Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини підвищені лейкоцити в крові

У дитини підвищені лейкоцити в крові

13-03-2016, 19:02
2503
0
У дитини підвищені лейкоцити в крові
Будь-які відхилення в аналізах малюка викликають у його мами сильне занепокоєння і тривогу. Нерідко при проведенні клінічного дослідження крові у дитини, його результати можна помітити підвищений вміст лейкоцитів, або лейкоцитоз. Даний показник вважається одним з найбільш важливих, тому при інтерпретуванні отриманих результатів лікарі приділяють йому особливу увагу.
У даній статті ми розповімо вам, чому можуть бути підвищені лейкоцити в крові у дитини, і що слід робити при отриманні результатів аналізів.

Причини підвищених лейкоцитів у крові у дитини


Підвищений рівень лейкоцитів в крові у дитини може спостерігатися в різних ситуаціях, наприклад:

 • В першу чергу, при підвищенні цього показника підозрюють наявність у дитячому організмі інфекційного процесу. Коли імунна система дитини стикається з будь-якими інфекційними агентами – вірусами, бактеріями, патогенними грибами або найпростішими – активується вироблення антигенів, в результаті чого спостерігається викид лейкоцитів. Особливо сильно підвищується рівень цих тілець в самому початку гострої стадії захворювання.

 • При хронічному інфекційному процесі, мляво протікає в організмі малюка, підвищений вміст лейкоцитів також зберігається, але відхилення отриманих результатів від норми не так сильно виражено.

 • У маленьких дітей найчастішою причиною лейкоцитозу стають алергічні реакції. У відповідь на вплив алергену дуже швидко і досить сильно зростає рівень еозинофілів, за рахунок чого збільшується і рівень лейкоцитів.

 • Також причиною підвищення концентрації білих кров'яних тілець може стати механічна деформація м'яких тканин, яка не сполучається з інфекцією.

 • Нарешті, лейкоцитоз може мати і фізіологічний характер. Так, даний показник може збільшитися в результаті фізичного навантаження, прийняття деяких видів їжі, наприклад, м'яса тварин і птахів, а також прийому певних лікарських препаратів. У новонародженої дитини причиною підвищених лейкоцитів у крові може стати навіть банальний перегрів тіла, пов'язаний з недосконалістю системи терморегуляції.
  У дитини підвищені лейкоцити в крові


 • Тактика дій
  При отриманні не дуже хороших результатів, першим ділом слід перездати аналіз крові, дотримуючи всі правила його виконання. Рівень лейкоцитів – досить чутлива величина, і вона може підвищитися навіть після прийому теплої ванни або незначного перенапруги.
  Якщо ж показники все так само перевищують норму для дитини в його віці, слід звернутися до лікаря. Кваліфікований дитячий лікар проведе детальне обстеження і призначить відповідні лікарські препарати та інші методи лікування, виходячи з виявленої причини відхилення.
  Читайте також
  У дитини підвищені базофіли
  У дитини підвищені базофіли
  Одним з показників загального аналізу крові у дітей є рівень базофілів, різновидів лейкоцитів. У нашій статті ми розповімо, які його норми і що
  Лейкоцити в калі у немовляти
  Лейкоцити в калі у немовляти
  Для того, щоб оцінити стан здоров'я дитини, лікарі часто беруть аналіз копрограми і вивчають її показники. Один з них - рівень лейкоцитів. Розповімо,
  Лейкоцити в сечі у дитини
  Лейкоцити в сечі у дитини
  Лейкоцити - білі кров'яні клітини, що виконують функцію захисту нашого організму. Рівень їх вмісту в сечі може розповісти про можливі захворювання
  У дитини підвищені еозинофіли
  У дитини підвищені еозинофіли
  Будь-які відхилення в результатах аналізів у дитини - привід для занепокоєння батьків. Так, перевіряючи рівень еозинофілів, нерідко можна виявити
  Лейкоцити - норма у дітей
  Лейкоцити - норма у дітей
  Аналіз крові людини може розповісти про багатьох процесах, що відбуваються в організмі. А про що свідчить підвищення або зниження лейкоцитів і яка
  Лейкопенія у дітей
  Лейкопенія у дітей
  Одним з найважливіших лабораторних досліджень є підрахунок білих кров'яних тілець. Зміни в числі лейкоцитів мають важливе діагностичне і