Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Запах ацетону з рота у дитини - причини

Запах ацетону з рота у дитини - причини

13-03-2016, 18:58
2566
0
Запах ацетону з рота у дитини - причини
Турботливі матусі зазвичай пильно спостерігають за поведінкою малюка, його апетитом, характером стільця, появою висипань. Але батьки також повинні звертати увагу на запах з рота свого чада, адже його зміна може повідомити про порушення. Наприклад, нерідко до лікарів звертаються з питанням про те, чому у дитини з рота пахне ацетоном, які бувають причини цього стану. Деякі намагаються знайти засоби, які допоможуть дитині відновити свіжість дихання, але такий підхід є неправильним. Потрібно шукати причину проблеми і усувати саме її. Тому корисно з'ясувати, чому у дитини може з'явитися запах ацетону з рота. Це допоможе зорієнтуватися в ситуації і почати своєчасне лікування. Нерідко симптом говорить про порушення роботи підшлункової залози, інших внутрішніх органів.
Цукровий діабет
Це ендокринний розлад, що характеризується дефіцитом інсуліну. Його здійснюється вироблення підшлунковою залозою, тому порушення в її роботі можуть викликати брак такого важливого гормону.
Недуга характеризується стійким підвищенням цукру в крові. При цьому запах ацетону, відчутний при диханні дитини, є одним з симптомів хвороби. До іншими ознаками відносять порушення сну, постійна спрага, шкірний свербіж, скарги на втому, слабкість.
Але лише за даними ознаками діагноз поставити не можна. Необхідно обстеження, спочатку якого обов'язково буде призначено аналіз крові на глюкозу.
Хвороби внутрішніх органів
Збої в роботі різних систем організму в ряді ситуацій пояснюють, чому у дитини з рота пахне ацетоном.
Іноді таку реакцію дають проблеми щитовидної залози. Зміни в гормональному балансі здатні порушити обмін речовин, змінити інтенсивність розщеплення жирів. Проміжним продуктом цього процесу є ацетон, тому можливо його поява запаху в диханні малюка.
Печінка і нирки допомагають організму очиститися від токсинів. Але якщо робота цих органів порушена, то шкідливі речовини, до яких відноситься і ацетон, нікуди не виводяться. Це відбувається при гепатиті, цирозі, печінкової і ниркової недостатності.
Порушення функцій травного тракту здатні викликати цей симптом. Чому від дитини пахне ацетоном, пояснюють звичайні ГРВІ, а також ураження органів дихання, кишкові інфекції, зараження гельмінтами.
Ацетономический синдром
Цей стан зустрічається саме в дитячому віці, частіше у дівчаток. Недуга характеризується періодичними нападами блювання залишками їжі, жовчю, появою запаху ацетону. Такий стан виникає раптово і може супроводжуватися такими симптомами:

 • болі в животі;

 • слабкість;

 • поява спека;

 • відмова від їжі;

 • головний біль.


 • Причиною стану є порушення вуглеводного обміну, так як в результаті підвищується утворення кетонових тіл (ацетон – їх компонент). Викликати синдром може перевтома або стрес, наприклад, з-за переїзду. Незбалансоване харчування теж може спровокувати подібну проблему. Батьки повинні забезпечувати дитині повноцінний раціон.
  Запах ацетону з рота у дитини - причини
  При цьому потрібно стежити, щоб малюк вживав менше продуктів, у складі яких міститься багато консервантів. Необхідно обмежити вживання солодощів, не купувати дитині газовану воду, чіпси.
  Якщо мама помітила ознаки ацетономического синдрому, вона повинна подбати про попередження блювоти і постаратися усунути розлад в початковій стадії. Важливо давати дитині багато пити, наприклад, чай з лимоном, воду, компот.
  Враховуючи різноманітність причин появи запаху ацетону з рота у дитини, важливо не зволікати з діагностикою.

  Читайте також
  Кетонові тіла в сечі у дитини
  Кетонові тіла в сечі у дитини
  У нормі сеча не повинна містити кетонові тіла. Якщо при здачі аналізу у дитини виявили дані показники, це може свідчити про деяких захворюваннях.
  Чому у дитини пахне з рота?
  Чому у дитини пахне з рота?
  Запах з рота вранці є нормальним станом, але іноді батьки задаються питанням, чому у дитини пахне з рота і вдень. Цьому може бути безліч причин,
  Ацетон у дитини - що робити?
  Ацетон у дитини - що робити?
  Деякі батьки часто стикаються з такою проблемою у дитини, як підвищення рівня ацетону. У такому випадку дитині необхідно терміново допомогти, щоб не
  Ацетон у сечі у дитини
  Ацетон у сечі у дитини
  Стикаючись з такою неприємністю як підвищенням рівня ацетону в сечі у дитини, батькам слід занепокоїтися. Адже такий стан у дітей говорить про
  Ацетон у дітей - лікування
  Ацетон у дітей - лікування
  Підвищення рівня ацетону в сечі у дитини - неприємний симптом, що супроводжується погіршенням самопочуття, блювотою і підвищенням температури.
  У дитини запах з рота
  У дитини запах з рота
  Неприємний запах з рота дитини може бути викликаний різними факторами - проблемами зі шлунком, визначеним видом їжі, захворюваннями зубів і ротової