У дитини запах з рота - причини

У дитини запах з рота - причини
Галітоз або неприємний запах з рота може з'явитися у дитини зненацька. Перше, що приходить на розум батькам - це проблеми з зубками або яснами у карапуза, однак причини запаху з рота у дитини можуть бути значно серйознішими. У медичній практиці галітоз поділяється на три види: ротової, зовнішьоротової і психологічний.

Ротової галітоз


Причинами того, що у дитини неприємний запах з рота, можуть бути як кандидоз ротової порожнини (молочниця), так каріозні зуби і захворювання ясен. Однак панікувати завчасно не варто, адже перш ніж бігти до стоматолога чи педіатра проконтролюйте, як дитина чистить зубки. Можливо, він ще не до кінця засвоїв цю науку з пастою і щіткою і більше бавиться, ніж очищає зуби і язик від залишків їжі. Саме з цієї причини у дитини може виникнути гнильний запах з рота, причому досить сильний.
Ще один фактор, на який варто звернути увагу батькам, - це недостатнє утворення слинної секрету, який є згубною середовищем для бактерій. Сухість у роті у малюка провокує зростання нехороших організмів, а відповідно і несвіже дихання. Недостатній обсяг слинної секрету може виникнути як внаслідок банальних факторів: спеки, сильної фізичної активності, стресу, так і в результаті серйозних захворювань: зневодненні організму під час кишкової інфекції та цукровому діабеті. Крім цього, поганий запах з рота у дитини може виникнути внаслідок прийому деяких антигістамінних або протизастудних препаратів.
Зовнішьоротової галітоз
Причинами неприємного запаху з рота, як у немовляти, однорічного так і старшого дитини, можуть стати хвороби внутрішніх органів. Найпоширенішими з них є:

  • Захворювання шлунка, стравоходу або дванадцятипалої кишки. Неприємний гнильний запах виникає не тільки при захворюваннях органів травлення: гастрит, дисбактеріоз тощо, але і при низькій кислотності шлунка або при з'їданні дуже важкої їжі, яка довго перетравлюється.

  • Захворювання горла. Лікарями доведено, що залишки їжі, які накопичуються в поглибленнях мигдалин, можуть викликати галітоз з сильним гнильним запахом.

  • Захворювання носа. Соплі, що скупчилися в носових пазухах, дуже часто потрапляють в рот до дитині. Потрібно розуміти, що це та причина, коли у дитини сильний запах з рота можна помітити без праці. Крім цього, ситуація ускладнюється тим, що, як правило, у дитини закладений ніс і він починає дихати ротом. Це провокує сухість ротової порожнини, що знову ж таки, погано позначається на диханні.

  • Цукровий діабет. Запах ацетону з рота – це ознака того, що дитину потрібно обстежувати на наявність цього грізного захворювання. Хоча, справедливості заради треба сказати, що спрага, втома і липкий піт, з'являться набагато раніше неприємного запаху з рота.

  • Захворювання щитовидної залози. На жаль, проблеми з цим органом зараз у малюків зустрічаються дуже часто. Сильний запах йоду з рота у дитини – це одна з причин поганої роботи щитовидки.

  • Захворювання нирок. Якщо ви помітили в карапуза неприємний запах з аміаком, то це може говорити про проблеми з нирками.

  • У дитини запах з рота - причини
    Захворювання печінки. Цей запах не має аналогічних, і тому розпізнати його не складно. З рота у дитини буде пахнути тухлими яйцями з солодкуватим присмаком.


  • На закінчення хочеться відзначити, що крім захворювань, неприємний запах з рота можуть викликати стреси. У цьому випадку необхідно змінити спосіб життя малюка або показати його психотерапевта. У всіх інших ситуаціях, за умови хорошого догляду за порожниною рота, необхідна консультація фахівця. Якщо малюк не захворів застудою, у нього немає хронічних захворювань, які спостерігаються у отоларинголога, починати обстеження слід з відвідування стоматолога і гастроентеролога.