Не дихає ніс у дитини - що робити?

Не дихає ніс у дитини - що робити?
Причин того, чому дитина скаржиться на погану роботу носика, може бути багато. Боротися з цією проблемою треба, адже завдяки правильній роботі носових проходів, організм карапуза насичується киснем. Перш ніж відповісти на питання, що робити, якщо не дихає ніс у дитини, потрібно розібратися в причинах, які призвели до цього стану.

Чому дитина не дихає носом?


Основними факторами, які можуть спровокувати закладення носових проходів, прийнято вважати такі:

  • Алергічна реакція. Якщо ніс у дитини постійно не дихає, то можливо ви зіткнулися з проявом алергії. Виявити подразник і правильно призначити лікування, швидше за все, вдасться тільки в клініці, але надати першу допомогу малюкові можна краплями Фенистил, які можна з місячного віку.

  • Збільшені аденоїди. Причиною цього явища найчастіше стає перенесена інфекція або вірус. З цим станом жартувати не можна, адже не надана вчасно допомогу може призвести до операції. Якщо у дитини ніс не дихає з такої причини, то лікувати потрібно тим, чим прийнято знімати набряк аденоїдних вегетацій. Для цього використовуються спреї в ніс з мометазоном, такі як Назонекс, Дезринит і т. п.

  • Засохла слиз в носику. З такою ситуацією можуть зіткнутися батьки, як новонароджених, так і малюків, які ще не вміють самостійно висякувати ніс. У немовлят це стан лікувати не потрібно, але виконувати гігієнічні процедури рекомендується обов'язково. Для дітей старшого віку поява кірочок у носі може бути викликано нежиттю. І в першому і в другому випадках, якщо у дитини не дихає ніс, лікування будується на застосуванні сольових розчинів: Аквалор, Салін і т. п.


  • На закінчення хочеться сказати, що будь-нежить може викликати закладеність носа. Тому перш ніж застосовувати сосудосужающие препарати для лікування карапуза, проконсультуйтеся з лікарем, адже етіологія риніту буває різною.