Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Правила вакцинації дітей

Правила вакцинації дітей

16-09-2014, 15:10
1329
0
Правила вакцинації дітей

Перед тим, як робити дитині щеплення, потрібно переконатися, що він абсолютно здоровий: у нього немає нежиті , кашлю, проносу, чиста шкіра.
Повинні бути в порядку аналізи крові та сечі.
Перш, ніж відправитися на щеплення, обов'язково виміряйте дитині температуру.
Якщо дитина недавно хворів, треба зачекати. Після легкої застуди досить 7-10 днів, після ГРВІ - не менше 2-3 тижнів, а в деяких випадках вакцинацію краще відкласти на місяць. Після пневмонії, ангіни і дитячих інфекцій (кір, краснуха, вітряна віспа, скарлатина, паротит) повинно пройти не менше місяця. Якщо у дитини був пієлонефрит - 6 місяців.
У разі, якщо є яке-небудь хронічне захворювання (бронхіальна астма, хронічний пієлонефрит, хронічний тонзиліт, гайморит та ін) або неврологічне захворювання, потрібно дочекатися стійкого поліпшення і отримати дозвіл вузького спеціаліста: ЛОР-лікаря, невропатолога, алерголога та ін., у якого спостерігається дитина.
В анотаціях деяких щеплень є відомості, що їх можна робити на фоні легкого ГРВІ або одразу ж після одужання. Такі рекомендації автора видаються вельми сумнівними. Справа в тому, що для того, щоб виробився якісний імунітет на щеплення, імунна система повинна бути в гарному стані, а вірусні інфекції дуже її послаблюють. Зайвий раз напружувати імунітет після хвороби - піддавати ризику імунну систему дитини: вона може надірватися. До того ж і імунітет буде не тієї якості, якого б хотілося.
Кожна наступна щеплення має проводитися не раніше, ніж через 4 тижні після попереднього. Виключення складають тільки щеплення проти сказу та правця за екстреними свідченнями.
Якщо дитина була в контакті з інфекційним хворим, слід повідомити про це лікаря. Лікар повинен бути повідомлено, якщо дитина лікувався препаратами, що пригнічують імунітет, якщо йому переливали кров або плазму, вводили внутрішньом'язово імуноглобулін. І якщо на попередню щеплення були якісь реакції, також обов'язково скажіть про це лікареві.
Заздалегідь з'ясуйте, яку щеплення будуть робити вашій дитині і для чого. Запитайте у лікаря, які можуть бути ускладнення на вакцинацію і як себе вести в разі їх виникнення.
Щеплення проводяться медичними працівниками (медсестрою або лікарем). Після щеплення не поспішайте скоріше піти додому. Протягом 30 хвилин дитина повинна перебувати під контролем, тому що в цей період можливе виникнення анафілактичних реакцій.
Протягом 3-4 днів після щеплення необхідно спостереження за дитиною. У цей період можлива поява прищепних ускладнень.
Після щеплення живими вакцинами (БЦЖ, кір, паротит, краснуха) дитина за 2 дні до вакцинації і протягом 7-10 днів після не повинен отримувати антибіотики і сульфаніламідні препарати. Вони знижують ефективність вакцинації.
В день вакцинації не варто перевантажувати дитину: проводити фізіотерапевтичні процедури, рентгенівські знімки, активно займатися спортом і т. д. Також після щеплення дитини не бажано купати.
Необхідно мати у своїй домашній аптечці жарознижуючі препарати (панадол, парацетамол , еффералган, нурофен - будь), так як на щеплення може підвищитися температура, а також протиалергічні засоби (супрастин, фенистил, діазолін, кларитин, тавегіл - будь).
Дітям-алергікам за 2 дні до щеплення і протягом 3 днів після необхідно давати протиалергічні препарати (див. п. 14).
Якщо на щеплення протягом 3 днів виникло якесь ускладнення - місцеве почервоніння, температура, судоми і т. д. - обов'язково повідомте лікаря.
Читайте також
Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
У рік малюкам належить черговий етап планової вакцинації - це щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК). Що являє собою ця вакцина, якою повинна
5 міфів про дитячу вакцинацію
5 міфів про дитячу вакцинацію
У світі інфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин смерті. Але в країнах з розвиненим охороною здоров'я людство вже позабыло
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
«Моїй улюбленій донечці Софійці у 5 місяців зробили щеплення АКДС. Після щеплення АКДП - через 6 днів у неї піднялася температура до 39°С і
Як підготувати дитину до щеплення?
Як підготувати дитину до щеплення?
Перед будь плановим щепленням дитину повинен оглянути (прослухати легені, обстежити слизову носоглотки, виміряти температуру) педіатр . Дитина
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом