Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Діагностика готовності дитини до школи

31-01-2016, 16:33
1818
0
Діагностика готовності дитини до школи
Ще сто років тому педагоги звернули увагу на закономірність – якщо дитина не готова до навчання, то і успіхів на цьому терені від нього чекати не доводиться. Багато води утекло з тих пір і за цей час з'явилося безліч авторських методик, що дозволяють провести діагностику готовності дітей до навчання в школі.
З кожним роком всілякі тести і методи вдосконалюються і ось на початку 2014 року всі дитячі садки або ДОУ Росії перейшли на єдиний федеральний державний освітній стандарт або ФГОС, за якою проводиться діагностика готовності дитини до школи.
Він включає в себе не один, а сукупність декількох способів визначення того, чи зможе першокласник плідно вчитися чи йому варто ще почекати зі вступом до навчального закладу.
На що звертають увагу при тестуванні?
Спочатку слід розібратися, що ж являє собою діагностика готовності майбутніх першокласників до навчання в школі. Складається вона з трьох компонентів, кожен з яких дуже впливає на результат.

 • Фізична готовність дитини до школи полягає в його загальному стані здоров'я, на підставі медичного висновку. Адже якщо дитина ослаблений, часто застуджується, то йому необхідно за рік до вступу в перший клас впритул зайнятися тренуванням імунітету.

 • Інтелектуальна готовність дитини до шкільного життя – це збірне поняття. Тут важливий не стільки рівень так званого IQ, скільки здатність дитини сприймати новий матеріал, мати поставлену мова, хорошу пам'ять як слуховий, так і зорову, бути уважним.

 • Дитина, яка готується йти в школу вже повинен мати базові знання, найпростіших, на думку дорослих, понять, але дуже важливих для дітей цього віку. Це і знання днів тижня , даних своїх і батьків, вміння логічно мислити та знаходити відповідь на поставлене питання.
 • Діагностика психологічної або особистісної готовності дитини до школи полягає в тому, щоб зрозуміти, чи має він взагалі бажання отримувати нову інформацію і відвідувати навчальний заклад, готовий до спілкування в новому колективі, тобто чи є у дитини сформована мотивація до навчання.


 • Психолог спільно з вихователями ще за рік до вступу в перший клас, проводить пробне тестування, яке включає в себе визначення:

 • рівня розвитку мовлення (словниковий запас, зв'язкова мова, розвинений слух);

 • пам'яті (короткочасної слухової, а також смисловий);

 • мотивації до навчання (для чого дитина хоче піти в школу, що він чекає від цього);
 • Діагностика готовності дитини до школи

 • скоординованості руху рук (всілякі тести на копіювання групи точок, малювання, змальовування предметів і букв);

 • логічного і словесного мислення (здатність до знаходження причинно-наслідкових зв'язків, вміння аналізувати і міркувати).


 • Підводячи підсумки, педагоги і психологи відзначають, що саме не відповідає готовності дитини до школи – погана мова, неготовність навчатися, відсутність посидючості та інше. На необхідні аспекти в останній рік в дитячому саду слід звернути підвищену увагу і в травні знову провести тестування, щоб дізнатися динаміку змін.
  Читайте також
  Що має знати дитина, йдучи в перший клас?
  Що має знати дитина, йдучи в перший клас?
  Підготовку до школи батьки починають за кілька років. Вимоги до сучасних першокласникам сильно зросли, і юним учням без відповідної підготовки
  Готовність дитини до школи
  Готовність дитини до школи
  У віці 6-7 років для дитини настає новий етап в житті - початок шкільного навчання. Кожна дитина підходить до нього з різних багажем навичок і знань,
  Наступність дитячого садка і школи
  Наступність дитячого садка і школи
  Система дошкільної освіти побудована таким чином, щоб підготувати дитину до подальшого навчання і отримання середньої освіти. Цей зв'язок і є
  Інтелектуальна готовність дитини до школи
  Інтелектуальна готовність дитини до школи
  Однією з найважливіших складових, що визначають готовність дитини до школи, є рівень його інтелектуального розвитку. Що входить в це поняття і як
  Як підготувати дитину до школи?
  Як підготувати дитину до школи?
  Підготовка до школи - важливий крок на шляху дитини у доросле життя. Звичайно, знайдуться ті, хто скаже, що навчанням повинні займатися вчителя. Але,
  Психологічна готовність дитини до школи
  Психологічна готовність дитини до школи
  З наближенням першого дня навчання в школі хвилювання і дітей, і батьків посилюється. Але як дізнатися, чи готовий ваш 6-7-річна дитина до нового