Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ігри для дітей шкільного віку

31-01-2016, 16:21
4693
0
Ігри для дітей шкільного віку
Ігри у житті школярів відіграють дуже важливу роль. Навіть під час уроків багато знання набагато краще засвоюються дітьми, якщо їх правильно подати - в ігровій формі. Граючи, дитина знайомиться з новими поняттями, удосконалює раніше отримані навички та багато іншого. У даній статті ми розповімо вам, які ігри необхідні для повноцінного розвитку дітей шкільного віку.

Розвиваючі ігри для дітей молодшого шкільного віку


Малюкам у віці від 7 до 11 років можуть сподобатися наступні ігри:

 • «Одне слово». Ви повинні придумати кілька слів певної тематики, наприклад, яблуко, апельсин, груша, ківі, а малюк повинен назвати всі ці предмети одним словом – фрукти. Трохи пізніше можна трохи ускладнити гру, додавши до цих слів одне зайве, яке має визначити дитина.

 • «Валізу». Розіграйте сюжетну ситуацію, як-ніби ви збираєтеся в подорож. Разом з сином або дочкою ви повинні відповісти на питання: «Якщо я поїду у відпустку, я візьму з собою» Кожне нове слово, придумане малюком у відповідь на це питання, необхідно відтворювати разом з попередніми. Так, в загальній складності, список предметів, які буде називати дитина, повинен дійти до 15-20 слів.

 • Також для дітей молодшого шкільного віку важливі музичні ігри. Вони сприяють розвитку у малюків почуття ритму, уваги, пам'яті та виразності. Зокрема, для групи школярів підійде така гра: діти розташовуються парами і рухаються по колу під ритмічну музику. Несподівано музика зупиняється, і вчитель називає певну частину тіла, якою учасники кожної пари повинні торкнутися один одного. Коли музика починається знову, хлопці продовжують рух по колу.

 • Для дітей молодшого шкільного віку в класі корисно проводити і психологічні ігри. З їх допомогою дитина зможе подолати сором'язливість, підвищити самооцінку та впевненість у собі. Одним з найкращих варіантів в такій ситуації є гра «Мої хороші якості». Тут кожен учасник протягом певного часу повинен розповідати про себе, згадуючи всі свої хороші якості. Аналогічним чином проводиться гра «Я вмію краще за інших».


 • Рухливі ігри для дітей середнього шкільного віку


  Старші хлопці більшу частину дня проводять, сидячи на заняттях, тому у вільний час їм дуже важливо виплеснути накопичену енергію.
  Ігри для дітей шкільного віку
  Для цього дітям шкільного віку підійдуть такі спортивні ігри, як усім відомі хованки або догонялки. Також можна запропонувати хлопцям і наступне розвага:
  «Тягни в коло». На майданчику крейдою необхідно намалювати велике коло діаметром 2 м, а в ньому – ще один діаметром 1 м. Всі гравці встають навколо цього креслення, взявшись за руки. Учні починають рух вліво або вправо. Далі, за сигналом діти зупиняються і всіма силами намагаються затягнути у внутрішню частину інших гравців, не роз'єднуючи рук. Ті учасники, які зайшли в коло хоча б однією ногою, вибувають з гри. Гравці продовжують гру.
  Читайте також
  Ігри для дітей 7 років
  Ігри для дітей 7 років
  Сьогодні у дітей є безліч розваг, крім планшетів і комп'ютерних ігор. На полицях супермаркетів дитячих товарів представлено безліч цікавих настільних
  Ігри для дітей 12 років
  Ігри для дітей 12 років
  У 12 років у більшості дітей починається перехідний вік, а значить їх бажання, потреби, поведінка - все змінюється. Змінюються і гри. Їм вже нецікаві
  Ігри для дітей 10 років
  Ігри для дітей 10 років
  У 10 років дитини вже не так-то просто здивувати і захопити яким-небудь заняттям. У цьому віці дітям необхідні як рухомі, так і інтелектуальні ігри.
  Ігри на увагу для дошкільнят
  Ігри на увагу для дошкільнят
  Розвиток уваги у дитини - дуже важлива частина виховання. Це якість безсумнівно стане в нагоді йому в навчанні, але не менш важливо воно і в житті.
  Ігри зі словами
  Ігри зі словами
  Ігри зі словами - відмінний спосіб навчання дітей у грі. Проводити їх можна і з дітьми молодшого віку, які ще тільки вчать букви, і з дітьми старшого
  Ігри з ПРАВИЛ дорожнього руху для школярів
  Ігри з ПРАВИЛ дорожнього руху для школярів
  У школі, як і в дитячих садах, для навчання дітей активно використовуються ігри. А дидактичні ігри як не можна краще підходять для подібних занять.