Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як навчити дитину читати швидко і правильно?

Як навчити дитину читати швидко і правильно?

31-01-2016, 16:35
2831
0
Як навчити дитину читати швидко і правильно?
Швидке і правильне читання – запорука успішного навчання в школі. Дитина, яка читає повільно, не зможе добре підготуватися до уроку, а отже, рано чи пізно почне відставати у засвоєнні шкільної програми з усіх предметів.
Батьки дітей, які вже освоїли елементарну техніку читання, часто цікавляться, як навчити дитину читати швидко і добре. Між тим, навчитися швидкого зчитування інформації з аркуша паперу набагато складніше, ніж просто складати літери в слова і пропозиції. Під час читання задіюються і слухові та зорові аналізатори, і пам'ять, і уява, і мислення, і багато іншого. Крім того, швидкість читання повинна бути порівнянна зі швидкістю мови.
У даній статті ми розповімо вам, чому деякі діти читають в уповільненому темпі, а також як можна навчити дитину читати швидко і правильно.
Причини уповільненої читання у дітей
Основні причини, які тягнуть за собою уповільнене читання у дитини, можуть бути наступними:

 • убогий словниковий запас;

 • банальна неуважність ;

 • погана пам'ять ;

 • слабкий артикуляційний апарат;

 • недостатній обсяг оперативного поля зору. У цьому випадку дитина охоплює поглядом не ціле слово, а лише перші 2-3 букви;

 • звичка читати кожне слово по кілька разів;

 • занадто складна література, не підходить за віком.


 • Вправи для розвитку швидкого читання
  Щоб навчити дитину читати красиво, легко і швидко, необхідно робити такі вправи, як:

 • «Засікаємо час». Для цього вибираємо невеликий текст, відповідний дитині за віком. Засікаємо на секундомірі 1 хвилину і вважаємо, скільки слів дитина прочитав за цей час. Після того, як дитина відпочине, запропонуйте йому прочитати той самий текст ще раз. З кожним разом кількість прочитаних слів за певний час буде збільшуватися.

 • «Виділяємо головне». Деякі діти, навпаки, читають так швидко, що не можуть збагнути зміст прочитаної інформації. Після того, як ваш малюк прочитав уривок тексту, попросіть його розповісти, яка головна думка в ньому полягала. Якщо дитина не впорається із завданням, читання необхідно повторити.

 • «Рольове читання». Для того, щоб привернути увагу дитини до художньої літератури, запропонуйте йому читати за ролями. Спочатку одну з ролей робитимете ви, а потім нехай малюк сам спробує читати різними голосами.

 • «Нарощуємо слова». Візьміть за основу коротке слово, наприклад, «кіт». Далі разом з малюком спробуйте приєднати до нього одну або кілька нових букв так, щоб вийшло нове слово. Продовжуйте до тих пір, поки дитині буде цікаво.

 • «Наголоси». В жартівливій формі поясніть синові або дочці, що таке наголос. Промовляєте різні слова, неправильно виділяючи ударний склад, і запропонуйте малюкові виправити вас. Так дитина вчиться розуміти текст набагато швидше.

 • «Шукаємо слово». Для розвитку словесної пам'яті відмінно підійде наступна вправа: на невеликій картці надрукуйте текст з кількох слів. Після цього голосно назвіть одне з них і попросіть дитину якомога швидше відшукати його в тексті. У таку гру можна грати з компанією друзів, влаштувавши таким чином, невелике змагання.

 • «Приголосні букви». Нерідко швидкість читання дитини уповільнюється, якщо в тексті зустрічається кілька приголосних букв поспіль.
  Як навчити дитину читати швидко і правильно?
  Малюк «застряє» на одному місці, подовгу намагаючись прочитати речення. Щодня пропонуйте дитині складні слова і пропозиції, повільно і ретельно промовляючи кожне з них.

 • «Поле зору». Якщо причина повільного читання криється в недостатній полі зору, допомогти може наступну вправу. На листку паперу накресліть таблицю, в кожну клітинку якої помістіть одну букву. Вказуйте ручкою на кожну клітинку, нехай дитина говорить, що він бачить в таблиці. Далі переходите до читання ланцюжків букв зліва направо і зверху вниз.
 • Читайте також
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Сьогодні в школах пред'являють особливо високі вимоги для дітей. Одним з них є вивчення одного або декількох іноземних мов. Англійська найчастіше є
  Як навчити дитину читати швидко – 2 клас
  Як навчити дитину читати швидко – 2 клас
  Більшість дітей, поступаючи в перший клас, вміють досить непогано читати, проте не завжди володіють хорошою технікою читання. У цій статті розповімо,
  Швидкість читання в 1 класі
  Швидкість читання в 1 класі
  Вже в першому класі у дітей важливим показником успішності є швидкість читання. Від неї залежить здатність дитини сприймати інформацію і його успіхи
  Читання для дошкільнят
  Читання для дошкільнят
  Дитина дорослішає і ось настав час вчитися читати. З чого почати? Як правильно навчати дитину читанню та які методики при цьому застосовувати - про
  Як навчити дитину швидко читати?
  Як навчити дитину швидко читати?
  Навчання дітей читання - досить тривалий і трудомісткий процес. А, коли дитина вже освоїть основні навички, постає інше питання - про його швидкості.
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати