Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини температура 38 без симптомів

У дитини температура 38 без симптомів

13-03-2016, 18:54
1218
0
У дитини температура 38 без симптомів
У більшості випадків жар у дитини можна пояснити простудним захворюванням, адже його супроводжує сильний кашель, закладеність носових шляхів, біль і дискомфорт в горлі і інші ознаки подібних недуг. ГРВІ у дітей зустрічається досить часто, і майже всі молоді мами вже знають, що робити в разі поганого самопочуття їх чада.
Якщо ж температура у дитини піднялася вище 38 градусів, але при цьому проходить без симптомів простудних захворювань, більшість батьків починають дуже сильно турбуватися і не знають, як себе вести. У даній статті ми розповімо вам, з чим це може бути пов'язано, і що необхідно робити в такій ситуації.

Чому у дитини температура 38 без симптомів застуди?


Підвищення температури тіла у дитини до 38 градусів і вище без симптомів застуди може мати різні причини, наприклад:

 • У крихт до року причиною такого підвищення температури може стати банальний перегрів. Це пояснюється тим, що система терморегуляції у новонароджених малюків не сформована остаточно, що особливо помітно в тих діток, які народилися раніше терміну.

 • До того ж, у щойно народженого малюка досить довго проходить період адаптації до нових умов життя. Якщо деякі немовлята відносно спокійно переживають це час, іншим набагато важче – на тлі адаптації у них помітно підвищується температура, а іноді навіть виникають судоми. Подібне явище носить назву транзиторної лихоманки і є абсолютно нормальним для немовлят, вік яких не перевищує півроку. Знову ж таки, у недоношених дітей період адаптації проходить набагато складніше і триває довше.

 • Нерідко температура 38 у дитини без ознак застуди виникає протягом декількох діб після щеплення. Найбільш часто така ситуація спостерігається у випадках, коли була застосована «жива» вакцина. Оскільки у відповідь на вакцинацію в дитячому організмі відбувається вироблення імунітету, це нерідко супроводжується підйомом температури.

 • Сильний жар у дитини практично завжди виникає внаслідок протікання в дитячому організмі запального процесу. Якщо причина такого запалення криється в вірусної інфекції, воно завжди супроводжується звичними нам ознаками застуди. Якщо ж у дитини температура вище 38 градусів тримається протягом 2-3 днів без симптомів хвороби, найімовірніше, його імунна система активно бореться з бактеріями. За таких обставин, як правило, локальні прояви недуги виникають трохи пізніше.

 • Причиною запалення, що викликає у малюка жар, можуть стати і різноманітні алергічні реакції. При цьому алергеном може бути все, що завгодно, - лікарські препарати, продукти харчування, побутова хімія і так далі.

 • Нарешті, причиною підвищення температури до позначки в 38 градусів без ознак простудних захворювань може стати прорізування зубів. Хоча деякі лікарі вважають, що період дентации не може супроводжуватися сильним жаром, багато діток переносять його саме так.


 • Що робити батькам?
  Для початку необхідно забезпечити дитині правильний догляд – частіше давати йому пити, віддаючи перевагу теплого чаю та компоту із сухофруктів, регулярно провітрювати приміщення і підтримувати температуру повітря в ньому не вище 22 градусів, а також годувати легкою їжею і тільки при наявності у дитини апетиту.
  Якщо температура не перевищує 385 градусів, і дитина переносить її нормально, використовувати жарознижуючі препарати не рекомендується.
  У дитини температура 38 без симптомів
  Виняток становлять ослаблені діти з хронічними захворюваннями, а також діти, яким не виповнилося і 3 місяців. При перевищенні зазначеного порога дитині можна давати сироп «Нурофен» або «Панадол» в дозі, що відповідає її віку і ваги.
  Як правило, при забезпеченні необхідних для дитини умов температура його тіла повертається до нормальних значень через кілька годин і більше не піднімається. Якщо ж жар зберігається протягом 3 діб, зверніться до лікаря незалежно від наявності інших симптомів.

  Читайте також
  Скільки тримається температура при отиті у дитини?
  Скільки тримається температура при отиті у дитини?
  У своїй більшості протягом отиту у дітей проходить з високою температурою на досить високих відмітках термометра. Тому батьків в першу чергу хвилює
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  У дитячому віці малюки досить легко справляються з вітрянкою, але кожна дитина індивідуальна, і в залежності від імунітету, може відреагувати на
  У дитини 4-й день температура
  У дитини 4-й день температура
  Нормальний перебіг захворювання передбачає підвищення температури на протязі не більш, ніж трьох днів. Проте в силу ряду причин, температура може
  Температура у немовляти 37
  Температура у немовляти 37
  Недосконалий процес терморегуляції у новонароджених - причина занепокоєння багатьох молодих матерів. Завжди є крапля сумніви - а чи все в порядку з
  Яка температура повинна бути у місячної дитини?
  Яка температура повинна бути у місячної дитини?
  При народженні крихти починають адаптуватися до нових умов життя, адже в лоні матері вони були зовсім в іншому середовищі. Зокрема, система
  Висока температура у дитини без симптомів
  Висока температура у дитини без симптомів
  Напевно, перше, що купують батьки для аптечки свого майбутнього малюка - це термометр. Адже всім відомо, що одним з найважливіших показників здоров'я