Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?

31-01-2016, 16:33
1364
0
Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
Сучасна шкільна програма передбачає, що майбутні першокласники ще до школи повинні володіти багатьма навичками, в тому числі і читати по складах. Тому навантаження по навчанню малюків грамоті лягає на плечі вихователів дитячого саду і, звичайно, батьків. Давайте дізнаємося про те, як краще навчити дитину читати по складах, які тонкощі і секрети є у цьому, здавалося б, нелегкій справі.

Як легко навчити дитину читати по складах?


Наступні поради допоможуть вам стати хорошим учителем читання для вашої дитини:

 • Перш за все, визначитеся з віком. Малюк повинен бути психологічно готовий до навчання, бажано (але не обов'язково), щоб він знав основні букви алфавіту. Зазвичай вчитися читання починають в 5-6 років, що відповідає підготовчій групі дитячого саду. Не варто акцентувати увагу на читанні, намагаючись навчити трирічку читати Пушкіна – навряд чи вам вдасться це, а ось назавжди відбити цим полювання не тільки читання, але і до навчання в принципі, цілком реально.

 • Починаючи навчання, постарайтеся вибрати для цього гарне навчальний посібник. Найбільш популярною (а значить, одного з кращих) книг у цій категорії є буквар під редакцією Н.С. Жукової.

 • Стартують зазвичай з, так званих твердих гласних, до яких належать букви А, О, У, Е, И. Потім йдуть тверді дзвінкі приголосні Л і М, а після них – глухі і шиплячі (Д, Т, З, Ш, Ж тощо). Тут найважливішим моментом є необхідність дотримання правила вимови звуків. Наприклад, вимовляючи звук М, дитина повинна говорити не «ЕМ» (це назва літери, а не звуку), не «МЕ» і не «МИ», а просто коротке «М». Це дуже важливо для того, щоб в подальшому правильно з'єднувати звуки в склади.

 • Як правило, навчити дитину читати злито склади можна після вивчення цих букв. Цього легко домогтися, показавши дитині ілюстрацію зі згаданого вище допомоги. У букварі одна буква наздоганяє іншу: поясніть своєму учневі, що читати склади потрібно, як би протягуючи один звук, щоб з'єднати його з іншим: «мммм-аааа». При цьому не потрібно спочатку озвучувати кожну букву, а потім поєднувати їх слід привчити дитину відразу ж вимовляти склад. Спочатку це буде трохи складно, але як тільки він зрозуміє сенс ваших вимог, справа піде швидше.

 • Для початку пропонуйте дитині найпростіші склади з двох літер: МА, БА, З, НУ і т. п. Коли він опанує цю премудрість, можна переходити до складнішого – наприклад, на складах, які починаються з голосної (АК, ВІН, УХ). І лише потім, коли ваш майбутній школяр вже впевнено читає склади, приступайте до слів (МА-МА, МА-ЗІ, КО-РО-ВА, МО-ЛО-КО).

 • Звертайте увагу на те, щоб дитина сам «слідкував за ходом читання, допомагаючи собі указкою або пальчиком. Також важливим моментом є паузи між словами – на цьому обов'язково потрібно акцентувати увагу, інакше дитина може читати (або проспівувати, як деякі педагоги радять робити) усі слова, і навіть речення, підряд.

 • Не забувайте і не лінуйтеся на початку кожного заняття повторювати інформацію, засвоєну на попередньому уроці. Це помітно полегшить навчальний процес і навчання читанню займе набагато менше часу.
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?

 • Уроки для дошкільнят повинні, по-перше, бути короткими (не довше 15 хвилин), а по-друге, відбуватися в ігровій формі. Навчання набагато легше дається, якщо воно побудовано у вигляді гри. Ніколи не примушуйте дитину читати і не сваріть його за помилки – спочатку вони неминучі. Тільки відчуваючи підтримку батьків, ваш малюк швидко навчиться читання.


 • Як показує практика, швидко навчити дитину читати по складах можливо навіть в домашніх умовах, без репетиторів: достатньо лише озброїтися букварем і взяти до уваги перераховані вище поради.
  Читайте також
  Як навчити дитину читати по складах?
  Як навчити дитину читати по складах?
  Якщо ви не належите до числа батьків, які хочуть навчити читати сина або доньку ледь не з пелюшок, то оптимальним часом для навчання читання можна
  Як навчити дитину читати 6 років?
  Як навчити дитину читати 6 років?
  Якщо дитина до 6-ти років ще не опанував ази читання, то найімовірніше, що у нього досить слабка мотивація до навчання. І батькам варто звернути на
  Як навчити дитину читати в 5 років?
  Як навчити дитину читати в 5 років?
  Сьогодні багато сучасні діти до 5 років вже непогано вміють читати, або активно освоюють цю науку. Всьому виною вимоги для надходження в школу, де
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Склади для дітей
  Склади для дітей
  Між навчанням дитини буквах і навчанням читання є важливий момент - читання по складах. Не всім дітям він дається легко, так як в маленькому віці ще
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати