями:
Ця змійка у Новий рік
До нас на ялинку заповзе,
Підморгне сто тисяч разів
Сотнею різнобарвних очей. (Гірлянда)
***
Дід Мороз стоїть біля ялинки,
Ховаючи в бороду смішок.
Не томи нас занадто довго,
Розв'яжи швидше (Мішок)
***
Він приходить в зимовий вечір
Запалювати на ялинці свічки.
Сивою бородою обріс,
Хто ж це? (Дід Мороз)
***
Якщо кіт вирішив прилягти,
Де тепліше, там, де піч,
І хвостом сховав свій ніс —
Чекає нас (Мороз)
***
З'явився у дворі
Він в холодному грудні.
Незграбний і смішний,
Біля катка варто з мітлою.
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями

До вітру зимового звик
Наш приятель (Сніговик)
***
З дідусем Морозом поруч,
Блищить святковим вбранням.
Нам задає загадки,
Водить хоровод, співає.
З сніжинок курточка,
Це хто? (Снігуронька)
Читайте також
Загадки для дітей 4 років
Загадки для дітей 4 років
Розгадування загадок - це прекрасне проведення часу, адже часто вони бувають кумедними і веселими. Для малюка це подібно до розгадки цієї таємниці,
Загадки для дітей 5 років
Загадки для дітей 5 років
Загадки, як і забавлянки, скоромовки - це те, що дітям завжди подобається і неймовірно корисно. Маленькі віршики покликані розвинути у крихт уяву,
Загадки про осінь для дітей
Загадки про осінь для дітей
Щоб діткам було легше розуміти зміну часів року, необхідно знайомити їх з прикметами, притаманними тому чи іншому сезону, корисним дозвіллям також
Дитячі новорічні ігри
Дитячі новорічні ігри
Ігри під новорічною ялинкою мають особливе значення для дітей. Пісні, хороводи, змагання та веселі танці - все це сприяє прекрасного святкового
Новорічні загадки для дітей
Новорічні загадки для дітей
Ці віршики не тільки надзвичайно корисні, але і є просто прекрасним розвагою для дітей будь-якого віку, - головне правильно підібрати складність, яка
Загадки про весну для дошкільнят
Загадки про весну для дошкільнят
Загадки - улюблена розвага дітвори, і до того ж, вельми корисне. Це підживлення для розуму, адже вони розвивають уяву, тренують пам'ять, змушують