Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дерматит у дитини – симптоми і лікування

Дерматит у дитини – симптоми і лікування

30-03-2016, 07:42
1525
0
Дерматит у дитини – симптоми і лікування
Шкірні покриви маленьких дітей, особливо новонароджених немовлят, надзвичайно ніжні, тому вони дуже часто запалюються і дратуються в результаті впливу різних несприятливих факторів. Подібна реакція шкіри носить назву «дерматит» і має кілька різновидів, кожна з яких супроводжується певними ознаками і вимагає відповідного підходу. У даній статті ми розповімо вам, якими симптомами характеризуються різні види дерматиту у дитини, і яке лікування ефективно для позбавлення від цієї недуги.

Симптоми і лікування атопічного дерматиту у дітей


Дане захворювання атопічної, або алергічної природи виникає у новонароджених немовлят дуже часто, і в силу особливостей цієї недуги впоратися з ним може бути надзвичайно важко. Основною причиною хвороби є генетична схильність малюка до різних алергічних проявів.
Атопічний дерматит характеризується виникненням на крихітному тільці ділянок почервонілою і надмірно сухої шкіри. Найбільш часто такі осередки виникають на обличчі, шиї, а також там, де є шкірні складки – на ліктьових згинах, під колінами або в паху.
Як правило, уражені місця дуже сильно сверблять, з-за чого дитина стає неспокійним і не може міцно спати. У важких випадках на зміненій поверхні можуть виникати тріщини і невеликі пухирці, заповнені прозорою рідиною.
Вперше виявивши у дитини симптоми алергічного дерматиту, слід починати лікування негайно, і робити це потрібно обов'язково під суворим контролем і наглядом лікаря. При ігноруванні ознак захворювання ситуація може посилитися, і прояви атопічного дерматиту будуть зберігатися протягом всього подальшого життя малюка.
Щоб лікування було ефективним, потрібно, в першу чергу, виявити алерген і повністю виключити всі контакти дитини з ним. Крім того, звичайно для зняття хворобливих симптомів і полегшення стану дитини в період загострення недуги застосовуються антигістамінні препарати, а також креми та мазі з глюкокортикоїдами. Для догляду за ніжною шкірою малюка щодня використовують эмоленты різних виробників.

Симптоми і лікування контактного дерматиту у дітей


Ознаки контактного, або пелюшкового, дерматиту з'являються в результаті тривалого зіткнення ніжної шкіри немовлят з одягом, підгузниками або ж випорожненнями. Найбільш часто характерні для цієї недуги червоні мокнучі плями з'являються в області промежини, сідниць або стегон, але можуть виявлятися і в інших місцях.
Дерматит у дитини – симптоми і лікування
Позбутися від проявів цього виду дерматиту можна, організувавши належний догляд за немовлям і забезпечивши йому необхідну гігієну. Зокрема, слід міняти підгузки, не чекаючи їх повного намокання, надягати на дитину одяг вільного крою з натуральної бавовни та регулярно підмивати дитину.
Щоб зняти запалення і зменшити свербіж, застосовують такі крему, як «Бепантен», «Ла-Кри» або «Судокрем». Якщо протягом тривалого часу у дітей не проходять симптоми пелюшкового дерматиту, лікар призначає комплексне лікування і дає необхідні рекомендації по догляду за ніжною шкірою.
Читайте також
Алергічний дерматит у немовлят
Алергічний дерматит у немовлят
В наш час алергій схильні практично всі, від мала до велика. Алергічні захворювання у дітей починаються з періоду новонародженості, і при їх
Пелюшковий дерматит - лікування
Пелюшковий дерматит - лікування
З проблемою пелюшкового дерматиту можуть зіткнутися всі батьки. Причина найчастіше неправильної гігієни та догляду за малюком, але вчасно помітивши
Дерматит у дітей - лікування
Дерматит у дітей - лікування
Ніжна і чутлива шкіра малюка часто страждає від впливу різних подразників. Що провокує його поява? Який вид дерматиту у вашої дитини і як краще його
Алергічний дерматит у дітей
Алергічний дерматит у дітей
Алергічний дерматит у дітей - реакція організму на алергени, що проявляється у вигляді висипань на шкірі. Найбільш схильні діти раннього віку, коли
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Забруднення навколишнього середовища, а разом з тим води і ґрунту роблять нашу їжу, яка росте в таких умовах, повної шкідливих хімічних сполук. В
У новонародженого прищики на обличчі
У новонародженого прищики на обличчі
Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для