Неприємний запах з рота у дитини

Неприємний запах з рота у дитини
Досить неприємно, коли в розмові у співрозмовника є неприємний запах з рота, і в цьому випадку хочеться завершити діалог як можна швидше. Інша справа, якщо така ситуація спостерігається у власної дитини.

Чому у маленької дитини неприємний запах з рота?


Причин такої ситуації може бути декілька, і для кожної вікової групи вони можуть змінюватися, хоча і не кардинально. Коли матуся відчуває неприємний запах з рота у дитини грудного віку, що живиться лише молоком або сумішшю, то причини для цього досить серйозні. Якщо це запах ацетону, то у малюка ацетонемічний криз і йому потрібна допомога медиків.
Якщо цей запах не схожий на ацетон, але дуже неприємний, це може бути свідченням серйозних патологій внутрішніх органів, і в цьому випадку без всебічного медичного обстеження не обійтися. Хоча таке трапляється вкрай рідко, в основному з рота у маленьких діток виходить кислуватий молочний запах, що є цілком нормальним.

Неприємний запах з рота у однорічної дитини


Поступово, ближче до рочку в раціоні дитини стає все більше звичайних продуктів, які споживають і дорослі. Це перебудовує травний тракт під переробку більш грубої їжі. Але не завжди організм малюка справляється з новою задачею, і процес травлення може бути порушений запорами.
Із-за того що їжа тривалий час знаходиться в організмі, вчасно не залишила травний тракт, починається її гниття, що може викликати дуже характерний запах. Крім цього, організм подібним чином може реагувати на погано подрібнені м'ясні продукти, які і стають причиною проблеми.
Запах з рота дітей від трьох років і старше
У дітей, які вже обзавелися зубами, неприємний запах з рота може говорити про неякісну чищення зубів. Причому чистити двічі на день слід не тільки зуби, але і мова, на якому накопичуються всілякі бактерії, які викликають запах.
Крім цієї причини запах можуть давати каріозні зуби, а також зубний камінь, який не завжди видно неозброєним оком, так як його приховує десна. До речі, запалені пухкі десна – відмінне місце для розмноження патогенних мікроорганізмів.
Ласунів теж може очікувати неприємність у вигляді поганого запаху. Надлишок цукру в організмі, викликає саме такий ефект, а залишки солодощів на зубах дозволяють мікроорганізмам, що дає запах, розмножуватися швидкими темпами.
Неприємний запах з рота у дитини

Якщо проблем з зубами у дитини немає, то слід ретельно перевірити за допомогою УЗД-діагностики та аналізів стан шлунка, печінки і кишечника. У них можуть бути уповільнені запальні процеси – винуватці проблеми з запахом.
Але найчастіше гнильний запах дитини з'являється, як наслідок синуситів, тонзилітів і навіть звичайного нежитю. Слиз накопичується в гайморових та синусних пазух і, застоюючись, дає запах. Посилює ситуацію те, що діти з такими захворюваннями дихають через рот, тим самим пересушуючи слизову. А сухе повітря, в свою чергу, дає грунт для розмноження мікробів в ЛОР-органах.