Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)

Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)

16-09-2014, 15:09
4642
0
Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)
АКДП. Це вакцина вітчизняного виробництва для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. В її складі крім анатоксинів дифтерії та правця, містяться вбиті коклюшна паличка, на які організм виробляє імунітет.

Планова вакцинація проводиться дітям, починаючи з 3 місяців. Перша вакцинація складається з 3 щеплень з інтервалом у 45 днів (орієнтовно: в 3 місяці, в 45 місяці і 6 місяців). Повторну вакцинацію (ревакцинацію проводять у 18 місяців. Якщо з якихось причин строки вакцинації запізнюються, то і ревакцинація переноситься на більш пізні терміни.
Імунітет після вакцинації оберігає від захворювання дифтерією і правцем терміном на 5-10 років у 95 % випадків. До коклюшу після щеплення імунітет не такий стійкий, діти захищені від хвороби всього на 1-3 роки.
На щеплення АКДП можуть бути наступні реакції організму:
Підвищення температури тіла . На введення АКДП в перші дві доби може бути підвищення температури, причому досить висока. Вірогідність підвищення температури збільшується з кожним наступним введенням. І, як правило, щоразу температура буде підніматися все вище. Наприклад, на перше введення вакцини температура не підвищилася, на друге - підвищилась до 375 °С, на третє - до 38 °С і т. д. Для зниження температури тіла користуються жарознижувальними препаратами (парацетамол, панадол, нурофен та ін). А можна парацетамол дітям читайте тут .
Місцева реакція: болючість, почервоніння і набряклість в місці уколу.
Погане самопочуття, нездужання, погіршення настрою, примхливість.
Фебрильні судоми (судоми внаслідок високої температури).
Судоми без температури.
Алергічні реакції (анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив'янка , алергічна висипка та ін).
Енцефалопатія (порушення свідомості, поведінки, судоми, не пов'язані з підвищенням температури).
Безперервний пронизливий крик. Продовжується протягом 3 годин після вакцинації. Проходить самостійно, наслідків не залишає, лікування не потребує.
Поствакцинальний енцефаліт. Зустрічається вкрай рідко (1 випадок на 500 тис. щеплених).Такі ускладнення, як підвищення температури та місцеві реакції, що зустрічаються досить часто. Інші ускладнення рідкісні, проте розлади центральної нервової системи (судоми, енцефалопатія, енцефаліт), пов'язані з вакцинацією АКДП, дуже небезпечні для здоров'я дитини. Вважається, що підвищення температури і інші ускладнення викликає саме кашлюковий компонент вакцини - вбиті коклюшна паличка.
Подальша вакцинація у разі розвитку сильної реакції або ускладнення проводиться з виключенням коклюшного компонента (вакцини АДП та АДП-М). Крім вітчизняної АКДП існують зарубіжні аналоги цієї вакцини.
Вакцини, дозволені для використання в РФ:

АКДП-вакцина (коклюшно-дифтерійно-правцева адсорбована рідка) - вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. Виробник: Біомед їм. І. В. Мечникова, Росія.

Тетракок (вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії, правця та полиомие -

лита). Виробник «Санофі Пастер», Франція.
Інфанрикс (Аакдп) (бесклеточная вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії і правця). Виробник «Глак-соСмитКляйн», Великобританія.

Вітчизняна щеплення АКДП переноситься легше, ніж Тетракок, так як в ній міститься менше коклюшного компонента.
Особливу увагу привертає до себе вакцина Інфанрикс. Це бесклеточная вакцина: замість убитих мікробів містить тільки кашлюковий анатоксин. Саме тому вона не має викликати небезпечних побічних реакцій (підвищення температури, судом, уражень нервової системи). Правда вакцина Інфанрикс з'явилася на нашому ринку недавно і досвід застосування її поки невеликий.
Останнім часом в Росії проходять реєстрацію ще дві нові імпортні вакцини:

Тританрикс (вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії, правця та гепатиту В) - проходить реєстрацію. Виробник «Сміткляйн Бічем», Бельгія.
Триацелювакс КДС (Аакдп) (бесклеточная вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії і правця) - проходить реєстрацію. Виробник «Кайрон Берінг», Німеччина.

Протипоказання до вакцинації АКДП:Виражені місцеві реакції на введення під час попередньої вакцинації.
Підвищення температури тіла понад 405 °С на попередні щеплення АКДП.
У дитини будь-коли раніше були судоми.
Безперервний пронизливий крик протягом 3 годин і більше під час останнього щеплення.
Деякі захворювання нервової системи.
Читайте також
Інфанрикс Гекса
Інфанрикс Гекса
Зважуються на планову вакцинацію малюків батьки стикаються з питанням вибору щеплень. У нашій статті ми детальніше розповімо про щеплення Інфанрікс
Щеплення АКДП – розшифровка
Щеплення АКДП – розшифровка
Вакцина АКДП - одна з найбільш небезпечних, з точки зору виникнення можливих ускладнень, багато батьків замислюються над тим, чи варто її робити
Коклюш у дітей: симптоми, лікування
Коклюш у дітей: симптоми, лікування
Найчастіше кашлюк хворіють дошкільнята; дана інфекція особливо небезпечна для дітей до 1 року. Як дитина може заразитися коклюшем? Збудники
Щеплення від поліомієліту
Щеплення від поліомієліту
Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом. Ця важка инвалидизирующая хвороба часто закінчується паралічем. ОПВ -
Щеплення проти кору
Щеплення проти кору
ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
Щеплення проти паротиту
Щеплення проти паротиту
ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне