Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як лікувати стрептодермію у дітей?

16-09-2014, 14:53
1219
0
Як лікувати стрептодермію у дітей?
Стрептодермія відноситься переважно до числа дитячих хвороб, так як зустрічається в основному в ранньому віці. Це шкірне захворювання, збудником якого є стрептокок. Зважаючи бактеріальної природи цієї недуги, він є дуже заразним і передається при тактильному контакті.
Те, як слід лікувати стрептодермію у дітей багато у чому залежить від ступеня ураження шкірних покривів стрептококом, від віку дитини і його самопочуття під час хвороби.

Симптоми стрептодермії у дітей:

свербіж;
сухість шкірних покривів і поява рожевих цяточок;
може підніматися температура (до 38);
збільшення лімфатичних вузлів.На рожевих плямочках шкіри з часом з'являються пухирці з прозорим вмістом всередині. Протягом 5-7 рідина усередині бульбашки може мутніти, стати сіруватою і навіть зеленуватим, після чого він лопається. На місці лопнув бульбашки утворюється виразка, яка потім покривається скоринкою.

Осередки стрептодермії можуть виникнути як на обличчі у дітей, так і на інших частинах тіла. Уражатися може не тільки шкіра, але і слизова.

Причини розвитку стрептодермії у дітей:

Виникнення стрептодермії сприяє зниження імунітету, проблеми з мікрофлорою кишечника, нераціональний прийом антибіотиків.
Стрептодермія у новонароджених може розвинутися внаслідок недотримання санітарно-гігієнічних норм персоналом пологового будинку або самою матір'ю, з-за чого відбувається розповсюдження лікарняних інфекцій.
При розчісуванні сверблячих дерматозів брудними руками можливе занесення стрептокока, що загрожує стрептодермией.

Як вилікувати стрептодермію у дитини?


Лікування стрептодермії у дітей зазвичай відбувається в домашніх умовах за допомогою призначених лікарем коштів. При легких формах цього захворювання в основному призначається зовнішнє лікування запалених папул (бульбашок). Для цього рекомендується 2-3 рази на день змащувати уражені ділянки шкіри 2% розчином метиленового синього або брильянтового зеленого на 40-70 % спирті. Кірки на волосяній частині голови прибирають за допомогою 2% саліцилового вазеліну. Інші ділянки обробляють 2 % білою або жовтою ртутною маззю у поєднанні з борною кислотою (2-3%) і резорцином (1 %), а також 5-10% нафталановой пастою.
Не рекомендується застосовувати при лікуванні стрептодермії у дітей антибактеріальні мазі, так як вони можуть викликати алергічну реакцію.
При лікуванні сухої стрептодермії у дітей уражені ділянки слід змазувати 1-2% азотнокислим сріблом від 2 до 3 разів на день.
Лікування стрептодермії у дитини, у якого спостерігається висока температура і виражені симптоми хвороби (висока ШОЕ, лейкоцитоз, лімфаденіт тощо), відбувається із застосуванням антибактеріальних препаратів. У важких випадках можливі варіанти переливання плазми крові, вливання альбуміну, ультрафіолетові ендаументу.
В ході лікування важливо організувати правильне харчування, обмеживши споживання дитиною солодких і борошняних продуктів, вживання яких сприяє розмноженню стрептокока.


Лікування стрептодермії у дітей народними засобами

При лікуванні стрептодермії у немовлят можна приготувати настій з верблюжої колючки і спокутувати його в ньому в співвідношенні з водою 1:3.
Змішавши часниковий сік і мелений чорний перець в пропорції 1:1 можна робити цією сумішшю примочки мокнучих ерозій і гнійників при стрептодермії.
Також підсушують ефектом володіють трав'яні відвари на основі ромашки та кори дуба. Можна робити примочки або просто протирати запалення.

Профілактика стрептодермії у дітей


В цілях профілактики стрептодермії у дітей рекомендується підтримувати сили імунітету правильним харчуванням, прийомом вітамінів, фізичними вправами. Важливо дотримувати гігієнічні норми, регулярно підстригаючи дитині нігті, змінюючи постільна білизна, організовуючи прибирання в його кімнаті. Важливо, щоб діти мили руки після вулиці, туалету, відвідування лікарні, а так само після тварин.
Читайте також
Стрептодермія у дітей - лікування, препарати
Стрептодермія у дітей - лікування, препарати
Стрептодермія відноситься до досить поширеним серед дітей заразним захворюванням. Єдиного ліки для лікування цієї недуги немає, тому необхідно
Чим лікувати стрептодермію у дітей?
Чим лікувати стрептодермію у дітей?
Стрептодермія у дітей є поширеним захворюванням, яке легко передається при тілесному контакті з хворим. Лікування його досить тривалий, що завдає
Стрептодермія у дітей
Стрептодермія у дітей
Таке неприємне шкірне захворювання, як стрептодермія, досить часто вражає дітей. Хвороба заразна і легко передається при тілесному контакті.
Висип у дитини на попі
Висип у дитини на попі
Звідки з'являється висип на сідницях у маленьких діток? Причиною цього явища може бути безліч, тому важливо виділити подразник і усунути його.
Лікування стрептодермії у дітей
Лікування стрептодермії у дітей
Як і будь-яке серйозне захворювання, якщо діагностувати стрептодермію на початковому етапі, то проблем з лікуванням не виникне, хоч і триває такий
Стрептодермія - причини і лікування
Стрептодермія - причини і лікування
Стрептодермией називають інфекційне захворювання шкіри, причина його - стрептококова інфекція. На шкірі утворюються червонуваті плями, що лущаться, з