Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Закладеність носа у немовляти

16-09-2014, 14:54
3421
0
Закладеність носа у немовляти
Закладений ніс у немовляти
- не катастрофа, але турботливим батькам хочеться скоріше його очистити від сопелек, щоб малюкові легше дихалося. Сам дитина не впорається, адже він ще не вміє сякатися. А здоровий носик йому необхідний, щоб дихати (немовлята не вмію дихати ротом) і, звичайно ж, безперешкодно смоктати молочко з маминих грудей або пляшечки.

Промивати закладений ніс немовляти слід за допомогою коштів з ізотонічної стерильної морської води або розчину хлориду натрію в КРАПЛЯХ. Протипоказано використовувати спреї для промивання носа дітей до року. В аптеках продаються препарати зі зручними дозаторами: Салін, Аква Маріс, Марімер, Хьюмер, Аквалор Бебі, Физиомер. Не дуже зручний, але більш дешевий варіант - фізрозчин. Можна купувати його не в пляшках для крапельниць, а в ампулах для ін'єкцій. Не можна забувати, що капати в ніс немовляти судинозвужувальні препарати категорично заборонено.
Щоб розрідити виділення і скоріше вивести їх з закладеного носика малюка, його потрібно промивати. Для цього слід покласти дитину на спину, повернути його голову на бік і злегка нахилити вперед, потім ввести в носовий прохід наконечник флакона або піпетки, промити носову порожнину, повторити процедуру для другого носового проходу. Після промивання посадіть дитину або підніміть у вертикальне положення (якщо він ще не вміє сидіти), витріть серветкою або носовою хусткою виділення, які витекли з носа.
Якщо промити ніс з допомогою солоної води зовсім не вдається, візьміть аспіратор (грушу) і змастіть кінчик дитячим маслом, щоб не травмувати ніжну шкіру і слизову оболонку. Потім стисніть балон і введіть кінчик аспіратора в порожнину носа, після чого розтисніть балон. Використовуйте цей метод як можна рідше і завжди размягчайте скоринки перед тим, як скористатися аспіратором. Ще один важливий нюанс: не промивайте ніс немовляти за допомогою груші, оскільки вода може потрапити в євстахієву трубу, що з'єднує вухо з носом, і викликати отит (запалення вуха).
Читайте також
Марімер для новонароджених
Марімер для новонароджених
Прочищення носика новонародженого - важлива частина догляду за ним, так як дитина ще не в змозі сам висякати накопичений слиз. Для цієї мети
Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам
Фізіологічний розчин для промивання носа немовлятам
Аквамаріс, Отривин та інші препарати для промивання носа, які продаються в аптеках, цілком можна замінити фізіологічним розчином. Він набагато
Аквалор бебі
Аквалор бебі
Аквалор бебі - препарат, що містить очищену морську воду, що використовується для лікування нежиті і простудних захворювань у дітей. Не маючи
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.
Як лікувати нежить у немовляти?
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?
Аспіратор для новонароджених
Аспіратор для новонароджених
Всі батьки знають, що до трьох років дитина просто не вміє сякатися самостійно. І як тільки його турбуватиме нежить, мама повинна буде йому