Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиваючі ігри для дітей 4 років

31-01-2016, 16:26
2386
0
Розвиваючі ігри для дітей 4 років
Невід'ємною частиною життя, як хлопчика, так і дівчинки в будь-якому віці є всілякі ігри. Як відомо, дитина розвивається, пізнає навколишній світ у процесі гри. Граючи, він удосконалює раніше набуті навички, осягає нові знання, може «приміряти» на себе різні ролі і професії і так далі.
У 4-5 років малюки практично вмить вбирають будь-яку інформацію. Саме в цьому віці необхідно починати вчити читати, рахувати і писати. Крім того, більшість педагогів і психологів вважають, що 4 роки – ідеальний вік для знайомства дитини з англійською або іншою іноземною мовою. Щоб малюк міг опановувати нові знання з великою охотою й цікавістю, їх слід давати йому в жартівливій формі, оскільки виснажливі заняття занадто сильно стомлюють маленьких діток.
У даній статті ми наведемо приклади розвиваючих ігор для дітей 4-х років, з допомогою яких ви зможете збагатити словниковий запас свого сина або дочки і допомогти йому з осягненням нової інформації в різних областях знань.

Настільні розвиваючі ігри для дітей 4 років


Дітям дошкільного віку дуже подобається грати в різноманітні настільні ігри з друзями, братами або сестрами, а також батьками. Саме вони є найкращим способом зайняти дитину вдома, якщо на вулиці йде дощ. Для малюків 4 років відмінно підійдуть такі розвиваючі настільні ігри, як:

 • Дитячі варіації відомих словесних ігор, наприклад, Актівіті для малюків або Alias Junior. Подібні забави значно збагачують словниковий запас дитини і прищеплюють йому навички читання.

 • Серія ігор Лого Колорино знайомить малюків з різними кольорами, геометричними фігурами, назвами всіляких тварин та їх дитинчат і так далі. Настільні ігри з цієї серії неймовірно яскраві і барвисті і обов'язково привернуть увагу хлопців і дівчат старше 3 років.

 • Дженга – відоме розвага, в якому потрібно побудувати максимально високу башту з однакових дерев'яних брусочків, а потім переміщати їх і стежити, щоб ваше споруду не впало. Така гра дуже подобається маленьким дітям, причому деякі з них здатні довго грати в неї самостійно, не відволікаючи маму від домашніх справ.

 • Знайди пару. Улюблена багатьма гра, що розвиває пам'ять і уяву.


 • Дидактичні розвивальні ігри для дітей 4 років


  Для проведення багатьох розвиваючих ігор з дітьми у віці 4 років вам знадобляться картки, зроблені в домашніх умовах, або придбані в магазині дитячих товарів. На них можуть бути зображені тварини, рослини, фрукти, овочі, транспорт та інші предмети різних форм, розмірів і кольорів. З допомогою такого дидактичного матеріалу можна придумати різні ігри на зразок «Знайди пару», «Знайди зайве», «Розділи з кольором» і так далі. Зокрема, ви можете організувати наступні дидактичні ігри для чотирирічних малюків:

 • «Різнобарвний транспорт». Підготуйте картки з зображеннями автомобілів, літаків, мотоциклів, кораблів та іншого виду транспорту різних кольорів. Попросіть дитину вибрати всі червоні машини, сині літаки та інші картинки. Якщо ви граєте з групою малюків, розділіть картки порівну між усіма дітьми і запропонуйте їм обмінятися так, щоб у одного гравця виявилися тільки літаки, в іншого – тільки кораблі і так далі. Також за допомогою таких карток, якщо їх досить багато, можна грати в лото.

 • «Що ти почув?» Для цієї гри вам знадобиться кілька звучних предметів –
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  дзвіночок, брязкальце, свисток, шаруділи папір, скляна посуд, дерев'яні ложки та інші. Зав'яжіть дитині очі, і нехай він вгадає по звуку, який з предметів ви тримаєте в руках.


 • Логічні та розвиваючі ігри для дітей 4 років


  Для розвитку логіки у хлопчиків і дівчаток, яким нещодавно виповнилося 4 роки, використовуються такі дитячі розвиваючі ігри, як різноманітні пазли, мозаїки, конструктори і головоломки. Подібні розваги сприяють розвитку у малюків логічного і просторово-образного мислення, а також формують посидючість, терпіння і уважність. Крім того, постійна взаємодія з дрібними деталями активізує дрібну моторику пальців, що дуже важливо для дітей у цьому віці.
  Читайте також
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  В 7 років у дітей зберігається велика потреба в грі, адже вони все ще маленькі діти. І хоча шкільна парта тепер забирає багато сил, в інший час
  Ігри для дітей 7 років
  Ігри для дітей 7 років
  Сьогодні у дітей є безліч розваг, крім планшетів і комп'ютерних ігор. На полицях супермаркетів дитячих товарів представлено безліч цікавих настільних
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  В 5 років у дитини вже достатньо широкий кругозір, багато цікавих захоплень і, як і раніше на першому місці залишаються ігри, які вже досить складні
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  В 6-7 років дитячі ігри значно відрізняються від малышовых, і рівень їх має бути на порядок вище і складніше. Як розвивати дитину до 6 років, які
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Сьогодні, як і раніше, неймовірно популярні настільні ігри для дітей. Адже багато хто з них, крім розважального характеру, несуть розвиваючу
  Дидактична гра «Знайди пару»
  Дидактична гра «Знайди пару»
  Всім відоме і улюблене розвага усіх діток - "Знайди пару", сьогодні являє собою також і дидактичний варіант гри. Подібні навчальні заняття дуже