Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Тромбоцитопенічна пурпура у дітей

16-09-2014, 15:13
3651
0
Тромбоцитопенічна пурпура у дітей
Тромбоцитопеничсская пурпура
- це хвороба, що супроводжується підвищеною кровоточивістю, в основі якої лежить підвищене руйнування тромбоцитів крові.

Тромбоцити - це формені елементи крові, які відповідають за її згортання. Вони утворюються в червоному кістковому мозку (міститься в кістках). Відпрацьовані тромбоцити руйнуються в селезінці та в кров'яному руслі. При патології їх значне руйнування відбувається в селезінці і крові, так і в місці їх утворення, кістковому мозку. Кров погано згортається, і виникає підвищена кровоточивість.

Причини розвитку та класифікація тромбоцитопенічної пурпури


Розрізняють первинну і вторинну тромбоцитопенічну пурпуру .
Первинна тромбоцитопенічна пурпура.

Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, або хвороба Верльгофа (див. нижче).
Вроджена імунна тромбоцитопенічна пурпура. Хвороба пов'язана з несумісністю крові плоду з кров'ю матері. У матері виробляються антитіла, що руйнують тромбоцити плоду внутрішньоутробно.
Характеризується появою на шкірі і слизових крововиливів, шлунково-кишковими, носовими, пупковими кровотечами в перші дні життя. Зустрічається дуже рідко (1 випадок на 5-10 тисяч немовлят).
Перебіг хвороби зазвичай сприятливий і закінчується повним одужанням новонародженого до 3-4 місяця життя.
Спадкові тромбоцитопенические пурпури - велика група захворювань, при яких має місце або недостатнє утворення тромбоцитів, або їх підвищене руйнування. Дефект передається у спадок, хтось із родичів дитини страждає подібним недугою.

Тромбоцитопенічна пурпура , що розвинулася після переливання крові.

Вторинна тромбоцитопенічна пурпура. Зазвичай є наслідком якої-небудь хвороби або токсичної дії на тромбоцити. Зустрічається при наступних станах:Інфекційні хвороби.
Внутрішньоутробна інфекція.
Злоякісні захворювання крові ( лейкоз та ін).
Цироз печінки.
Спадкові захворювання обміну речовин та інИдиоматическая тромбоцитопенічна пурпура
Це захворювання зі спадковою схильністю, у хворих є вроджений дефект у тромбоцитарном ланці, тільки до пори до часу при повному благополуччі здоров'я він не проявляється.
Спровокувати загострення хвороби може будь-який травмує фактор:Вірусні ( ГРВІ , краснуха, герпес та ін) і бактеріальні інфекції.
Прийом ліків.
Щеплення.
Різка зміна клімату, довге перебування на сонці.
Фізичні або психічні травми та інші впливи.Симптоми ідіопатичної тромбоцитопенічної пурпури у дітей


Для хвороби характерна «синячковая» кровоточивість і кровотеча зі слизових.
Синці. На шкірі з'являються множинні синці. Оскільки вони виникають неодномоментно, то і вигляд шкіри буде «строкатий»: сині, фіолетові, зелені, жовті елементи (етапи перетворення синців). У хворих на шкірі залишаються сліди від тугого одягу (від гумок), синці після уколів.
Кровотечі зі слизових, носові, маткові, шлункові, кишкові кровотечі, підвищена кровоточивість ясен, «криваві» сльози та ін.
Якщо у дитини є тільки висип на шкірі , то пурпура має назву «суха», якщо приєднуються кровотечі - «волога». Перебіг хвороби може бути гострим і хронічним. Прогноз зазвичай сприятливий. Вважається, що до 75 % хворих гострою формою одужують самі без усякого лікування.

Лікування тромбоцитопенічної пурпури у дитини


Лікування тромбоцитопенічної пурпури проводиться в лікарні. Основні напрямки лікування:

Препарати, що підвищують згортання крові, покращують роботу тромбоцитів (амінокапронова кислота, дицинон, пантотенат кальцію, препарати магнію та ін).
Зміцнення стінки судин (аскорбінова кислота, рутин, аскорутин).

Гормони та переливання крові у разі тяжкого перебігу, при «вологою» пурпурі.
При неефективності медикаментозного лікування вдаються до оперативного видалення селезінки (так як в основному селезінка бере участь у руйнуванні тромбоцитів).
Фітотерапія. Проводиться після одужання з метою профілактики кровотеч.

Кровоспинний збір:

трава деревію - 1 частина,

трава грициків - 1 частина,

трава звіробою - 1 частина,

суниця лісова, повне рослина - 1 частина,

листя кропиви - 1 частина.

1 ст. л. збору заварити 1 склянкою окропу, настояти 15 хвилин, процідити. Приймати по 1 склянці на день у 2-3 прийоми протягом місяця.
Диспансерне спостереження
1. Після перенесеної гострої ідіопатичною тромбоцитопенічної пурпури дитина спостерігається у педіатра протягом 5 років, при хронічному перебігу - до переведення у доросле поліклініку.

2. Щеплення:

- можна тільки через рік після одужання;

- виключається застосування живих вакцин.

3. Аналізи крові з підрахунком кількості тромбоцитів:

перші 3 місяці - 1 раз в 2 тижні; наступні 9 місяців - 1 раз в місяць; далі - 1 раз в 2 місяці.

4. Виключити:

- прийом препаратів ацетилсаліцилової кислоти, анальгіну, фурагіну, фуразолідону, карбеніциліну.

- різку зміну клімату протягом 3-5 років; також не можна засмагати.

- фізіотерапевтичні процедури УВЧ і УФО.
Читайте також
Знижені тромбоцити у дитини
Знижені тромбоцити у дитини
Якщо у дитини в аналізі крові виявлено знижений показник тромбоцитів, варто приділити цьому увагу, оскільки тромбоцити - важлива складова
Норма тромбоцитів у дітей
Норма тромбоцитів у дітей
Тромбоцити - дрібні кров'яні тільця, що відповідають за згортання крові. Їх відхилення від норми в більшу або меншу сторону викликає різні порушення.
Геморагічна хвороба новонароджених
Геморагічна хвороба новонароджених
На жаль, інколи майже відразу після народження у дитини проявляються лякаючі патологічні стани. Відносять до таких і комплекс захворювань під
У дитини підвищені тромбоцити
У дитини підвищені тромбоцити
Аналіз крові може розповісти про багатьох неполадки в організмі. Одним з його показників є рівень тромбоцитів і його відхилення від норми. У нашій
Тромбоцитопенія у вагітних
Тромбоцитопенія у вагітних
Тромбоцити являють собою частини мегакаріоцитів, клітин кісткового мозку. Кількість тромбоцитів у крові коливається від 150000 до 300000 в одному
Геморагічний васкуліт у дітей
Геморагічний васкуліт у дітей
При геморагічному васкуліті у людини підвищена кровоточивість, але зовсім не від того, що кров погано згортається. Вся біда полягає саме в неміцності