Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини болить живіт і температура

У дитини болить живіт і температура

13-03-2016, 18:58
3106
0
У дитини болить живіт і температура
Якщо ваш малюк скаржиться, що у нього болить живіт, при цьому у нього піднялася температура – негайно звертайтеся до лікаря. Такі симптоми можуть свідчити про серйозні порушення в органах травного тракту і не тільки.
Які причини можуть викликати болі в животі та підвищення температури?
Розбиратися з етіологією больових відчуттів в області живота повинен кваліфікований фахівець, оскільки помилки і зволікання в цій справі неприпустимі. Ось лише короткий перелік захворювань, які можна запідозрити, якщо у дитини болить живіт і піднімається температура (навіть субфебрильна – 37-38 градусів):

 • Апендицит - запалення червоподібного відростка сліпої кишки, вимагає термінової діагностики та хірургічного втручання. Клінічна картина хвороби багато в чому залежить від віку дитини. Так яскраво виражені симптоми у вигляді гострого болю і високої температури можуть бути відсутніми у немовлят. У діток постарше ознаки недуги проявляються в повну силу: температура піднімається стрімко, а животик болить так, що малюк не дозволяє до нього доторкнутися. Апендицит може супроводжуватися блювотою (частіше одноразової) та проносом.

 • Перитоніт – запалення серозного покриву черевної порожнини. Особливо схильні до цього недугу дівчинки 4-9 років. При перитоніті у дитини піднімається висока температура вище 39 градусів і сильно болить живіт у всіх відділах. При цьому спостерігається білий наліт на язиці, блідість шкірних покривів, смердючий стілець жовто-зеленого кольору.

 • Гострий дивертикуліт – запалення дивертикула Меккеля. Для хвороби характерні: запор, блювання, лихоманка і болючість в районі пупка.

 • Холецистит – запалення жовчного міхура. Клінічна картина хвороби така: температура піднімається до позначки 40 градусів, дитина відмовляється від їжі, з'являється нудота і блювота, спостерігається сірувато-білий наліт на язиці, біль локалізується у верхньому правому квадранті, що віддає у поперек і праву руку.

 • Панкреатит – запалення підшлункової залози, при якому у дитини болить живіт (в лівому підребер'ї) і температура коливається в межах 38 градусів, також спостерігається сухість слизових оболонок, нудота і блювота.

 • Сильні болі, діарею, блювання, сплутаність свідомості і високу температуру можуть викликати кишкові інфекції. Подібний стан з'являється внаслідок проникнення в ШКТ шкідливих мікроорганізмів, таких як кишкова або дизентерійна паличка, стрептококи, стафілококи та інші.


 • Болі в животі, не пов'язані з черевними захворюваннями
  У багатьох діток хворобливі відчуття в животику виникають при вірусних і бактеріальних інфекціях. Так, приміром, клінічна картина при ГРВІ, ГРЗ, ангіни, коклюші, пневмонії, скарлатині, пієлонефриті та інших захворюваннях, доповнюється болями в животі. Це пов'язано з реакцією плеври на інфекційний процес, а також запаленням черевних лімфатичних вузлів.
  Також, відповідаючи на питання, чому у дитини болить живіт і піднялася висока температура, не можна виключати ймовірність психологічного походження симптомів.
  У дитини болить живіт і температура
  Іноді хворобливі відчуття виникають через стресових ситуацій, непомірних вимог, частих внутрішньосімейних конфліктів. Найчастіше подібні проблеми виникають у емоційних і вразливих дітей. Клінічна картина доповнюється загальним нездужанням, загальмованістю, головним болем, сплутаністю свідомості, галюцинаціями.
  У будь-якому випадку, батьки повинні розуміти, що якщо у дитини хворів і продовжує боліти живіт, потім піднялася температура, вони повинні діяти радикально. Будь-яке зволікання при наявності таких симптомів неприпустимо, оскільки може призвести до непоправних наслідків.

  Читайте також
  У дитини болить живіт - що можна дати?
  У дитини болить живіт - що можна дати?
  Коли боляче дитині, батьки готові на все, аби допомогти своїй дитині. Болі в животі - часті дитячі проблеми, але коли стає нестерпно боляче, то це
  Симптоми апендициту у дітей
  Симптоми апендициту у дітей
  Щоб уникнути біди, запам'ятайте симптоми, характерні для апендициту і вчасно викликайте «швидку». Захворювання починається гостро,
  Болить живіт у дитини: симптоми болю в животі у дітей
  Болить живіт у дитини: симптоми болю в животі у дітей
  Попередити, насамперед, можна ті болі в животі , які зумовлені харчуванням: не давайте, наприклад, грудній дитині пляшечку, в якій залишилися
  Гострий живіт у дітей
  Гострий живіт у дітей
  Це клінічний синдром, що розвивається внаслідок пошкодження або гострого захворювання органів черевної порожнини і заочеревинного простору, вимагає
  У дитини болить голова, що робити?
  У дитини болить голова, що робити?
  Головні болі у дітей - явище дуже поширене. Воно посідає друге місце серед усіх болів різної локалізації. У дітей грудного віку прояви
  Чому болить попа у дитини?
  Чому болить попа у дитини?
  Практично кожна молода мама з часом стає якщо не дипломованим медиком, то вже просунутим фахівцем точно. Адже навряд чи знайдеться дитина, яка б