У дитини болить зуб – чим знеболити?

У дитини болить зуб – чим знеболити?
Безумовно, коли у маленької дитини болить зуб, слід звернутися до лікаря-стоматолога як можна швидше. Між тим, у деяких випадках, для того щоб відвідати фахівця, необхідно чекати досить довго, а терпіти зубний біль до цього часу практично неможливо.
Саме тому молодим батькам важливо знати, що можна дати дитині, якщо у нього болить зуб, щоб полегшити стан свого чада до візиту до лікаря.

Що робити, якщо у дитини болить зуб?


Для початку слід розкрити ротик малюка і уважно оглянути десни. Якщо хоча б якусь ділянку ясен почервонів або опух, а також, якщо є ознаки дентации, можна скористатися стоматологічним гелем Холисал або Калгель. Ці анестетики допоможуть швидко і ефективно знеболити ясна або зуб, який болить у дитини, але не більше ніж на 2-3 години. По закінченні цього часу больові відчуття повернуться, і вам доведеться знову використовувати подібний гель, тому цей захід може застосовуватися тільки як тимчасове позбавлення від болю до відвідування лікаря.
Також, якщо у малюка опухла десна або щока, можна розчинити 1 чайну ложку солі в склянці теплої води і попросити своє чадо прополоскати рот. Якщо ваш карапуз ще зовсім маленька і не розуміє, як це зробити, ви можете рясно змочити в цьому розчині марлеву серветку і протирати нею болючу ділянку.
Полоскати рот можна і відваром ромашки або чистою водою з додаванням невеликої кількості ефірного масла гвоздики. Знову ж таки, для самих маленьких можна скористатися іншим методом – на невеликий шматочок вати капніть 1 краплю гвоздикового аромату і прикладіть до хворого зуба.
Крім того, у всіх випадках рекомендується ретельно почистити зуби з обов'язковим використанням зубної нитки. Це допоможе вашому малюкові позбутися від залишків їжі.
На жаль, всі ці засоби допомагають далеко не завжди. Якщо у вашої дитини дуже сильно болить зуб, і ви не знаєте, чим йому допомогти, скористайтесь ефективними
У дитини болить зуб – чим знеболити?
знеболюючими медикаментами у формі сиропу або ректальних свічок, наприклад, Панадол, Нурофен або Ефералган. Всі ці засоби можна давати малюкам із самого раннього віку, однак, для цього необхідно дуже уважно підбирати дозу, що відповідає віку і ваги дитини.
Не варто забувати, що причини болю молочних і корінних зубів абсолютно однакові, і ігнорувати подібні відчуття можна у дітей в будь-якому віці. Навіть якщо вам вдалося позбавити дитину від зубного болю за допомогою одного з перерахованих вище способів, дитину потрібно обов'язково показати кваліфікованого лікаря.