Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини запах з рота - причини

У дитини запах з рота - причини

13-03-2016, 19:01
2541
0
У дитини запах з рота - причини
Галітоз або неприємний запах з рота може з'явитися у дитини зненацька. Перше, що приходить на розум батькам - це проблеми з зубками або яснами у карапуза, однак причини запаху з рота у дитини можуть бути значно серйознішими. У медичній практиці галітоз поділяється на три види: ротової, зовнішьоротової і психологічний.

Ротової галітоз


Причинами того, що у дитини неприємний запах з рота, можуть бути як кандидоз ротової порожнини (молочниця), так каріозні зуби і захворювання ясен. Однак панікувати завчасно не варто, адже перш ніж бігти до стоматолога чи педіатра проконтролюйте, як дитина чистить зубки. Можливо, він ще не до кінця засвоїв цю науку з пастою і щіткою і більше бавиться, ніж очищає зуби і язик від залишків їжі. Саме з цієї причини у дитини може виникнути гнильний запах з рота, причому досить сильний.
Ще один фактор, на який варто звернути увагу батькам, - це недостатнє утворення слинної секрету, який є згубною середовищем для бактерій. Сухість у роті у малюка провокує зростання нехороших організмів, а відповідно і несвіже дихання. Недостатній обсяг слинної секрету може виникнути як внаслідок банальних факторів: спеки, сильної фізичної активності, стресу, так і в результаті серйозних захворювань: зневодненні організму під час кишкової інфекції та цукровому діабеті. Крім цього, поганий запах з рота у дитини може виникнути внаслідок прийому деяких антигістамінних або протизастудних препаратів.
Зовнішьоротової галітоз
Причинами неприємного запаху з рота, як у немовляти, однорічного так і старшого дитини, можуть стати хвороби внутрішніх органів. Найпоширенішими з них є:

 • Захворювання шлунка, стравоходу або дванадцятипалої кишки. Неприємний гнильний запах виникає не тільки при захворюваннях органів травлення: гастрит, дисбактеріоз тощо, але і при низькій кислотності шлунка або при з'їданні дуже важкої їжі, яка довго перетравлюється.

 • Захворювання горла. Лікарями доведено, що залишки їжі, які накопичуються в поглибленнях мигдалин, можуть викликати галітоз з сильним гнильним запахом.

 • Захворювання носа. Соплі, що скупчилися в носових пазухах, дуже часто потрапляють в рот до дитині. Потрібно розуміти, що це та причина, коли у дитини сильний запах з рота можна помітити без праці. Крім цього, ситуація ускладнюється тим, що, як правило, у дитини закладений ніс і він починає дихати ротом. Це провокує сухість ротової порожнини, що знову ж таки, погано позначається на диханні.

 • Цукровий діабет. Запах ацетону з рота – це ознака того, що дитину потрібно обстежувати на наявність цього грізного захворювання. Хоча, справедливості заради треба сказати, що спрага, втома і липкий піт, з'являться набагато раніше неприємного запаху з рота.

 • Захворювання щитовидної залози. На жаль, проблеми з цим органом зараз у малюків зустрічаються дуже часто. Сильний запах йоду з рота у дитини – це одна з причин поганої роботи щитовидки.

 • Захворювання нирок. Якщо ви помітили в карапуза неприємний запах з аміаком, то це може говорити про проблеми з нирками.

 • У дитини запах з рота - причини
  Захворювання печінки. Цей запах не має аналогічних, і тому розпізнати його не складно. З рота у дитини буде пахнути тухлими яйцями з солодкуватим присмаком.


 • На закінчення хочеться відзначити, що крім захворювань, неприємний запах з рота можуть викликати стреси. У цьому випадку необхідно змінити спосіб життя малюка або показати його психотерапевта. У всіх інших ситуаціях, за умови хорошого догляду за порожниною рота, необхідна консультація фахівця. Якщо малюк не захворів застудою, у нього немає хронічних захворювань, які спостерігаються у отоларинголога, починати обстеження слід з відвідування стоматолога і гастроентеролога.
  Читайте також
  Неприємний запах з рота у дитини
  Неприємний запах з рота у дитини
  Несподівано виник запах у дитини з рота не варто ігнорувати, намагаючись вирішити ситуацію засобами догляду за порожниною рота. Найімовірніше,
  Запах ацетону з рота у дитини - причини
  Запах ацетону з рота у дитини - причини
  Якщо від дитини дивно пахне ацетоном, краще швидше вирушайте до педіатра, тому що це може бути симптом серйозної хвороби, що вимагає термінових
  Чому у дитини пахне з рота?
  Чому у дитини пахне з рота?
  Запах з рота вранці є нормальним станом, але іноді батьки задаються питанням, чому у дитини пахне з рота і вдень. Цьому може бути безліч причин,
  Запах з рота у дітей
  Запах з рота у дітей
  Не завжди дихання дитини радує своєю свіжістю і чистотою. Іноді, батьки відзначають неприємний запах, що доноситься з рота малюка. Причина завжди є,
  Стоматит у дітей
  Стоматит у дітей
  Стоматит - захворювання слизової порожнини рота, що розвивається під впливом бактерій, грибків, вірусів і багатьох інших факторів (фізичних,
  У дитини запах з рота
  У дитини запах з рота
  Неприємний запах з рота дитини може бути викликаний різними факторами - проблемами зі шлунком, визначеним видом їжі, захворюваннями зубів і ротової