Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Здуття живота в дитини: як допомогти дитині?

16-09-2014, 14:54
4414
0
Здуття живота в дитини: як допомогти дитині?
Що робити, якщо дитина стала неспокійною, у нього роздутий живіт, відзначається утруднене відходження газів?


Зазвичай ці порушення посилюються у вечірній час і більш виражені у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, хоча бувають і у що отримують грудне молоко.
Особливо живіт турбує малюка, якщо годуюча мама їсть багато хліба грубого помелу, овочів, п'є коров'яче молоко (його взагалі слід виключити з раціону годуючої матері), зловживає солодким.
Якщо мама дотримується дієти або годує якісним дитячим харчуванням, дитина з'їв достатню (але не завелику) кількість їжі, після їжі він у вертикальному положенні відригнув вхопили повітря і не заспокоївся, то причина крику найчастіше пов'язана з підвищеним газоутворенням або занадто інтенсивної моторики кишечника. У цьому випадку потримайте дитину у вертикальному положенні, притуливши до себе животиком (материнське тепло і легке тиск на живіт допоможуть зменшити його здуття і зняти спазм. Можна покласти дитину на живіт на 10-15 хвилин. Допомагають також масаж живота рукою по ходу годинникової стрілки і симетричне згинання обох ніг в колінному і тазостегновому суглобах (притискати ніжки до живота).

Якщо ці дії не дали ефекту, дитина залишається неспокійною і у нього зберігається здуття живота і затримка відходження газів, слід поставити газовідвідну трубочку (продаються в аптеці). При її відсутності можна використовувати гумову грушу, обрізавши її по «екватору» і перетворивши у воронку. Дитину потрібно покласти на правий бік з підібраними до живота ногами. Наконечник клізми змастити вазеліном і ввести на глибину 2-3 см. При цьому однією рукою утримують газоотводку, а інший продовжують ніжно масажувати живіт.
Якщо малюк не заспокоюється і продовжує кричати - поставте клізму (див. розділ «Очисна клізма»). Нагадуємо, що при здутті живота і клізма, і газовідвідна трубка видаляють гази і кишковий вміст тільки з вихідних відділів кишечника. Тому якщо малюк не заспокоївся, продовжуйте його носити на руках, робити масаж живота, гімнастику і через деякий час повторіть клізму.
Якщо малюк перестав турбуватися, здуття живота у нього зменшилося, можна розпочати годування, але в меншій дозі, поступово збільшуючи до норми.
При різкому здутті живота дитині можна дати адсорбенти, наприклад активоване вугілля, подрібнивши таблетку і збовтавши її в невеликій кількості води. Більш сильним адсорбуючих дією володіє диметикон, симетикон (саб симплекс, еспумізан), проте слід застерегти від його систематичного застосування, тому що він адсорбує не тільки гази, а й деякі харчові інгредієнти та медикаменти, якщо дитина їх отримує.
Рекомендація
Напевно, зайве говорити, що неспокійного дитини з великим животом не варто годувати, але поїти - обов'язково (чаєм з ромашкою і фенхелем або водою).
Внаслідок цього основним методом лікування є правильне харчування, а медикаменти грають другорядну роль і застосовуються лише іноді.
Якщо ж здуття живота і занепокоєння малюка не минають або посилюються, супроводжуються рясною блювотою (див. вище), необхідно проконсультуватися з лікарем для можливої корекції харчування, а також для виключення різної, в тому числі й хірургічної, патології.
На втіху батькам відзначимо, що зазвичай занепокоєння і крики з-за здуття живота зникають до 3-6 місяців життя дитини.
Читайте також
Здуття живота у немовлят
Здуття живота у немовлят
Коли ще в самому початку вагітності майбутню маму лякають безсонними ночами і частим безпричинним плачем немовля, вона заспокоює себе тим, що з її
Здуття живота в дитини
Здуття живота в дитини
Практично не знайдеться батьків, які б не стикалися з проблемою здуття живота в дитини та її наслідком у вигляді безперервного дитячого плачу. Про
Масаж живота для новонароджених
Масаж живота для новонароджених
Кольки - неприємність з якою стикаються малюки та їх батьки в перші місяці після народження. Існує чимало засобів для полегшення ситуації. Але одним
У дитини великий живіт
У дитини великий живіт
Турботливі мами звертають увагу на будь-які незвичайні стани дитини, стосуються вони здоров'я або зовнішнього вигляду малюка. Так, у багатьох
Гімнастика для немовлят
Гімнастика для немовлят
З дитиною перших місяців життя теж можна і потрібно займатися гімнастикою і робити дитячий масаж . Вправи, які допомагають зміцненню м'язів і
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними