Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кон'юнктивіт у дітей – лікування

Кон'юнктивіт у дітей – лікування

13-03-2016, 18:54
1264
0
Кон'юнктивіт у дітей – лікування
Кон'юнктивіт являє собою запальний процес, що розвивається в кон'юнктиві одного або обох очей. Дане захворювання зустрічається у маленьких дітей досить часто, і в більшості випадків виникає на тлі зниження імунітету. Кон'юнктивіт може мати різну природу, тому й лікування цієї недуги в різних ситуаціях може відрізнятися.
У даній статті ми розповімо вам, якими симптомами характеризується кон'юнктивіт у дітей різного віку, і що включає в себе лікування цієї недуги, в залежності від його природи.
Ознаки захворювання у дітей
Незалежно від віку дитини, дане захворювання практично завжди супроводжується наступними симптомами:

 • різь і відчуття піску в очах;

 • підвищена чутливість до світла;

 • почервоніння очей, набряклість;

 • склеювання повік після тривалого перебування з закритими очима, наприклад, сну;

 • поява на повіках жовтих кірочок;

 • гнійні виділення із органів зору при бактеріальної формі хвороби;

 • зниження апетиту або його повна відсутність;

 • порушення сну.


 • Крім того, у старших хлопців додатково виникають такі симптоми, як погіршення зору, а також печіння та інші дискомфортні відчуття в очах. Оскільки зовсім маленька дитина не може розповісти батькам про те, що він відчуває, у таких малюків кон'юнктивіт визначають виключно за зовнішніми проявами, а також з того, що дитина стає надзвичайно млявим і примхливим.

  Лікування бактеріального кон'юнктивіту у дітей


  Якщо причина захворювання криється в бактеріальному ураженні дитячого організму, у дитини обов'язково з'являються гнійні виділення з одного чи обох органів зору. За таких обставин обов'язково призначається застосування місцевих антибіотиків. Звичайно в цій категорії використовуються такі препарати, як левомицетиновые краплі і тетрациклінова мазь.
  Додатково в лікуванні гнійного кон'юнктивіту у дітей застосовуються краплі Альбуцид. Слід розуміти, що у деяких випадках ця недуга може бути одним із проявів серйозних захворювань. Якщо вжиті заходи не приносять бажаного результату, і всі неприємні ознаки хвороби зберігаються, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-офтальмолога для проведення детального обстеження і призначення відповідного лікування.

  Лікування вірусного кон'юнктивіту у дітей


  При вірусної природи захворювання очі малюка червоніють і набрякають, але при цьому з них нічого не виділяється. Антибіотикотерапія в цьому випадку, як правило, не має ніякого сенсу. Для лікування даної форми недуги застосовуються лікарські препарати з противірусною дією, наприклад, краплі Актипол, Полудан або Трифлуридин. Крім того, якщо вірус має герпетичну етіологію, нерідко використовуються такі мазі Ацикловір або Зовіракс.
  Оскільки визначити характер захворювання і, тим більше, природу вірусу в домашніх умовах не представляється можливим, лікування даної форми кон'юнктивіту у малюків здійснюється тільки за призначенням лікаря.

  Лікування алергічного кон'юнктивіту у дітей


  Алергічне запалення кон'юнктиви виникає при несприятливому впливі на дитячий організм певного алергену. Це може бути і шерсть домашніх тварин, і звичайна пил, пилок рослин, і багато іншого. Щоб лікування цієї форми захворювання було ефективним,
  Кон'юнктивіт у дітей – лікування
  необхідно обов'язково виявити алерген і звести всі контакти маленького пацієнта з ним до мінімуму.
  Для полегшення стану дитини в цьому випадку додатково застосовуються різні антигістамінні препарати, наприклад, Зіртек, Кромогексал або Аллергодил.
  Слід враховувати, що в деяких випадках це захворювання може призвести до виникнення важких наслідків, аж до втрати зору. Саме тому лікування кон'юнктивіту у дітей, особливо у віці до року, повинно проводитися під наглядом і контролем лікаря-офтальмолога.

  Читайте також
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Існує маса варіантів, чому у дитини можуть почервоніти очі. Батькам необхідно постаратися з'ясувати, що вплинуло на погане самопочуття очей малюка,
  Кон'юнктивіт у новонароджених
  Кон'юнктивіт у новонароджених
  Коли народжується маленька дитина, його імунітет ще дуже слабенький. Але, на жаль, від усього захистити малюка майже неможливо. Може розвинутися і
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока, може мати різну природу: алергічну, вірусну чи бактеріальну. Відповідно і лікування повинно бути
  Гноїться очко у новонародженого
  Гноїться очко у новонародженого
  Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
  Чому гнояться очі у дитини?
  Чому гнояться очі у дитини?
  Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
  Кон'юнктивіт у дітей
  Кон'юнктивіт у дітей
  На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...