Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Загадки про осінь для дітей

31-01-2016, 16:25
2026
0
Загадки про осінь для дітей
Для багатьох дорослих осінь – це досить похмура депресивна пора, хоча при бажанні і в ній можна знайти багато чого позитивного. Щоб наші діти змогли ставитися до зміни сезонів більш оптимістично, слід готувати їх до цього з самого раннього віку.
Саме для цього в шкільних і дошкільних установах регулярно проводяться заняття, на яких розігруються різні тематичні сценки і загадываются загадки про осінь для дітей. Вони розширюють кругозір малюків, вчать їх чомусь новому і невідомому, а також дають можливість ставитися до зміни сезонів, як до природного явища.
Але не тільки вчителі і вихователі повинні вивчати з дітьми явища природи. В першу чергу – це завдання батьків. Як тільки малюк навчиться слухати маму, яка читає йому казку чи віршик, потрібно поповнювати бібліотеку книжечками про пори року, адаптованими під цей вік. Ближче до трьох років у них вже повинні бути присутніми загадки на тему осені для маленьких дітей.
Загадки належать до усної народної творчості, до фольклору, і дозволяють краще зрозуміти звичаї свого народу, дізнатися про навколишній світ і різних природних явищах, які зрозумілі дорослому, але являють собою загадковий світ для дитини.
Крім цього, безумовно, як і будь-розвиваюче заняття, розгадування загадок покращує слухову та зорову пам'ять, підсилює концентрацію уваги, дозволяє розвивати логічне і абстрактне мислення. А ще – це дуже веселе заняття, яке обожнюють діти будь-якого віку.

Загадки про осінь для дошкільнят


Чим менша дитина, тим коротше і зрозуміліше повинно бути рядочки. Звичайно ж, в самому початку він не зрозуміє в чому справа, і завдання мами або вихователя поетапно пояснити малюкові, як розгадати те, що загадано.
Добре, коли до римованим рядками додається відповідна яскрава і зрозуміла ілюстрація. Тоді у дитини є можливість і самому здогадатися, про що йде мова або за допомогою підказок дорослого зуміти це зрозуміти.
Для маленьких дітей можна спробувати загадувати такі загадки про осінь з відповідями:
Прийшла без фарб, без пензля
І перефарбувала все листя (Осінь).
***
Листя падають з осик
Мчить в небі сірий клин (Осінь).
***
Дні стали коротшими. Довші стали ночі.
Урожай збирають. Коли це буває? (Восени)
***
Хмари наганяє, виє, задуває.
По світлу нишпорить, співає так свище. (Вітер)
***
З неба капає понуро. Всюди мокро, всюди сиро.
Від нього легко врятуватися, лише парасолькою обзавестися. (Дощ)
Якщо ви тільки приступили до загадок з малюком, не варто відразу завалювати його горою нової інформації, щоб він, розгубившись, не втратив інтерес до такого веселого заняття. Їх слід загадувати по 2-3 за одне заняття, але не більше, навіть якщо дитині хочеться ще і ще.

Загадки про осінь для дітей початкової школи


Якщо в молодшому віці дітки тільки освоювали такий вид фольклору, як загадки, то в перших класах школи знання закріплюються і розширюються. Діти переходять вже на новий, більш високий рівень і повинні докладати більше розумових зусиль, щоб розгадати непросту ребус.
Школярам набагато простіше і легше засвоювати нову для них інформацію не шляхом прочитання анонімних текстів, а за допомогою веселих навідних питань, які і є загадками. З кожним роком вони все більше ускладнюються, змушуючи розум трудитися в пошуку розгадки, яка буває досить очевидна і лежить на поверхні.
Ось такі, здавалося б, на перший погляд, прості запитання, що задаються на уроках з природознавства, рідної мови, та на святі осені для молодших школярів:
Гілки в парку шелестять,
Скидають своє вбрання.
Він у дуба і берізки
Барвистий, яскравий, помітний. (Листопад)
***
Білка восени без поспіху
Ховає жолуді, горішки.
Мишка зерна збирає.
Норку щільно набиває.
Це склад, а не нора –
Зерен виросла гора!
Що ж роблять звірята?
Вгадайте-но, хлопці! (Запаси на зиму)
***
Лист осінній довго кружляє
І його Варвара сушить.
А потім ми разом з Варею
Вдома робимо (Гербарій)
***
Дні короткі, ночі довгі,
Ми один одного кличем,
У жовтні летимо ми клином,
Жалібно курлычем. (Журавлі)
***
Загадки про осінь для дітей
У вересні і в жовтні

Їх так багато у дворі!
Дощ пройшов – залишив їх,
Середніх, малих, великих. (Калюжі)
Неважливо, яка пора надворі. Батькам завжди потрібно приділяти своїм підростаючим дітям максимум уваги, даруючи можливість всебічно розвиватися. Загадування загадок – дуже просте заняття, яке не потребує сидіння за книжкою, адже займатися цим веселим справою можна в будь-якій обстановці – по дорозі в садок і школу, в автобусі або в черзі до кабінету дитячого лікаря.
Читайте також
Загадки для дітей 4 років
Загадки для дітей 4 років
Розгадування загадок - це прекрасне проведення часу, адже часто вони бувають кумедними і веселими. Для малюка це подібно до розгадки цієї таємниці,
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями
Загадки неймовірно корисні, адже вони формують знання про світ, вчать уяві і кмітливості, тренують пам'ять, до того ж, чудово розважають дітей. Не
Свято осені в дитячому садку
Свято осені в дитячому садку
У багатьох дитячих садках проводять свята, присвячені порам року. Настала золота пора - саме час організувати торжество. Адже це чудова можливість
Загадки про осінь для дошкільнят
Загадки про осінь для дошкільнят
Пізнавальна активність дітей дошкільного віку іноді вражає - маленькі чомучки невпинно ставить нескінченні запитання батькам. Тому їм неймовірно
Загадки про весну для дошкільнят
Загадки про весну для дошкільнят
Загадки - улюблена розвага дітвори, і до того ж, вельми корисне. Це підживлення для розуму, адже вони розвивають уяву, тренують пам'ять, змушують
Осінь в дитячому саду - оформлення
Осінь в дитячому саду - оформлення
Осінь в дитячому саду - це пора втілення ідей і фантазій для творчості! Адже стільки краси навколо нас, і прямо під ногами! Варто лише на мить