Бронхіальна астма у дітей: симптоми і лікування

Бронхіальна астма у дітей: симптоми і лікування
Вперше зіткнувшись з симптомами бронхіальної астми, багато батьків досить часто плутають цей серйозна недуга з звичайною застудою або вірусним захворюванням. Насторожує в такому випадку лише одне – відсутність температури. Дана ознака є тривожним дзвіночком, що свідчить про серйозність захворювання.
Отже, як виявляється бронхіальна астма у дітей, які її перші симптоми і методи лікування? Давайте обговоримо.

Ознаки бронхіальної астми у дітей


Якщо хтось із ваших родичів страждає цим недугою або схильна до появи алергії, будьте напоготові. Доведено, що у 6 з 10 астматиків хвороба має спадковий характер. Також підвищену пильність до стану здоров'я свого малюка потрібно проявляти жителям великих, і забруднених промисловими відходами мегаполісів.
Астма небезпечна своїми ускладненнями, так як на тлі частого дихальної недостатності, мозок малюка відчуває нестачу кисню і не може нормально розвиватися. Це впливає не тільки на фізичний розвиток, але і психоемоційний стан. Діти з діагнозом бронхіальна астма схильні до неврозів, емоційно-лабільні. А що найсумніше, - при відсутності адекватного лікування і допомоги при астматичному нападі, результат останнього може бути летальним. Саме тому так важливо розпізнати перші симптоми бронхіальної астми у дітей і вчасно почати лікування.
Як правило, незадовго до появи характерних ознак недуги, у дитини спостерігаються так звані провісники. До них відносяться:

 • раптово з'явилися нежить і закладеність носа. Зазвичай водяниста слиз починає виділятися після нічного сну, дитина починає чхати, тре очі і ніс;

 • непродуктивний кашель, який з'являється через кілька годин після соплів. Після обіду кашель помітно посилюється, може стати трохи вологим.


 • З'явилися провісники повинні насторожити батьків, адже, незважаючи на свою схожість з симптоматикою простудного захворювання, на їх фоні у малюка не піднімається температура. А вже через деякий час у малюка розвивається, безпосередньо, астматичний напад, який супроводжується:

 • сильним сухим нападоподібний кашлем (без відділення мокротиння), який може стати трохи менше, якщо прийняти вертикальне положення;

 • поганим самопочуттям, у зв'язку з чим дитина стає примхливим і дратівливим. Найменші дітки можуть просто плакати, а карапузи старші починають скаржитися на болі і давящее відчуття в грудях, утруднений вдих;

 • задишкою, шумним і переривчастим диханням.


 • До нетипових симптомів бронхіальної астми у дітей можна віднести: сльозотеча, поява шкірних висипань.
  Як правило, напади задушливого кашлю з'являються при певних умовах, наприклад, у безпосередній близькості з домашнім тваринам, при контакті з побутовою хімією, в бібліотеці, в процесі або після малювання фарбами і так далі.

  Як лікувати бронхіальну астму у дитини?


  Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, ліки від цієї недуги, на жаль, поки що не існує. Але при своєчасній діагностиці бронхіальної астми у дітей цілком реально підтримувати якість їх життя на гідному рівні. Терапія, що проводиться при виявленні захворювання, спрямована на купірування нападів і знищення алергенів. Для зняття спазмів приймають, так звані симптоматичні препарати, їх дія спрямована на звільнення дихальних шляхів для проходження повітря. Такі медикаменти використовують тільки в разі крайньої необхідності, тобто при нападі.
  Бронхіальна астма у дітей: симптоми і лікування
  Базисна терапія при лікуванні бронхіальної астми у дітей спрямована на усунення запалення та алергену. Вона проводиться як мінімум три місяці, а іноді й цілий рік. Для цих цілей застосовують антигістамінні препарати, глюкокортикоїдні гормони, і стабілізатори мембран опасистих клітин. Непоганих результатів допомагають домогтися:

 • спеціальні фізичні вправи і дихальна гімнастика;

 • голковколювання;

 • соляні шахти і гала-камери.