Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ігри для дітей 5 років

31-01-2016, 16:29
893
0
Ігри для дітей 5 років
Хлопці і дівчата цього віку мають такі особливості: вони легко засвоюють нові знання, запам'ятовують інформацію, прагнуть дізнаватися щось нове про навколишньому світі, багато фантазують. Відповідно, ці якості необхідно використовувати для подальшого їх розвитку. У статті ми запропонуємо корисні і цікаві ігри для дітей 5 років.
Підбираючи розваги для дошкільнят, ми будемо відштовхуватися від тих умінь, якими повинен володіти дитина цього віку.
Серед основних навичок виділимо наступні:

 • рахувати до 10;

 • бачити відмінність між предметами і явищами;

 • класифікувати предмети за певними ознаками;

 • розрізняти основні кольори і геометричні фігури;

 • виразно читати невеликі вірші;

 • переказувати прості історії, епізоди казок і т. д.


 • Комунікативні ігри для дітей 5-6 років сприяють розвитку навичок спілкування, вміння слухати і розуміти чуже мовлення, формування інтонаційної виразності. Цікавою для дитини буде гра «Інтерв'ю». Нехай дитина побуде в ролі відомого людини, а ви – журналіста. Задавайте йому питання, що стосуються його особи (прізвище, ім'я, місце проживання, сім'я), а також питання про його місті, улюблене місце для прогулянок, про яскраві події. Можна питати також про друзів і улюблених казкових персонажів.
  Багато настільні ігри для дітей 5 років служать хорошою розвагою і сприяють сімейному спілкуванню, а також розвивають увагу і мислення дитини.

 • Візьміть 10 іграшок, нехай дитина постарається їх запам'ятати, потім закриє очі. Переставте іграшки місцями, а малюк нехай розмістить їх у початковому порядку.

 • Коли дитина закриє очі, приберіть одну іграшку. Нехай він визначить, якогось предмета бракує.


 • Дошкільник повинен уміти розрізняти геометричні фігури. Пропонуємо такі настільні ігри на розвиток цього навику:

 • Виріжте з кольорового картону геометричні фігури і запропонуйте дитині поділити кожну з них на рівні частини.

 • Розріжте геометричні фігури на частини і запропонувати малюкові зібрати їх і назвати отримані фігури.


 • Розвитку мислення сприяють ігри на виділення або класифікацію предметів за певною ознакою, пояснення відмінностей між явищами.

 • Заздалегідь підготуйте картинки (можна вирізати з журналів). Запропонуйте малюкові розсортувати їх за певною ознакою: їстівне - неїстівне, домашнє - дика тварина, квіти, дерева і т. д. При цьому дитина повинна промовляти, що зображено на картинці, аргументувати свій вибір.

 • Підготуйте картки із зображенням предметів, які відносяться до загального поняття, наприклад, їжа, одяг, ягоди і т. д. Подивившись на картинки, малюк повинен назвати їх і згрупувати під загальною назвою.

 • Намалюйте на аркуші формату А4 будиночок з шістьма віконцями. Підготуйте картки з зображенням різних тварин - домашніх і диких, птахів, риб. Нехай малюк в одному будинку поселить рибок, в іншому пташок, тобто прикладає потрібні вам зображення до порожніх віконець. Задавайте дитині навідні питання, щоб він пояснював свій вибір.


 • Якщо ви будете часто оновлювати картки, то вашому чаду довгий час буде цікаво грати в такі ігри.
  Розвитку пам'яті сприяють наступні настільні ігри:

 • Підготуйте цікаву картинку. Нехай малюк уважно її розгляне, а потім опише по пам'яті.

 • Покажіть йому 10 іграшок, попросіть дитину закрити очі і перерахувати всі предмети.


 • Вашого малюка обов'язково захопить гра «Збираємо рюкзак». Краще, якщо в ній візьмуть участь кілька діточок. У рюкзак кожна дитина по черзі кладе різні предмети, називаючи вголос попередні і свій. Звичайно, зі збільшенням кількості речей грати буде складніше, але зате це захоплююче і весело.
  Ігри для дітей 5 років
  Для розвитку дрібної моторики запропонуйте малюкові прикрасити дрібні малюнки, зав'язувати вузлики, ліпити фігурки з пластиліну, глини, нанизувати на нитку бісер. Хлопчикам і дівчаткам у п'ятирічному віці подобається грати в пальчиковий театр. Ляльки можна виготовити самим (зв'язати або роздрукувати на принтері готові фігурки і склеїти їх). Особливо добре, якщо автором вистави буде сам дитина – так він зможе проявити свою фантазію і творчість. Пальчиковий театр не тільки розвиває дрібну моторику, але й культивує уяву, вчить висловлювати свої думки і продумувати вчинки. Також надзвичайно цікавий для дітей буде театр тіней.

  Рухливі ігри для дітей 5 років


  Дошкільник обожнює бігати, стрибати, кататися на велосипеді, тому він буде радий, якщо ви запропонуєте йому активну гру. Особливо малюкам подобається, якщо в ній беруть участь інші хлопці і дорослі. Пам'ятайте, що ігри для дітей 5 років повинні бути не тільки рухомими, але й веселими, захоплюючими.

 • Розставляємо на підлозі іграшки. Під музику потрібно ходити між ними. Коли музика закінчиться, кожен повинен схопити один предмет. Хто залишився без іграшки – вибуває. Кількість предметів кожен раз зменшується на один.

 • Наберіть чистий таз з водою і киньте туди яблука. Учасникам гри зав'яжіть руки за спиною, нехай вони ротом дістануть фрукти з води.

 • Два учасники сидять на стільцях. Біля кожного стоїть таз з водою і ложка. На протилежній стороні кімнати поставте порожні склянки. По команді кожен починає наповнювати свій склянку водою. Хто швидше це зробить, той і виграв.

 • Намалюйте на підлозі крейдою криву лінію. Нехай дитина пройде по цій доріжці, дивлячись весь час під ноги в перевернутий бінокль.

 • Поставте перед учасниками по одному рюкзаку. На певній відстані викладіть різні предмети. Діти повинні добігти до предметів, взяти один, повернутися і покласти в рюкзак. Необхідно швидко і акуратно зібрати рюкзак.

 • На певній відстані на стільцях для кожного учасника підготовлений однаковий комплект речей, наприклад, футболка, шкарпетки, пояс, кепка та ін. За сигналом дітлахам потрібно добігти до свого стільця і надіти всі речі на себе. Виграє дитина, яка швидше впорається із завданням.


 • Рольові ігри для дітей 5-6 років


  Їх особливістю є те, що дитина грає роль певного персонажа у відповідності зі своїм дитячим уявленням про нього.

 • Запропонуйте своєму малюкові пограти в гру «Знайомство». Садовіть ляльок, і нехай дитина представить вам кожну з них.

 • Зіграйте з дошкільням в гру «В магазині». Запропонуйте йому що-небудь купити у продавця, подякувати за покупку, попрощатися.

 • Нехай малюк попросить вибачення у свого друга за зіпсовану іграшку. Ця гра складна, оскільки в її основі лежить конфліктна ситуація, яку потрібно вирішити. Постарайтеся підвести дитину до самостійного пошуку рішень у складній життєвій ситуації.

 • Прочитайте дитині казку, а потім запропонуйте їй розповісти який-небудь епізод від імені персонажа. Нехай малюк не тільки перекаже події, але і спробує описати почуття героя.

 • Дитині дається роль якого-небудь персонажа. Дошкільник повинен розповісти про його звичках, вчинках, характері, не називаючи його.
  Ігри для дітей 5 років
  Дитина добре впорається зі своїм завданням, якщо інші учасники вгадають персонаж.


 • Рольові ігри дуже корисні для дітей 5 років, адже вони розвивають фантазію малюка, його кругозір, сприяють гендерному вихованню дитини. Такий вид розваги допоможе дитині накопичити досвід ділового та дружнього спілкування.
  Ми розглянули ігри для дітей 5 років. Не нав'язуйте дитині своїх правил, дозволяйте йому проявляти ініціативу у виборі цікавого для нього варіанти гри і будувати свій сюжет.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  В 6-7 років дитячі ігри значно відрізняються від малышовых, і рівень їх має бути на порядок вище і складніше. Як розвивати дитину до 6 років, які
  Театр тіней для дітей своїми руками
  Театр тіней для дітей своїми руками
  Для дітей дуже загадкові такі прості явища для нас, дорослих, як, наприклад, тіні. Театр тіней, створений своїми руками, буде неймовірно цікавим і
  Ігри для розвитку логіки
  Ігри для розвитку логіки
  Вміння логічно мислити - безсумнівний плюс у навчанні і житті дитини. І розвивати це вміння можна, починаючи з дитинства, з допомогою цікавих ігор і
  Ігри для розвитку мовлення
  Ігри для розвитку мовлення
  Ця стаття розповість як за допомогою ігрового методу можна розвинути навички мовлення. Ми пропонуємо добірку з простих, але дуже ефективних ігор, що
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  У житті трапляється всяке, і ось одного разу лікар запропонував покласти малюка в лікарню. Знайдіть можливість підготувати його до перебування у