У дитини підвищені лейкоцити в крові

У дитини підвищені лейкоцити в крові
Будь-які відхилення в аналізах малюка викликають у його мами сильне занепокоєння і тривогу. Нерідко при проведенні клінічного дослідження крові у дитини, його результати можна помітити підвищений вміст лейкоцитів, або лейкоцитоз. Даний показник вважається одним з найбільш важливих, тому при інтерпретуванні отриманих результатів лікарі приділяють йому особливу увагу.
У даній статті ми розповімо вам, чому можуть бути підвищені лейкоцити в крові у дитини, і що слід робити при отриманні результатів аналізів.

Причини підвищених лейкоцитів у крові у дитини


Підвищений рівень лейкоцитів в крові у дитини може спостерігатися в різних ситуаціях, наприклад:

 • В першу чергу, при підвищенні цього показника підозрюють наявність у дитячому організмі інфекційного процесу. Коли імунна система дитини стикається з будь-якими інфекційними агентами – вірусами, бактеріями, патогенними грибами або найпростішими – активується вироблення антигенів, в результаті чого спостерігається викид лейкоцитів. Особливо сильно підвищується рівень цих тілець в самому початку гострої стадії захворювання.

 • При хронічному інфекційному процесі, мляво протікає в організмі малюка, підвищений вміст лейкоцитів також зберігається, але відхилення отриманих результатів від норми не так сильно виражено.

 • У маленьких дітей найчастішою причиною лейкоцитозу стають алергічні реакції. У відповідь на вплив алергену дуже швидко і досить сильно зростає рівень еозинофілів, за рахунок чого збільшується і рівень лейкоцитів.

 • Також причиною підвищення концентрації білих кров'яних тілець може стати механічна деформація м'яких тканин, яка не сполучається з інфекцією.

 • Нарешті, лейкоцитоз може мати і фізіологічний характер. Так, даний показник може збільшитися в результаті фізичного навантаження, прийняття деяких видів їжі, наприклад, м'яса тварин і птахів, а також прийому певних лікарських препаратів. У новонародженої дитини причиною підвищених лейкоцитів у крові може стати навіть банальний перегрів тіла, пов'язаний з недосконалістю системи терморегуляції.
  У дитини підвищені лейкоцити в крові


 • Тактика дій
  При отриманні не дуже хороших результатів, першим ділом слід перездати аналіз крові, дотримуючи всі правила його виконання. Рівень лейкоцитів – досить чутлива величина, і вона може підвищитися навіть після прийому теплої ванни або незначного перенапруги.
  Якщо ж показники все так само перевищують норму для дитини в його віці, слід звернутися до лікаря. Кваліфікований дитячий лікар проведе детальне обстеження і призначить відповідні лікарські препарати та інші методи лікування, виходячи з виявленої причини відхилення.