Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Сухий кашель у дитини без температури

Сухий кашель у дитини без температури

13-03-2016, 19:02
1884
0
Сухий кашель у дитини без температури
Кашель, як сухе, так і вологе, може свідчити про протікання в організмі дитини величезної кількості різних захворювань. У деяких ситуаціях цей симптом зберігається протягом декількох днів, але в більшості випадків приймає затяжний характер, і позбутися від нього буває дуже складно.
При цьому, якщо у малюка додатково підвищується температура тіла, кожна мама справедливо підозрює простудні захворювання і приймає заходи, щоб не допустити розвитку ускладнень після таких недуг. Якщо ж температура малюка залишається в межах нормальних значень, а покашлювання не припиняється, батьки починають хвилюватися і не знають, що робити.
У даній статті ми розповімо вам, при яких захворюваннях у дитини може зберігатися сухий кашель без температури, і яке лікування може бути призначено у різних ситуаціях.

Причини сухого кашлю без температури у дітей


Цей неприємний симптом у хлопчиків і дівчаток у різному віці можуть викликати такі причини:

 • У деяких випадках саме з легкого покашлювання без підвищення температури тіла починаються різні гострі респіраторні захворювання. Нерідко до цих симптомів також приєднується першіння в горлі, яке й змушує дитину намагатися прокашлятися. Згодом до них може приєднатися нежить, і в цьому разі характер кашлю може змінитися.

 • Рідкісний сухий кашель у дитини без температури на протязі усього дня може вказувати на туберкульоз легенів.

 • Дуже часто причиною такого явища є алергія. Причому, всупереч загальноприйнятій думці, покашлювання в більшості випадків турбує дитину не тільки під час контакту з алергеном, але і набагато пізніше, коли ніяких інших симптомів алергії вже не проявляється. За таких обставин діагностика захворювання може бути ускладнена, і навіть лікарі протягом певного часу не розуміють, що саме відбувається з дитиною. У важких випадках алергія приймає форму такої недуги, як бронхіальна астма, яка може турбувати дитину протягом усього життя.

 • Після перенесеного кашлюку у дитини нерідко зберігається сухий нападоподібний кашель без температури, що виникає переважно вночі. При цьому захворюванні в нервовій системі дитини формується «вогнище збудження», який ще довго може провокувати цей неприємний симптом.

 • Також причиною виникнення сухого кашлю у малюка при нормальній температурі тіла може стати контакт з летючими речовинами, які подразнюють слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Аналогічним чином може проявити себе і дрібний предмет, потрапивши в органи дихання.

 • Нарешті, частий сухий кашель у дитини без температури, швидше нагадує покашлювання, може виникати в приміщенні з надмірно низькою вологістю повітря. При цьому причиною кашлю стає пересихання слизових.


 • Що робити, якщо у малюка сухий кашель без температури?
  Безумовно, якщо у вашої дитини сухий кашель без підвищення температури, особливо тривалий, вам слід звернутися до лікаря.
  Сухий кашель у дитини без температури
  Для позбавлення від цього неприємного симптому можуть застосовуватися лікарські препарати, які пригнічують кашльовий рефлекс, проте в лікуванні малюків вони використовуються вкрай рідко і лише за призначенням лікаря.

  Крім того, якщо причиною сухого кашлю є бронхіальна астма, вашому чаду можуть знадобитися медикаменти, що впливають на просвіт бронхів. Такі засоби діють по всьому організму і мають масу протипоказань і побічних дій, тому їх також категорично не рекомендується використовувати без попередньої консультації з педіатром.
  Щоб полегшити стан дитини і прискорити його одужання, вам необхідно забезпечити йому рясне питво, а також оптимальний рівень вологості повітря в дитячій кімнаті. Всі інші прийоми і процедури можна проводити тільки під керівництвом лікаря.
  Читайте також
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Не завжди кашель є супутником застуди чи ГРВІ, і нерідко може виникати без підйому температури. Як діяти батькам малюків і чим лікувати такий стан, -
  Сильний сухий кашель у дитини
  Сильний сухий кашель у дитини
  Коли у дитини виникає сильний сухий виснажливий кашель, батьки швидше намагаються допомогти малюкові полегшити його стан. Далі розглянемо, якими
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  У дитини кашель і температура
  У дитини кашель і температура
  Кашель і висока температура у дитини можуть бути симптомами різних захворювань. Діагностувати причину може виключно лікар. Щоб мама могла полегшити
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...